Flogging Molly @ Θεσσαλονίκη [28/8/2012], Αθήνα [29/8/2012]

ρε παιδια μην γαματε το ποστ !! η ιδια η μπαντα εχει σταθει διπλα στους ελληνες με διαφορες κινησεις της και γενικοτερα διπλα στις χωρες που περνανε κριση . αν ηταν στο χερι τους θα ειχαν κ πιο φθηνο εισητηριο . παμε τωρα για ενα κομματακι να χορεψουμε και αφηστε την γκρινια . οποιος θελει θα παει οποιος δεν θελει δεν θα παει . και μην συγκρινετε ανομοιες μπαντες και ειδη μουσικης !! εδω ο χατζηγιαννης στα νησια παιζει με 20 ευρα . για ξεκολατε . http://www.youtube.com/watch?v=xsLV7DEcElQ [SPOILER][COLOR=“Red”][B][COLOR=“red”][SIZE=“7”]GAMANE LEME OI TIPOI ! UP THE KELTS[/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SPOILER]

Έχουν έρθει 2 φορές σε festival ποτέ ως headliners ή μόνοι τους οπότε ε όπως και να το κάνεις δεν είναι το ίδιο.

Anyway… Εσύ με πόσα θα έλεγες ότι είναι καλά;

Ένα συγκρότημα 7 ατόμων, ποιος ξέρει πόσο crew από πίσω κλπ κλπ.

Μιλάμε για το Block 33 που θα χωρέσει 700 άτομα ξέρω 'γω. 15.400?. Άντε πες είμαι άπλας και σου βάζω και 1000? παραπάνω. Ποιος θα πρωτοπληρωθεί; Η μπάντα, το crew, το ενοίκιο του χώρου, ο διοργανωτής; Οκ και εγώ έκραξα για το 35άρι των Flogging Molly (που σημειωτέον έρχονται ΠΡΩΤΗ φορά βόρειο ελλάδα - και ναι όταν σκας 150 και 200? για να τους δεις Αθήνα τα 22? φαίνονται πολύ λίγα)

Και επαναλαμβάνω μιλάμε για ένα από τα πιο hot ονόματα στον πλανήτη στο είδος τους. Δεν σε κοροϊδεψα ή τπτ τέτοιο απλά σε θεωρώ υπερβολικό και πιστεύω ότι αυτό που λες δεν είναι σωστό. Απλά και ωραία.

Σιγά μη κάτσω να καυγαδίσω για τέτοιο θέμα :wink:

stevenako !!! πες αλευρι !!! τα εισητηρια της αθηνας σε γυρευουν !! φευγω τωρα να παρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω !!! ερχεται φωτο το βραδυ !!!

W8 να κάνω ενα ρεζουμέ πόσα με βγηκαν πέρσι για να τους δω στην Αθηνα ως 3ο όνομα και πόσα τωρα;

35 ευρω εκδρομη ανεβα-κατεβα Αθηνα με το Τικετχαουζ
40 ευρω το εισητηριο και παίξανε 75 λεπτά
Βάλε κανα 20αρικο φαγητα και ξίδια και έχει φυγει 100αρικο απο το πουθενα!

22 ευρω το εισητηριο της συναυλιας και το κοβω να παιζουνε 90+ λεπτά
Άντε κανα 20αρικο πες πάλι τα φαγητα
Και για μετακινησεις [B]0[/B]!

ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ FLOGGING MOLLY ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ! ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ! ΠΡΙΝ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ; ΕΛΕΟΣ!

90 ευρω για να τους δω και στα 2 live θα μου παει φετος ενω στο rockwave περισυ εδωσα 28 το ticket (οταν ειδχα molly πηγα κ τ πηρα ) και 10 μετακινισει και διανικτερευση στο σταθμο της μαλακασσας . οπως και να εχει και τα 2 αξιζουν απλα με το περσινο ticket ειδα και prodigy και gogol ( για αυτους πηγα μονο )

Εγω απλα θέλω να καταλήξω οτι 22 ευρω για 7μελη μπάντα που έρχεται πρωτη φορα Σαλονικα δεν είναι πολλά! 8)

μαζι σου !! να σου πω . ticket για σαλλονικα που θα βρω ??

προφανώς και δεν θα καβγαδίσουμε , αλλά εγώ που τους έχω δει ήδη δυο φορές (νομίζω έχουν έρθει και άλλη μια αθήνα), είπα πως δεν θεωρώ τα 22 ευρώ φτηνό τικετ. Δεν θα πανηγύριζα για αυτό το εισιτήριο δηλαδή. Αυτό ήταν το νόημα εξαρχής . Ούτε ακριβό βέβαια με τα δεδομένα των συναυλιών εδώ (δυστυχώς).
Τώρα το δούλεμα θα το δεχόμουν αν ήμασταν και τίποτα φίλοι και θα γούσταρα τζέρτζελο. Αλλά από την στιγμή που δεν ξέρω κανέναν από εσάς δεν με έψησε και πολύ, γιατί φάνηκε τίγκα εμπαθές και κακοπροαίρετο, οκ ?

Περιμένεις μέχρι την άλλη παρασκευη που θα βγουν! Πάρε και κανενα τηλέφωνο στο Τικετχαουζ απο Δευτέρα μπας και έχουν έρθει (λέμε τωρα)

οκ! No offense αν είπα κατι που δεν έπρεπε! Εννοειται πως δεν πρόκειται να καυγαδισουμε! :smiley:

just got ticket number 5 !! αγαπημενος αριθμος κιολας !! :slight_smile: ρωτησα και για σαλλονικα και θα τα εχουν δευτερα στο τικετοσπιτο . η μια μερα εκλεισε , αντε να κλεισουμε και την αλλη !!

Θα συμφωνήσω με τον The BBB και θα πω ότι θα έπρεπε να είναι 20? προπώληση και 25? στην πόρτα.

Δεν έχω τρελά ακούσματα από Flogging Molly αλλά ψήνομαι. Για ρίξτε μερικές προτάσεις για να αρχίσω να ακούω.

Άκου το Drunken Lullabies και μετά Within A Mile Of Home και Float

αν εχεις ορεξη και δεν βαριεσαι δες live in greek theater ή γραψε flogging molly και ξεκινα ακου !!

Εγω προτεινω the Likes of You again, Devil’s Dance Floor, Swagger, Tobacco Island!

Τώρα το πήρα χαμπάρι ότι έρχονται ξανά. Καινούρια σπαζοκεφαλιά γαμώ την πουτάνα μου. Πώς θα τα καταφέρω με 8 μέρες υπόλοιπο κανονικής άδειας στο στρατό να δω και Molly 29/8, και Slough Feg/Wrathblade 2/9, και Dead Can Dance 23/9; Μάλλον τ’ αρχίδια μου θα πάρω, ε; Ναι, το φαντάστηκα. Οπότε κάτι πρέπει να θυσιάσω απ’ όλα αυτά. Βάζω και μια σημαντική παράμετρο στην κουβέντα λοιπόν: [U]τί παίζουν αυτό τον καιρό στο σανίδι;[/U] Γιατί αν το σετ τους π.χ. βασίζεται σ’ αυτή τη μαλακία το τελευταίο τους, αυτό κάνει τα πράγματα εύκολα.

οχι και μαλακια ρε :slight_smile: τους αδικεις βρισκω ! just got the firswt ticket for block 33 hurray !!!

Στην τελευταία συναυλία που ήταν headliners έπαιξαν αυτά…

[SPOILER]The Wrong Company
The Likes of You Again
Swagger
Speed of Darkness
Revolution
Life in a Tenement Square
Whistles the Wind
Saints & Sinners
Drunken Lullabies
Requiem for a Dying Song
The Power’s Out
The Son Never Shines (On Closed Doors)
A Prayer for Me in Silence
The Times They Are A-Changin’
(Bob Dylan cover)
Black Friday Rule
Oliver Boy (All of Our Boys)
Rebels of the Sacred Heart
Devil’s Dance Floor
If I Ever Leave This World Alive
What’s Left of the Flag
Seven Deadly Sins
Encore:
The Worst Day Since Yesterday
Salty Dog
Float
Always Look on the Bright Side of Life
(Monty Python song)[/SPOILER]

χμμ παίζουν τα κλασικά και καλά + από το καινούργιο. Όχι άσχημα που το είδα και μεγάλο set.

Ψιλομνιέχ το σετ για μένα - επιλογές από το παρελθόν που θα χαρακτήριζα ψιλοπερίεργες, πολύ σοβαρές ελλείψεις και όντως κάμποσα από αυτή τη ΜΑΛΑΚΙΑ το τελευταίο τους - σόρι αλλά είναι τί να σε κάνω! Λοιπόν μάλλον τους Molly θα κάψω αυτό το καλοκαίρι. Σόρι Ντέιβ, ευελπιστώ ότι θα είμαι παρών την επόμενη φορά, αν έχετε βγάλει καλό δίσκο και έχετε καλύτερο σετ. Όσοι πάτε καλά να περάσετε!

Σήμερα ήρθαν τα εισητηρια στο τικετχαουζ στην Θεσσαλονίκη! Τσίμπησα το 00000000001 :smiley: