Flogging Molly

Τώρα τελευταία τους ανακάλυψα!Οι τυπάδες mου φιάχνουν το κέφι και αυτό μου φτάνει.Επειδή δεν είμαι και φανατικός τους οπαδός θα ήθελα να πειτε τι albums εχουν βγάλει και καμία άποψη.

Εχω Swagger και Drunken Lullaby,παρα πολυ ωραια αλμπουμς,οτι πρεπει για κεφι και για ΜΠΥΡΕΣ.

το τελευταιο εχω λιωσει ειναι η αληθεια…χαβαλετζιδικο μεν αλλα προτιμω Dropkick Murphys στο είδος αυτο…έχουν όμως αρκετες τραγουδαρες…
το αγαπημενο μου ειναι Υou won’t make a fool out of me

Ποο,2 κολλητοι μου,μου τα εχουν κανει νααα,με αυτους,μια βδομαδα τωρα…νταξ,χαβαλες ωραιος γινεται,αλλα κ γω προτιμω απειρως Dropkick Myrphys…δεν ξερω,μου βγαζουν κατι το πααραα πολυ χαζοχαρουμενο κ με κουραζουν…Drunken Lullaby παντως εχω κ γω,για ανεβασμα διαθεσης παντως ειναι οτι πρεπει…

Πριν κανένα χρόνο άκουσα πρώτη φορά κάποια τραγούδια και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση το κεφάτο κέλτικο πανκ τους. Ήταν απο τα συγκροτήματα που σκέφτηκα πως θα ήθελα πολύ να δω live, και να που τελικά η μέρα αυτή δεν είναι πια μακρυά! Θα γίνει ωραίο παρτάκι στη συναυλία τους τον άλλο μήνα 8)

Αδύνατον τόσο καιρό να μην το πάρω χαμπάρι!
έχουν γίνει από τις αγαπημένες μου μπάντες,όλα τα τραγούδια τα ακούω το ίδιο(ναι είμαι φανμπόυ!)…
μου αρέσουν καλύτερα απο Dropkick Murphys…στο rockwave από τους καλύτερους και των 3 ημερών,άντε να ξανάρθουν και αυτή τη φορά σε κλειστό χώρο να το κατεφαφίσουμε!!!


Now playing: Saturnus - Descending
via FoxyTunes

Κι εμένα μου αρέσουν περισσότερο από Dropkick.

Όλα τα cd τους είναι φοβερά, ενώ το φετινό είναι το πιο “ώριμο” (κυρίως χάρη σε κομμάτια όπως το “Float”, το “Us Of Lesser Gods” με τη θεϊκή μελωδία στο βιολί και το “The Story So Far”) και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το βάλω στην πρώτη θέση της 15άδας μου…

Αγαπημένο κομμάτι γενικά το υπέρτατο “Black Friday Rule”!!!

Καλά, όσο για την εμφάνισή τους στο Rockwave… χωρίς προηγούμενο! Αν έρθουν σε κανένα Gagarin θα γίνει της…

Drink away the rest of the day,
Wonder what my liver would say,
Drink, It’s All you can.

οι στίχοι υπέρτατοι!
τους άκουσα επειδή όπως κάνω κάθε φορά ακούω όλα τα bands του billing για να ξέρω τι μου γίνετε!
πραγματικά τα σπάνε!


Now playing: Saturnus - All Alone
via FoxyTunes

+1 Αυτα τα κομματια ταιριαζουν πολυ εαν εισαι γηπεδο…

:bow: :bow: :bow:

τι να πουμε γι αυτον τον παικτη που λεει κι ο αλεφαντος :lol:

Θεοί! Από τα συγκροτήματα που έχω ακούσει περισσότερο τον τελευταίο χρόνο. Να πω ότι διαφωνώ με όσους είπαν ότι οι Molly είναι “χαζοχαρούμενοι”, “κεφάτοι” και δεν συμμαζεύεται. Επιφανειακά αυτή η εντύπωση μένει, αλλά για ακούστε κομμάτια όπως το “What’s Left of the Flag”, το “Cruel Mistress”, το “Punch Drunk Grinning Soul”, το “Sentimental Johnny” ή το “Black Friday Rule”… Αν δεν σας σηκωθεί η τρίχα, δεν ξέρω, κάτι πάει στραβά σ’ αυτόν τον κόσμο.

Α και μια που το πρόσεξα…

Πφφφ… Εμείς φταίγαμε ρε μπάσταρδε που θέλαμε να μοιραστούμε την αδυναμία μας και δεν την κρατήσαμε για την πάρτη μας, όπως κάνεις συνήθως εσύ μ’ αυτά που ακούς… [-X :stuck_out_tongue:

XΑΧΑ,εγω τα κραταω για την παρτη μου,γτ εσεις αμα δεν ακουτε σπαθια,σολο της πλακας κ τρουιλα δεν νιωθετε,οπωτε τι να νιωσεις απο τα δικα μου??οσο για τους Μολυ,το ξαναλεω,χα,χαζοχαρουμενοι…και γενικα,η ολη φαση ιρλανδικα-μεταλ-ροκ κτλ,εμενα ψιλοαστεια μου φαινεται…καλυτερα να την κρατουσατε για την παρτυ σας,μου τα κανατε τσουρεκια με αυτες τις μλκιες 2 μηνες…

Οι Molly τα σπανε αγρια και η συναυλια τους στο Rockwave ηταν απο τις καλυτερες της χρονιας,απλα γαμω.
Οι φανς του ειδους τσεκαρετε και τους Real Mckanzies(σε περιπτωση που δεν τους ξερετε) που κινουνται ακριβως στο ιδιο υφος.

εννοείτε πως τους ξέρουμε,όλα τα καλά bands!:wink:


Now playing: Saturnus - Inflame My Heart
via FoxyTunes

#-o#-o#-o

ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Κάτι άλλο, επειδή έχει τεθεί θέμα σύγκρισης Flogging Molly - Dropkick Murphys: άι ντοντ θινκ σόου, γκάιζ. Οι Murphys έχουν μια βασικότατη διαφορά: είναι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, καμμένοι χουλιγκάνοι των Boston Celtics, των Boston Red Sox (στο μπέιζμπολ :?) και των Boston Bruins (στο χόκει :lol:#-o) και απλώς τους “βγαίνει” και το κελτιλίκι λόγω περιρρέουσας ατμόσφαιρας κυρίως, πιστεύω. Αυτό εξηγεί και γιατί τα καλύτερα κομμάτια τους είναι διασκευές σε ιρλανδικά παραδοσιακά. Αντίθετα οι Molly είναι το συγκρότημα ενός ΙΡΛΑΝΔΟΥ (πιο Ιρλανδός δεν γίνεται δηλαδή) μετανάστη στις ΗΠΑ, που βρήκε κι άλλους Ιρλανδούς μετανάστες και έστησε το γκρουπ του. Προσωπικά όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα να έχουν διασκευάσει κάποιο ιρλανδικό παραδοσιακό, παρ’ όλο που παραπάνω από τα μισά τους κομμάτια ακούγονται σαν παραδοσιακά! Αυτό πιστεύω λέει πολλά. Flogging χωρίς συζήτηση, μάγκες. :smiley:

Λατρεύω και Dropkick ε. :slight_smile:

Ναι,ναι,η καταγωγη παιζει πολυ σημαντικο ρολο στη μουσικη,σωστα,πως μου ξεφυγε…#-o#-o#-o:p
Αντε ρε,κ κορπικλανι σε λιγο:lol::lol::stuck_out_tongue:

Σ’ αυτό το είδος μουσικής παίζει. ΗΛΙΘΙΕ. :stuck_out_tongue:

Το να συγκρίνεις κέλτικη μουσική με… Korpiklaani :? είναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! ΤΕΛΟΣ!!!

Αξίζει να δείτε το DVD που είχαν βγάλει πριν 2 χρόνια. Διηγούνται την ιστορία τους και έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον.
Το κουφό είναι σε κάποια σημεία που ο King λέει ότι προσέλαβε τον Nathen χωρίς να τον έχει ακούσει να παίζει!!! Και περίπου έτσι έγινε και με τους άλλους. Έπιναν μαζί, ο άλλος ήξερε μόνο τα βασικά, πχ στο ακορντεόν, και του έλεγε “Έλα στην μπάντα”! Πολύ τρου καταστάσεις!!!

Εεεεετσι!!! :D:D:D:D

Γτ ακριβως???:-k