FIREWIND 12/1/08 Principal Club Theater

αντε και αθηνα να παω για 4η φορα :smiley:

δλδ θα παιξουν μονο τον καινουριο δισκο?δεν θα παιξουν παλια?τεσπα οπως και να εχει επιτελους η πολη μας θα αποκτησει ενα δικο της επισημο dvd και πρεπει να το γιορτασουμε να δειξουμε και τι κοινο εχουμε!γι’αυτο ξερετε:φωνες,συνθιματα,και απειρο mosh pit!αντε τα λεμε εκει

Θα παίξουν και παλιότερα κομμάτια.:wink:

Πες το πιο απλα: Υπερεκτιμημενοι. Η Ελλαδα εχει βγαλει κ πολυ πιο αξιολογες μπαντες στο ειδος ασχετως αν δεν ειχαν την προβολη που εχουν αυτοι εδω.

Αν δεν ηταν απο την χωρα μας ουτε που θα τους ηξερε κανεις εδω, οπως τοσα αλλα group αναλογου μεγεθους του εξωτερικου :wink:

χαχαχα…αυτη την λεξη εχω χρησιμοποιησει απειρες φορες εδω μεσα για να σχολιασω τους firewind…:smiley:

ας πουμε οι innerwish ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ-μιλαμε για κλασεις ολοκληρες:p - καλυτεροι απο firewind αλλα ουτε καλο promotion εχουν,ουτε εναν φιγουρατζη σαν τον Gus G για να κανουν καριερα κ εξω…
πολυ αδικο κατα τη γνωμη μου,μιας κ εχουν απιστευτες συνθεσεις κ εναν πραγματικα φ-ο-β-ε-ρ-ο τραγουδιστη…οποιος τον εχει ακουσει live καταλαβαινει τι λεω…
τεσπα…ατιμη κοινωνια…:slight_smile:

θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν ειχαν ανοιξει (oi Innerwish) για τους Helloween στην Rabbits on the run tour το κοινο απο κατω γουσταρε παροτι δεν ηξερε τοσο τα κομματια τους. Οντως πολυ καλη μπαντα, οπως και οι Mystic Prophecy (ειδικα το savage souls), οι Casus Belli, οι Artical και οι Emerald Sun μεταξυ αλλων…

πραγματι γαματο live…απο κει τους εμαθα…κ μετα βγαλανε τον υπερδισκο silent faces κ με κολλησανε στον τοιχο…
επισης εγω θα προσθετα κ τους Reflection κ Marauder…

γιατι μου πηδάτε το τοπικ ρε παιδιά???ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ είστε,υπαρχει κατηγόρια Groups & Artists!το παρον τοπικ ειναι για ενημέρωση του κοινού και συζήτηση γύρω απο αυτο

MetaLrator, όταν κάνεις τόσα reports (1 αρκεί για αρχή), καλό θα είναι να έχεις και υπομονή να αναλάβουμε εμείς… Ηρέμησε και βαθιές αναπνοές.

Όντως πάντως, αν είναι παιδιά να ξεκινήσει συζήτηση για τα ελληνικά σχήματα, ας μη γίνει εδώ μέσα. Θα είναι κρίμα να χαθεί με το που θα γίνει η συναυλία των Firewind :wink:

κουραστικά να ακούω τα ιδια και τα ιδια οκ ειναι σιγουρα υπερεκτιμημενοι αλλα…

Rockpages: Πολλά Ελληνικά συγκροτήματα έχουν προσπαθήσει να κάνουν καριέρα στο εξωτερικό, αλλά δεν τα έχουν καταφέρει…

Gus: Γιατί κάνουν μισοδουλειές…συγγνώμη, αλλά κάνουν όλοι μισοδουλειές! Υπάρχουν μπάντες με ταλέντο, έχουμε πάρα πολύ καλούς μουσικούς εδώ πέρα. Έχουμε συγκροτήματα που γράφουν ωραία τραγούδια και όλα, αλλά το θέμα δεν είναι μόνο να γράφεις ένα φοβερό τραγούδι, ή να είσαι ο καλύτερος κιθαρίστας του κόσμου, ή να είσαι ο καλύτερος τραγουδιστής. Δεν παίζει ρόλο αυτό. Είναι όλο το πακέτο που θα παρουσιάσεις, το πόσο αποφασισμένος είσαι για να πετύχεις. Πόσο θα το κυνηγήσεις, πόση μιζέρια κουβαλάς μέσα σου ή πόσο θετικός είσαι σε αυτό που κάνεις. Πόσο θα επενδύσεις σε αυτό που κάνεις. Εγώ δεν ξεκίνησα στη μουσική βιομηχανία με ΤΑ λεφτά, ούτε έχω ΤΑ λεφτά, αλλά δημιούργησα κάτι…από το πουθενά όμως! Αυτό θέλει χρόνια πολύ σκληρής δουλειάς και επιμονή. Πραγματικά, δεν μπορεί να το καταλάβει ο κόσμος, αλλά οι μουσικοί από μέσα, στον κύκλο το βλέπουν αυτό…και πολλοί αργά ή γρήγορα τα παρατάνε…όταν μπαίνεις σε έναν πόλεμο, πρέπει να μπεις για να τον κερδίσεις, όχι απλά για να συμμετέχεις…

GUG G Associated acts
Firewind, Mystic Prophecy, Dream Evil, Nightrage, Arch Enemy

και τελικα παει μονο το δικο μου ποστ…ωραιος

Συνεχίζεται το οφφ-τοπικ και απο το δημιουργό του θρεντ…

Ωραία λοιπόν…

Ας μην είχε τέτοια προώθηση ο Gus και να βλέπαμε που θα έφτανε…

αφου δεν εχουν σβηστεί τα πανω ποστ είμαστε ΟΝ

και γιατι προωθήθηκε αυτός???

λάθος, είσαι οφ… Είπα με ευγενικό τρόπο να μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση και μόνο εσύ δε το σεβάστηκες…

Για αυτό εξάλλου η συναυλία αυτή έχει και φτηνό εισιτήριο. Ενδιαφέρουσα συζήτηση για τον Gus G, γίνεται και στο παρακάτω τόπικ, για όποιον ενδιαφέρεται να συμμετάσχει :wink:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6234

ενταξει την εχει δει καπως ο τυπος αλλα απο την αλλη καλα κανει ρε αφου πουλαει και τον γουσταρουν 8)
etc αποψη μου.
Παντως για το Live Πιστευω αξιζει η ολη φαση. Αν και μη οπαδος των Firewind θα παω.
Πολυ χαμηλο εισητηριο ας ελπιζουμε να προσελκισει κοσμο…

ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ,ποιος το είπε?ο Bob Katsionis!!!και μετά ακουγόταν ρυθμικά ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!έτσι ρεεεεε!!!(προσθέτω εγω οτι δεν ειναι ουτε η πρώτη ουτε η τελευταία φορά που το κάναμε αυτό και θα το κανουμε ξανα)

Ειμαστε τρου εμεις οι βορειοι.

Bαλσαμωστε το φορουμ!!!

Μη σπασεις κανα παπαρι απ’το πηδημα.

παρακαλώ να βλέπω μηνύματα απο κομπλεξικούς αθηναιους …πως μ αρέσει χαχαχαχαχ