Folk Metal

Folkearth, υπερπολυπληθής μπάντα με μέλη από αρκετά συγκροτήματα(κι ελληνικό!). Ψάξτε τους καλύτερα στο myspace τους κι ακούστε τα υπερέπη τους…Voila!

Δωσε και το myspace τους αν μπορεις!

www.myspace.com/folkearth :wink:

Οι Cruachan είναι σίγουρα ένα απο τα καλύτερα συγκροτήματα του είδους, και αυτός ένας απο τους καλύτερους τους δίσκους… Το Ride On (που είναι διασκευή σε παραδοσιακό ιρλανδικό τραγούδι) παίζει να είναι ένα απο τα 10 καλύτερα τραγούδια που έχω ακούσει στη ζωή μου… όσα χρόνια και αν περάσουν, θα με συγκινεί το ίδιο.

δώστε και σώστε… Ο φετινός των Koorpiklani τι λέει? Στα ίδια μοτίβα? καλύτερος? χειρότερος? Στις κυκλοφορίες δεν έχω πετύχει καμία αναφορά…

Ο φετινος τον Κορπι ειναι αρκετα καλος.Δεν ειναι ο καλυτερος τους αλλα ειναι στα γνωστα επιπεδα.

Ακούγεται ευχάριστα…

geia su mano palikari:)

Turisaσ-Rasputin

ρε για Flooging Molly μόνο ένας είπε,δεν σας φαίνονται καλοί??

Folk Metal λεγεται το τοπικ :wink:
Υπαρχει και αλλο για folk rock αν δεν απατωμαι οπως και ειμαι σιγουρος οτι οι
Molly εχουν δικο τους τοπικ.

βασικά πάτησα το όνομα αλλά δεν βρήκα τίποτες

έντιτ:όχι λάθος,γράψε μαλάκας και ζώο,είχα φάει ένα γράμμα στο όνομα ,σόρρυ:p

Αυτό το thread γιατί είχε θαφτεί? Μια που πορώθηκα τον τελευταίο καιρό με φολκ το ξαναβγάζω στην επιφάνεια, αφού είδα και το φολκροκ thread να αχνοφαίνεται :stuck_out_tongue:

Εκτός του σεβασμού μου προς skyclad και eluveitie (τι δισκάρες έχουνε βγάλει οι άνθρωποι) τελευταία ακούω πολύ elvenking, spellblast & TYR (μέσα σε όλα τα άλλα)

Έχουμε φολκομεταλάδες εδώ μέσα λοιπόν? :Ρ

δεν με συγκινει τοσο το φολκ.καλη προσπαθεια κανουν οι TYR αλλα οι skyclad ειναι γαματη μπαντα

Oι TYR ειναι πολυ καλοι ρε!Αν και δεν με τρελανε το τελευταιο τους το ιδιο και οι Skyclad!Ομως elvenking και eluveitie δεν με τρελαινουν καθολου!

Εγώ στο φολκ βρήκα αυτή τη χαρούμενη αίσθηση που έψαχνα τόσο καιρό, και γενικά μου φτιάχνει το κέφι ρε παιδί μου! Απεριόριστος σεβασμός στους skyclad, μια μπάντα που πραγματικά θα μου μείνει απωθημένο να τη δω ζωντανά!

ισως να ειμαι λιγο και απο αυτο, αν και τωρα ξεκινησα.
Eluveitie και Finntroll (Finntroll θεωρουνται φολκ??? :wink:… δεν νομιζω…) ειναι αυτα που αρχισα.
Eluveitie ομως ειναι κορυφη μιλαμε ε! επρεπε να μην ειχα χασει και στην συναβλια γ@μωτο…
το τελευταιο CD τα σπαει!!!

:D:D:D:D:D:D:D

Οι Finntroll θεωρουνται φολκ αν δεν κανω λαθος!

για τους eluveitie μπορει να που πει κανεις λιγα λογια?

τοτε να πω οτι το συγκεκριμενο τραγουδακι τα σπαει και σαν μουσικη και σαν βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=tEzuxkkGyWQ,

:D:D:D