FIBA Basketball World Cup - China 2019

Στους ψηλούς είναι καλό ότι έχουμε τον Μπουρούση. Ο Παπαγιάννης λογικά θα είναι ο βασικός αλλά στα δύσκολα κολλάει (μικρός είναι ακόμα) και στα πικ ν ρολ έχει πρόβλημα. Στις κρίσιμες στιγμές θα χρειαστεί η εμπειρία του Μπουρούση.

Εγω νομιζω οτι χρεη πενταριου θα εκτελει ο Γιαννης, αφου και στο Μιλγουωκι στην ρακετα παιζει κατα βαση αλλα θα το δουμε.

Δεν νομίζω, πιο πολύ για 3-4 πιστεύω ο Γιάννης.

Οι Ισπανοί θα έχουν Mirotic?

Θέλω να δω Les Bleus :fr: με Heurtel (Barcelona), Ntilikina (NY Knicks) στο 1, De Colo (Fener πλέον), Fournier (Orlando Magic), Lacombe (Monaco) στο 2, Batum (Hornets), Toupane (free) , Timothé Cabarrot (Bulls) στο 3, Moerman (Efes), Labeyrie (Valencia), M’Baye (Virtus) στο 4 και Rudy Gobert (Jazz), Poirier (Celtics), Lessort (Unicaja) στο 5. Α, και λείπουν Causser (Real M), Westerman (Fener), Lauvergne (Fener) και ο οδοστρωτήρας Séraphin της Barcelona.
Πόσο sweet roster. Κατ’εμέ το πληρέστερο, το πιο δυνατό ευρωπαϊκό.

Οι Αμερικανοί πάνε καλά? Νόμιζα πως ήθελαν σα τρελοί το World Cup three-peat, κάτι που δεν έχει γίνει ΠΟΤΕ στην 70χρονη ιστορία του θεσμού. Εκτός κι είναι τόσο πια cocky, να αισθάνονται τρελή αυτοπεποίθηση έπειτα από 9(!) withdrawals so far (AD, DeRozan, Harden, Bradley Beal, Eric Gordon, Tobias Harris, Lillard, CJ McCollum και Kevin Love). Στο Παγκόσμιο της Κίνας πας να παίξεις… Εξωφρενικό δεν είναι? Πολύ παράξενο μου φαίνεται.

1 Like

Βγάλε τον Love.

Βαλε Μιλσαπ στην θεση του η Middleton 3αρι Tatum 4αρι και παλι μια χαρα ειναι :sunglasses:

Σωστό, αν σκεφτείς πόσο promotion παίζει για αυτή την αγορά που ομάδες (Rockets, warriors και άλλοι) βγάζουν εμφανίσεις στα κινέζικα και τις φοράνε όταν είναι η chinese week, είναι περίεργο που δεν στέλνουν κάποια από τα αστέρια τους.

Κρίμα για τον Σλουκα. Μεγάλη απώλεια για την ομάδα, με Αθηναίου, Κονιαρη, Λαρεντζακη δεν βγαίνει το πράγμα. Θα του βγει η πιστη του Καλαθη.

Δεν είναι τελείως σίγουρο ότι θα το χασει. Είπαν δε θα πάει Κίνα με την ομάδα για να συνεχίσει αποθεραπεία και θα δουνε τι θα γίνει εκείνες τις μέρες.

Μακάρι να προλάβει τα μετά των ομίλων παιχνίδια. Πολύ κρίμα, ο ένας από τους 3 πρωτοκλασάτους που έχουμε. Νόμιζα πως οι γονατιές εκτός φάσεων ήταν μόνο για τα φιλικά 4vs4 παλαιμάχων σε γηπεδάκια αλάνας. Πήγε να την πάθει και ο Παπανικολάου.

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως πρέπει να πιάνουμε σταθερά 30% στο 3ποντο. Αν βάζει και τις βολές σταθερά πάνω από 70% ο Γιάννης την παλεύουμε και είμαι και αισιόδοξος.

Σε άλλα νέα, ο Pop πάει για τρελά πράγματα με την ομάδα που στήνει και την νοοτροπία που τους καλλιεργεί.

Ξενέρωσα πολύ με τον τραυματισμό του Σλούκα… Θα είναι τρελό πλήγμα για την ομάδα εάν δεν τον έχουμε στην Κίνα.

Η Φενέρ έχει ήδη κάνει κρούση να.μην ρισκάρει, καθίστε να δούμε βέβαια. Νομίζω έχει δικαίωμα να πάρει άλλο παίχτη πχ κάνα Μάντζαρη κι ας έχει κοπεί. Δεν είμαι και σίγουρος.

ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ !!!

Οι υπεύθυνοι των Bucks βλέπουν τους τραυματισμούς στην Εθνική και τρελαίνονται ωστόσο. Βλέπω να πέφτουν τηλέφωνα σήμερα.

Κόπηκε ο Μάντζαρης κι έχει αρχίσει τα βουντού

1 Like

Κοιτα να δεις που θα τον παρουμε αναγκαστικα τελικα, δεν γλυτωνουμε απο δαυτον.

Το είπε απέξω-απέξω ο Σκουρτόπουλος στη συνέντευξη.

3 Likes

Ρήξη χιαστού ο Αθηναίου. Κρίμα

Παιχτούρα ο Patty Mills (San Antonio Spurs) image