Flogging Molly

καλησπερεεεσ και απο εμενα
το καινουριο τραγουδακηδεν με ξετρελανε αλλα ειναι καλο και συνιστο σε ωσους δεν ειχανε την ευκαιρια να τους παρακουλουθησουν στο ροψκςαωε το 2008 να πανε να του δουνε εφετο οι τυποι ειναι θεοι

the really fast κωλοτουμπα expert

μέτριο για μένα…θα μου άρεσε παραπάνω νεύρο και ένταση.

Όντως όπως είχαμε πει μέτριο κομμάτι αν το βάλεις δίπλα με τα προηγούμενα τους. Λείπει το νεύρο, οι μελωδίες που θα σε κάνουν να αρχίσεις το χορό. Εκτός βέβαια και αν άλλαξαν και έχουμε ένα πιο ήρεμο album.

Σε 1,5 μήνα που βγαίνει το δισκάκι θα ξέρουμε. Όπως και να έχει θα το πάρω αλλά ελπίζω να μην έχει όλος ο δίσκος αυτό το ύφος!

γκουχ γκουχ

http://www1.rollingstone.com/hearitnow/player/floggingmolly.html

Streaming ΟΛΟ το άλμπουμ

Ρε; Θέλεις να ξεροβήξω πάλι; ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ; :stuck_out_tongue:

Αφού [I][U]the truth is out there[/U][/I] λέμε, γουίνκ γουίνκ νατζ νατζ σέη νο μόαρ, έλα κι οι τοίχοι έχουν αυτιά.

Πρώτη εντύπωση πάντως: ό,τι πιο εμπορικό έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Τώρα αυτό καλό ή κακό, θα δείξει.

Saints and Sinners ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΔΥΝΑΜΗ.

πρωτη εντύπωση με το που τελειώσει το album

αρκετά διαφορετικό από τα προηγούμενα πάντως

οπως και να χει αυτη την δεκαετια ειναι οι μοναδικοι διαδοχοι των αξεπεραστων Pogues.

ωραία κομμάτια, χωρίς νεύρο που δεν σε ξεσηκώνουν. νταξ δεν με χαλάει πολύ, αν και περίμενα άλλο. σαν πρώτη άποψη…

Πρώτη ακρόαση με 2-3 εξαιρέσεις δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Άνευρα κομμάτια όπως είπε και ο από πάνω!!!

για ποιά δεκαετία μιλάς?

Ε μάλλον για την προηγούμενη εννοεί, τα ζίροους.
Γιατί για τα 10’s ε τί να πεις ακόμα; :stuck_out_tongue:
Πάντως έχουν υπάρξει και οι τεράστιοι The Tossers ε, για να τα λέμε όλα.

ρε παιδιά το ξέρετε ότι οι Tossers έχουν παίξει Καβάλα το 2008 νομίζω!!! Μιλάμε για ΤΗΝ μπαντάρα!!!

Προφανως για 2000-2010.

ooo ναι και ειχαν γαμήσει…
παρολο που ημασταν 50 ατομα… :?

Ε για Καβάλα και πολύ ήμασταν! Πάντως τυπάκια. Ειδικά ο τραγουδιστής! Σκάσανε μετά στα καπάκια Νικηφόρο και τα πίναμε μέχρι το πρωί!!! χαχαχαχα

Δεν το εχω ακουσει ολο,αλλα εχω περασει καποια τραγουδια στο mp3 και τα εχω ακουσει αρκετες φορες.
Πρωτη εντυπωση ειναι καλη…
Σαν να μου φαινεται ομως οτι αρχιζουν και πηγαινουν προς το folk.Eχει ψιλοχαθει το Ιρλανδεζικο feeling.

Γαματες τρομπετες ορ γουατ!

Lol wot

Σα να λέμε “απομακρύνθηκαν από το ατσάλι, το χουν γυρίσει στο κλασσικό μέταλ”. :lol:

Ον τόπικ, ο δίσκος δε φαίνεται ικανός να σταθεί στο ύψος των προηγούμενων. Τα καλύτερα κομμάτια, τέλος πάντων αυτά που έχω ξεχωρίσει εγώ μέχρι στιγμής, θα έπαιρναν τη θέση κάποιων ωραίων αλλά όχι “πρώτων” κομματιών στους παλιούς δίσκους. Δεν υπάρχουν εδώ οι κομματάρες παρελθόντος. Ούτε What’s Left of the Flag, ούτε Drunken Lullabies, ούτε Punch Drunk Grinning Soul, ούτε Devil’s Dance Floor, ΟΥΤΕ ΓΙ’ ΑΣΤΕΙΟ.
Πάντως, κρατάω μια πισινή. Ο δίσκος δε μοιάζει να είναι αυτό που λέμε “ρηχός”, φαίνεται να χει βάθος, οπότε δεν αποκλείω την περίπτωση να “μεγαλώσει” μέσα μου. Άσε που έχω την αίσθηση ότι παίζει να έχει τους πιο ουσιαστικούς στίχους που έχουν γράψει ποτέ.

Θα κριθεί στις ακροάσεις!