FIBA Basketball World Cup - China 2019

Κάποιος να μαρκάρει τον Corey ρε! (όχι τον Taylor, για τον Webster μιλάω κι εγώ).

Πονάει το μυαλό μου με Παπανικολάου. Ο μοναδικός παίκτης της εθνικής που στο +/- είναι στα -3

3 Likes

Παντως κ εμεις μπορουμε να κερδισουμε την USA, δυσκολο αλλα πιθανο, κ οι Τσεχοι την Βραζιλια. Εμεις την καναμε να φαινεται υπερομαδα. Βασικα ηταν πολυ διαβασμενοι κ μεις καθολου.

6 Likes

Ρε τα βάζει όλα λέμε.

Το ντουέτο είναι οριακά χειρότερο από την άμυνά μας. Ιωάννου ένα στάδιο πριν την κατάθλιψη :slightly_frowning_face:

Εδιτ: σε αυτό το τουρνουά δεν έχει τεχνική για βουτιές μάλλον

1 Like

Ναι όταν έχει ζεσταθεί χαίρω πολύ. Δεν γίνεται να παίζουμε με τόσο ψηλό σχήμα εναντίον τους.

EDIT: Οι αλλαγές μας σήμερα έχω την αίσθηση πως είναι όλες λάθος.

1 Like

“Ευτυχώς” σφυράνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ πάνω στον Γιάννη φάουλ…

2 Likes

Ρεφάρανε το απίθανο επιθετικό του :grin:

Εντωμεταξυ καλάθια πάνω σε διπλές και τριπλες άμυνες μονο ο Γκαλης😊

Δεν καταλαβαινω τι εχει παθει ο Παπανικολαου ρε σεις, δεν εχει σταυρωσει ελευθερο τριποντο 3 ματς τωρα.

τρομερο γκολ-φαουλ ο Γιανναρος…

2 Likes

Νευρικό γέλιο, θα πάρουμε το παιχνίδι κι από πίσω θα παίζει Χάτζη & Ιωάννου - Ω γλυκύ μου έαρ.mp3

1 Like

Φάγαμε 90 πόντους από τη Νέα Ζηλανδία και σκεφτόμαστε σενάρια πρόκρισης στα οποία υπάρχει νίκη μας επί ΗΠΑ, ναι; :sweat_smile:

Είναι θέμα πολιτικής και όχι κανονισμών λέει ο άλλος, κανένα λινκ χωρίς τους 2 βλάκες θα βρούμε για την άλλη φάση;

1 Like

7/11 τριποντα ο Κορευ, χαμος…

Τι φάση; Ο Παπαγιάννης ούτε δευτερόλεπτο δεν έπαιξε; Υπήρχε λόγος (π.χ. τραυματισμός) ή είναι άλλη μια τρομερή ελληνική έμπνευση που θα ζήλευε και ο Πόποβιτς;

Κάποια στιγμή ο Σκουρτόπουλος στο 3ο δεκάλεπτο έβαλε μια 5αδα με μοναδικό guard τον Καλάθη και τους Θανάση, Βασιλόπουλο, Πρίντεζη και Παπανικολάου. Μάλλον επειδή δεν του άρεσε που η διαφορά πήγε στους 14 και το ήθελε ντέμπι το ματς. Μπράβο το κατάφερε.

Δεν είμαστε για παρακάτω με τίποτα. Θα πρέπει να παίζει ο Γιάννης 35 λεπτά το λιγότερo μέσα. Χωρίς αυτόν κολλάει όλη η επίθεση. Μηδέν κίνηση. Βάλαμε 100 και οι 27 ήρθαν από βολές.

Παπανικολάου μπορεί να κυνηγάει λυσσασμένα σε άμυνα αλλά απλά δεν γίνεται να παίζει 30 λεπτά μέσα. Δεν μπορεί να σκοράρει με τίποτα, όταν κάνει ντραιβ δεν έχει ούτε πάσα, ούτε τελείωμα. Μειονέκτημα είναι στην επίθεση. Η θα παίξει στο 3 η στον πάγκο. Στο 2 δεν βγαίνει το πράγμα με την καμία.

5 Likes

Τουλάχιστον τις βάζουν…

Θανάσης > Παπανικολάου η μόνο εγώ το βλέπω αυτό?

2 Likes

Ο Παπανικολαου δεν παιζει καθολου καλα. Γενικα πολυ στατικη η ομαδα.

Ο Παπαγιαννης απο 16 και 18 λεπτα, 0 σημερα. Μαντζαρης παλι 0. Δεν τον εκτιμω και ιδιαιτερα τον Μαντζαρη αλλα δεν θα μπορουσε να δωσει 2 ανασες για κανα 5λεπτο στον Καλαθη πχ ειδικα αφου εχουμε δει οτι χωρις 2 γκαρντ δεν τσουλαει το πραμα?

Σε αυτο που λετε, απο την στιγμη που ο Παπανικολαου δεν προσφερει τιποτα στην επιθεση, ναι καλυτερα Θανασης. Με την Βραζιλια επαιξε ελαχιστα, επρεπε να μπει παραπανω…

1 Like

Το πρόβλημα είναι η άμυνα παιδιά, η επίθεση δεν μπορεί να πήγε άσχημα έχοντας βάλει πάνω από 100 πόντους. Υπάρχει θέμα συγκέντρωσης και δεν δουλεύουν καθόλου οι βοήθειες.

Με ΗΠΑ θα χρειαστεί να σουτάρουμε καμιά 40 τρίποντα και όσα μπούνε. Οι Αμερικανοί δεν νομίζω πως υπολογίζουν τους δικούς μας και τόσο. Τουλάχιστον δεν πιστεύουν πως θα χάσουν από αυτούς. Θα στηθούν όλοι γύρω από Γιάννη.

Ωστόσο και μόνο που σκέφτομαι Σκουρτόπουλος εναντίον Ποποβιτς δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω. :rofl:

5 Likes