FIREWIND 12/1/08 Principal Club Theater

Thessaloniki Show Info

Do not miss this one chance to see FIREWIND perform their 5th studio album LIVE, months before its release!

Tickets are selling FAST so make sure you get your ticket NOW at the following locations in Thessaloniki:

METROPOLIS, PATSIS, MUSICLAND, DIZZY DOLLS, EMERALD Café, REPTILE MUSIC.

in Kavala @ NEMESIS Guitar School.

Ticket price is only 10 Euros!!!

The showcase will take place in their hometown, Thessaloniki Greece on January 12. The venue is Principal Club Theater. http://www.principalclub.com

Free transportation to and from the venue provided! To make a reservation please call: (0030) 2310.428088

FIREWIND will perform their new – yet – unreleased – album LIVE in its entirety PLUS an extra setlist including select songs from their backcatalog!!! This show will be filmed and recorded for an upcoming DVD release!

[U]ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ FIREWIND ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ[/U]

εγω παιζει να παω αν κ δεν εχω ακουσει τπτ αλλο περα απο το allegiance… gus ελληνα θεε!!! :smiley:

Θέλω σχόλιο tolkki εδώ και τώρα:!:

Τι ειχα γραψει αλλα στο τσακ δεν το ποσταρα.Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση για μια τετοια μπαντα.Δεν αξιζει…

[U]ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ FIREWIND ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ[/U]

Καταρχας κανεις δε προσεβαλλε κανεναν.
Κατα δευτερον εχουμε δημοκρατια και λεμε ελευθερα τη γνωμη μας.
Κατα τριτον αν ανοιξω θρεντ “Θαψτε τους Firewind” θα υπαρχει κανονας “Οποιος τους γουσταρει να μην ασχοληθει με το θεμα”?

Εγώ πάντως θα πάω.:slight_smile:

  1. Το τοπικ ειναι “FIREWIND 12/1/08 Principal Club Theater” οποτε εαν πεις κατι αλλο θα εισαι OFF TOPIC
    2.Δεν κουράστηκες?τα έχεις γράψει και αλλού αυτά πάλι τα ιδια θες να πεις?? άνοιξε οτι θεμα θες αλλά οχι εδω,και εγω δεν γουστάρω IRON MAIDEN να παω σε αυο το τοπικ Iron Maiden - 2 Αυγουστου και να τους κοροϊδεύω??απλα πραγματα,12 χρονών εισαι…

13 και 2 μηνων
Αν ειδες τι εγραψα δε θα εκανες ουτε αυτο ουτε το προηγουμενο ποστ.Στο τσακ δεν απαντησα.Απαντησα ομως στο σχολιο του φριντομ.Αν και αυτο σε ενοχλει κατσε εδω και ακου Γκας Τζι :wink:

freedom, tolkki. Σταματήστε το. Δε γελάω. Πλέον, το λέω πολύ σοβαρά. Δεν έχω όρεξη να σβήνω εγώ τις δικιές σας βλακείες μια ζωή…

επ τι εχασα εδω?:lol:
ποτε δν θα πηγαινα στους firewind μετα το λαθος που ειχα κανει κ ειχα παει στο Γκαζι…
ειδικα τωρα που δν θα παιξουν κ με Κamelot μια χαρα…καθαρισα…:smiley:

ΝΕΑ ΑΦΙΣΑ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ALBUM ΤΩΝ FIREWIND ΖΩΝΤΑΝΑ
το show θα μαγνητοσκοπηθεί και θα κυκλοφορήσει σε dvd

εαν θες μπορεις να το αιτιολογήσεις κιόλας?? δεν τους εχω ξανα δει live…θα ειναι η πρωτη φορα,για να δουμε…

και εγω θα παω!!!καλη φαση πρεπει να ναι…:smiley:

γιατι δεν θα παιξουν με καμελοτ???

Νταξ, γενικα, μια χαρα παιζουν live οι Firewind. Στο συγκεκριμενο λαιβ ημουν μεσα. Απλα αν θυμαμαι καλα ειχε πολυ παπατζα με σολος κ.τ.λ. και ψιλοκουρασαν. Απ την αλλη, τους ξαναδα το καλοκαιρι που μας περασε ως opening act στον Σατριανι. Απολαυστικοτατοι. Παιξαν και διασκευη Χιωτη (το Περασμενες Μου Αγαπες) αλα ‘μεταλ’ εκδοχη. Ρισπεκτ λεμε.

Μια χαρά ήταν στο Γκάζι οι Firewind.Η μόνη λαλακία στο πρίνσιπαλ είναι ότι δν θα ξέρουμε τα κομμάτια και θα καθόμαστε σαν τους λαλάκες:p

με κουρασαν πολυ…τα ριφ τους ειναι σχετικα ιδια κ οι μελωδιες τους τελειως προβλεψιμες…
εγω προσωπικα τους ειχα χεσμενους την ωρα του live κ προσπαθουσα να ψησω μια γκομενα…:stuck_out_tongue:
βεβαια τους προσεχα κιολας οπως ειναι φυσικο,για να σχηματισω μια συνολικη αποψη για δαυτους…
επισης πολυ ποζερια επεφτε στα σολιδια του Gas…:roll:
μονο ο Cross αξιζει απο αυτους…

επειδη ειχε παιξει κ με τους Helloween…:stuck_out_tongue: :lol: #-o

Δίκιο έχεις :lol: :lol:…θα είναι ενδιαφέρουσα συναυλία

θελω να παω αλλα δεν βρισκω παρεα γαμωτο…

ναι ρε δεν κανω πλακα! θελω πολυ να ους δω!

Για μενα παιδια ηταν πολυ ευχαρηστη εκπληξη απο το τελευταιο τους αλμπουμ απο πλευρας ποιοτητας. Τους ειδα και τον περαρασμενο Απριλη και μπορω να πω οτι περασα τζαματα. Αν ημουν Ελλαδα θα πηγαινα σιγουρα. Εχουν και καλο εισητηριο…