Foo Fighters Live in Athens 10/07/2017

2500 παίρνει το Academy Δημήτρη :slight_smile:. Και άνοιξαν τόσα εισιτήρια για μπάντα που παίζει διπλές συναυλίες στο Wembley :slight_smile:. Κοινό για ροκ συναυλίες δεν υπάρχει εδώ. Ο δρόμος που μπορεί να άνοιξε είναι μόνο να γλυκαθεί κανένας άλλος και να θέλει να κάνει κάτι αντίστοιχο. Εννοώ ξένος που θα βάλει χρήμα, όπως έκανε το κανάλι στην περίπτωση των Foos. Αυτό που φάνηκε είναι ότι οι διάφοροι συντελεστές του Δημοσίου, που συνήθως είναι αρτιοσκληρωτικοί, μπορούν τελικά να καμφθούν και να δώσουν έναν χώρο σαν το Ηρώδειο για ροκ συναυλία.

EDIT: Φαντάζομαι ότι η πληρωμή της μπάντας ήταν η διαφήμιση που θα πάρει όταν τη δούνε μερικές δεκάδες εκατομμύρια κόσμου στην τηλεόραση, οπότε δεν ήταν σε πραγματικό χρήμα, αλλά σε τηλεοπτικό χρόνο.

Καθήστε να δούμε και πώς θα βγει στο broadcast, εγώ πιστεύω ότι θα είναι φανταστικό!

2 Likes

Ξαναλέω ότι μιλάμε για sold out μέσα σε λίγες ώρες .

Στο academy και να γίνει sold out θα γίνει μετά από μήνες .

Άρα κάποια καλή βάση υπάρχει για να στηρίξει “μεγάλα” events . Δηλαδή δεν πρόλαβε και πολύς κόσμος να πει σε ένα πιο άσχετο φίλο του . Έλα μεγάλε πάμε θα περάσουμε καλά και ας μην σου αρέσει και πολύ η μουσική τους .
Δηλαδή αν χτες οι μισοί που πήγαν ήταν μυρωδιαδες , υπήρξαν άλλοι τόσοι που έβγαλαν το χέρι στη τσέπη αμέσως και το έκαναν sold out πριν προλάβει καν να το μάθει πολύς κόσμος . Θετικά εντύπωση μου κάνει γιατί και ο κόσμος χτες ήταν αρκετά εκδηλωτικος.

Σε όλα συμφωνώ μαζί σου , προσπαθώ να δείξω και μια άλλη διάσταση του χθεσινού live και αν όντως έχει βάση αυτή .

Δεν εχω δει καμια συγκριση με Metallica ακομα και ανησυχω.:kissing_heart:

4 Likes

Χαχαχαχαχχαχα εδώ δεν χωράνε οπαδικα !

3 Likes

Είπαμε να σεβαστούμε έστω ένα πρόσφατο τοπικ

2 Likes

Mη ντρέπεστε παιδιά.

Metallica live in Nimes > Foo Fighters live in Herodion

Next round: Metallica in Nimes vs Iced Earth Live in Ancient Kourion, ο νικητής παίζει με Πινκ Φλόιντ

Και με Wilson μπορεί να παίζει . Φυσικά Metallica κερδίζουν στην συγκεκριμένη μονομαχία με τους Αη σντερθ όμως σε ελληνικό έδαφος ο νικητής μπορεί να παίξει στον τελικό με αντίπαλο Νταλάρα ή Χαρούλη …

Στο τέλος θα τους σκίσει όλους ο Yanni, το είδωλο με το μουστάκι σπαγγάτο που λέγε και ο Γκόρντον.

PS: Ψέμματα βέβαια. Αυτοί παίρνουν σπίτι την κούπα.

1 Like

Να κάνω διευκρίνηση . Δεν ξέρω αν κερδίζουν οι Metallica της Γαλλίας , τους χθεσινους Foo.
Θα τους έβαζα στο ίδιο επίπεδο αλλά σε διαφορετικά μουσικά χωράφια .

Αν ήταν να εκμεταλλευτουμε κάτι ακόμα θα ήταν το μέγαρο μουσικής βάζοντας μέσα , rage , lost , blind guardian ακόμα και entombed ή Scorpions , Metallica, Deep Purple από το να παίζουν εκεί μέσα ο Καρβέλας και οι ονιδραμα.

1 Like

Νομίζω πως αγνοήσαμε επιδεικτικά κάτι πολύ σημαντικό που ζήσαμε στην ουρά πριν τη συναυλία.

Αυτούς τους θεούληδες

Εγώ ζήλεψα λίγο. Ίσως και πολύ.

2 Likes

Ειδικα οταν γελαγαν και εμεις ειμασταν στην ουρα για ωρα , ηταν σαν να μας κοροιδευουν!! χε χε χε χε!!

Αρχοντες!

1 Like

Η σαρα και η μαρα μαζευτηκε στους foo fighters,η βισση επρεπε να ανεβει guest.

η αίσθηση οπτικά στο 1:07 είναι μαγική. Δεν μπορώ καν να φανταστώ πως είναι να το ζεις απ την πλευρά της μπάντας

3 Likes

Θα είναι τρομερό το βίντεο…μέχρι όμως να βγεί ελπίζω να σας αρέσει το δικό μου! https://youtu.be/EDeKDoo8dEM

2 Likes

Πολύ ωραίο, ευχαριστούμε!

1 Like
5 Likes

Τι βραδια!!! Το Live της χρονιας!

Φερ’τε ρε τετοιους καλλιτεχνες στο Ηρωδειο να το ξαναχτισουμε !

3 Likes

Ναι συμφωνώ. Τέτοια μεγάλα μεηνστρημ ροκ συγκροτήματα είναι ιδανικά

Θα γουσταρα π χ U2

Αν γουσταραν οι διοργανωτές θα ξαναφέρουν στην Ελλάδα καλλιτέχνες

3 Likes

Το είπα και στον παντελή . Δεν χρειάζεται να είναι από τον χώρο της ροκ.

Καταξιωμένοι καλλιτέχνες που θα κάνουν ντόρο και θα ξυπνήσουν το κοινό ( και ας μην είναι του γούστου μας ).

3 Likes

Προφανώς για U2 κλπ μιλάμε για ΟΑΚΑ. Στο Ηρώδειο δε θα τους φέρει κανένας διοργανωτής, μόνο καμία πολυεθνική σαν χορηγός!

1 Like