FIBA Basketball World Cup - China 2019

Εγω τους λυπαμαι που ειναι μονοι και δεν τους συμπαθει κανεις, οπότε λεω να παω μαζι τους :disappointed_relieved:

1 Like

tl;dr version:

Οι 'Ελληνες δεν ξέρουν να σουτάρουν και φοβόντουσαν να το κάνουν
Δεν του δίνανε την μπάλα να οργανώσει και τον είχανε στο ποστ
Δεν κάνανε στην άκρη (κακό spacing)

Ψύχραιμη ανάλυση γενικά, δεν ξέρω αν συμφωνώ 100%, βέβαια το Sb Nation ξέρει καλύτερα από μένα προφανώς.

Πάμε να δούμε τον πρόωρο τελικό τώρα.

Πάμε δυνατά Γαλλία, για πάμε λίγο

Ωραιο ματσακι το ΗΠΑ - Γαλλια, μου αρεσει παντως που οι Αμερικανοι αναπληρωνουν το ελειμμα ποιοτητας με αφοσιωση στην στρατηγικη (στον παγκο φυσικα δεν υπαρχει κανενα ελειμμα, καθε αλλο) και αμυντικη προσυλωση.

1 Like

Τι ματσάρα είναι μέχρι στιγμής ΓΤΧΜ?

1 Like

Στείλτε κάποιος ένα λινκ για το ματς πριβέ γιατί η ερτ τον παίρνει από παντού ΓΤΧΜ

Δεν είδα replay αλλά στο κλέψιμο του Smart αντι για αμυντικό αντιαθλητικό δώσανε φάουλ στον Αμερικανό. Αν είναι δυνατόν.

Harrison Barnes παίκτης απάτη.
Spida παίκτης λατρεία.
Fournier κάνει τον T-Mac να καταπίνει τα λόγια του κάτι μήνες τώρα.

Πολύ ξύλο πάντως και θα μετρήσει η ψυχολογική απειρία των Αμερικανών από κάτι τέτοια.

1 Like

Το διαχειριζονται πολύ ωραία το παιχνίδι ως τώρα τα Γαλλακια… Alleeeezz :fr:

Barnes μεγαλη απατη, και παιρνει 25 μυρια τον χρονο, ακομα βαρανε το κεφαλι τους οι Κινγκς.

Απιθανος Μιτσελ!

2 Likes

Παικτουρα Μιτσελ.

2 Likes

Μονος του το γυρισε απο το -10 η παιχτουρα.

Απο την αλλη τεραστια ζημια εχει κανει ο Γκομπερ γιατι οι Αμερικανοι παιζουν σμπολ μπολ, δεν εχει αντιπαλο στην ρακετα.

1 Like

Εγώ πιστεύω πως αφού ο Γκομπερ έφαγε λάχανο και τους 3 ψηλούς των ΗΠΑ το σμολ μπολ το γύρισε πιέσανε πολύ στην περιφέρεια. Και κλασικός Πόποβιτς. Αφήνω Γκομπερ με κοντούς και κλείνω Φουρνιέ. Από αυτόν δεν θα χάσω. Δηλαδή για αυτό τρέξανε αν και μπήκανε και 2-3 μεγάλα σουτ από τον Spida.

εδιτ: Middleton σε έκανε μάγκα ο Γιάνναρος θές και max αν είναι δυνατόν.

2 Likes

Τι παθανε με τις βολες αυτοι ρε, 0/4 ο Σμαρτ, 1/3 ο Κεμπα, απο αυτο χασανε…

1 Like

Οι Αμερικανοί σε αυτές τις διοργανώσεις δεν παίζουν γενικά με ψηλούς στο ματς. Θέλουν να αποφύγουν το κυκλοφοριακό κομφούζιο στην ρακέτα και βάζουν 5 περιφερειακούς μέσα. Έτσι έκαναν και με την Ελλάδα το 2006. Συνήθως τους βγαίνει αλλά που και που το πληρώνεις

1 Like

Γκομπέρ τους ξεφτίλισε

2 Likes

Τον πουλο οι Αμερικανοί…

Allez Les Bleus :fr: allez Les Bleus :fr:

Μου θελανε και three-peat τα μαλακισμενα…

1 Like

Ορίστε, Πόποβιτς και παπαριές, ένα ματς παραπάνω από τον Σκουρτόπουλο έπαιξε, τι γκρινιάζετε

5 Likes

Ο Σκουρτόπουλος όμως αποφάσισε να παρατήσει το ματς με τους Αμερικανούς από το 3 δεκάλεπτο!!!