Firewind

:lol: Indeed!

τώρα το είδα αυτό και γελάω τρελά! :lol:

…:lol::lol::lol:ολόσωστος:):!:

Δεν με ξενισε το νεο, στα live οντως ζοριζοταν. Σαν να το περιμενα να φυγει καποια στιγμη… Κακος τραγουδιστης δεν ηταν, απλα τιποτα το φοβερο. Για να δουμε τον καινουριο.

Μετα απο καποιους μηνες παρουσιας του Carpenter στη μπαντα κ παρακολουθοντας καποιες live βιντεο εμφανισεις τους,μεχρι στιγμης live δεν μπορω να πω οτι κανει τη διαφορα σε σχεση με τον apollo,ισως ειναι νωρις να τον κρινουμε βεβαια αφου ειναι αγνωστο αν θα ειναι μονιμος κ υποψηφιος για επομενο δισκο,αλλα εως τωρα τον βρισκω μετριο στη φωνη,ουτε χροια,ουτε ψιλες εχουν δεσει με αρκετα απο τα κομματια τους.

FIREWIND: Ο νέος τραγουδιστής τους είναι ο Henning Basse!

Μ’αρέσουν σχετικά αρκετά τραγούδια τους αλλά δεν τρελαίνομαι ειδικά με τις τελυεταίες κυκλοφορίες. Το Forged by Fire και το Premonition μου άρεσαν αρκετά. Περισσότερο όμως μου αρέσει η τελευταία προσωπική δουλειά του Gus που νομίζω συνθέτει πολύ καλύτερα σε τέτοιες μουσικές φόρμες. Κι επίσης θεωρώ ότι είναι βρωμόχερο και άκρως επικοινωνιακός και μπράβο για όσα έχει πετύχει.

Και ξαφνικα,ο gus g,αφου ειδε οτι ο ozzy θα κανει δισκο με steve stevens, ανακοινωσε νεο δισκο IMMORTALS.Ειμαι περιεργος για henning basse στο studio.

O Steve Stevens θα συμμετάσχει μόνο στη διαδικασία των συνθέσεων. Στις συναυλίες του Ozzy θα παίζει κανονικά κιθάρα ο Gus.

Το video για το Ode to Leonidas είναι από τα χειρότερα στην ιστορία της μουσικής. Πραγματικά απαίσιο, σαν παρωδία του 300. Γενικά ενώ οι Firewind είναι συμπαθής μπάντα τα περισσότερα videos τους είναι πολύ άσχημα. Τούτο εδώ είναι είναι η αποθέωση του κιτς, το γάμησαν και ψόφησε.

2 Likes

Οταν διαβαζεις στο ροκοβερντοουζ(ναι το εχουμε βαρεθει ολοι :joy:),προακροαση δισκου,το παρακατω "Μιλάμε ίσως για την καλύτερη κυκλοφορία των Firewind και του είδους γενικότερα και δεν υπερβάλλουμε!",“Βαθμολογία: 100 / 100 και ακόμα παραπάνω!”

Ενταξει,μπορει ο δισκος να ειναι καλος,δεν λεω,μακαρι να ειναι,αλλα ουτε να τους λαδωνανε να γραψουν αυτο εδω.

1 Like

Ο Κατσιώνης μπορεί και να λαδώνει :grin:

Δεν ισχύει. Μάλιστα ο Μπομπ έχει κλείσει 1 χρόνο σχέσης με την Ευρυδίκη και σκοπεύουν να παντρευτούν σύντομα.

Διαβαζω τα σχολια κατω απο το video,γραφουν Intro sounds like Endless Sacrifice-DT_,Great vocals, nice video though a little bit cheesy, but the riff is a complete rip off of “Eternity” by Stratovarius.,Intro is DT Change of Seasons_,_Intro reminds me Manowar - Defender, and some of the riffs to Judas Priest - Electric eye_.

Kλεψανε δηλαδη,priest,stratovarius,dream theater,manowar.Να τους κανουν μηνυση εδω και τωρα.:joy: H ευρυδικη,ευκολα γινεται η νεα tara teresa σε καποιο κομματι.H φαση ειναι οτι ο μπομπ,καθεται και απανταει ως pvgroup στα σχολια.

1 Like

ο σκοπος ειναι να μας πεις τι απανταει ο Bob.

Bαριοσουν να ψαξεις μονος ε?:joy: Ο bob απαντησε για το βιντεο παρωδια,για τα αλλα γαργαρα ακομα.

pvgroup Πριν από 3 ημέρες

Well, that’s EXACTLY what we wanted to achieve in this video.
Since there is not actual footage of that era (…) the movie “300” was the closest and most intense visual reference to this legendary battle.

And since we didn’t have the exact 65 million USD budget (!!!) that was used for the original 300 movie, we are really proud of this video and the work of iCode Team.
(Bob/Firewind)

pvgroup Πριν από 1 ημέρα
Try to give your history lessons to the production team of 300,we just play Metal.

With regards,

a musician.

1 Like

το 300 ειναι κομικ . Το ηξερε η εμεινε στην προ δεκαετιας ταινιας μονο ;

πφφφφφφ αν και μου αρεσει πολυ ο gus G σαν κιθαριστας αυτο εδω πραγματικα μου φαινεται κακο - παρωχημενο.

Τον εχω ικανο τον Gus G για μεγαλυτερα και καλυτερα πραγματα. Το video ειναι πραγματικα τραγικο.

Καλυτερα ενα lyric video με εικονες που ειναι και πιο συνηθισμενο πλεον,γλιτωνεις και την παρωδια και τα κραξιματα.Kαι οπως εγραψε ενας απο κατω, most fake beard ever.:sweat_smile:

αν και σιχαινομαι τα Lyric videos ναι εδω θα προτιμουσα κατι τετοιο.

Κακη ιδεα ρε παιδακι μου και ακομα πιο κακη εκτελεση της.

πιστευα πως δε μπορουσε να παει χειροτερα απο το few against many αλλα επεσα εξω…κριμα γιατι περιμενα μια πολυ μεγαλη επιστροφη