Flogging Molly

Δεν ξερω πως να το διατυπωσω καλυτερα γιατι οντως το εχω γραψει περιεργα.Απλα αυτο που εννοω ειναι οτι βαλε το Swagger,το Drunken Lullabies διπλα στο καινουργιο και “συγκρινε την ατμοσφαιρα” που βγαζει καθε δισκος.

Συμφωνω απολυτα.

και εγω μετα απο καποιες ακροασεις εχω φτασει στο σημειο να μην μ αρεσει καθολου…
πολλα βηματα πισω σε σχεση με το πρωιγουμενο πολυ ωραιο φλοουτ:(

Κ εγώ θέλω να του δώσω κι άλλες ευκαιρίες αλλά η αλήθεια είναι ότι η πρώτη ακρόαση με απογοήτευσε…ούτε ένα τραγούδι δε με ξεσήκωσε, σε αντίθεση με τους προηγούμενους δίσκους.

Eπειδη, οπως και να 'χει στο RW, θα 'θελα καμια προταση σχετικα με δαυτους.

Η εντυπωση που εχω γι’ αυτους ειναι οτι σαν υφος φερνουν σε Dropkick Murphys.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι τοσο εξοικειωμενος με το ιρλανδικο/κελτικο στοιχειο, το οποιο δε με τρελαινει απο τα λιγα που εχω ακουσει απο DKM.

Οπως και να 'χει δωστε μου κατι αντιπροσωπευτικο τους και θα δουμε τι θα κανουμε.

drunken lullabies
float

Νομίζω θα σε πείσουν!

To άκουσα κι εγώ το καινούργιο και δε μου φάνηκε τόσο άσχημο. Ειδικά το sail on μου θύμισε τις παλιές τους μπαλαντούλες και μου άρεσε πολύ :slight_smile: Επίσης και το the heart of the sea είναι καλό hitάκι. Θα το ακούσω κι άλλες φορές βέβαια, γιατί με μία ακρόαση μόνο δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη!

bump! http://store.sideonedummy.com/fm-greek-3lp.html Το Live in the Greek theater κυκλοφορει και σε lp! Και σε πολύ καλη τιμη μάλιστα!