Foo Fighters - Wasting Light

[SIZE=“6”][CENTER]
Foo Fighters - Wasting Light[/CENTER][/SIZE]

[CENTER][/CENTER]

  1. Bridge Burning
  2. Rope
  3. Dear Rosemary
  4. White Limo
  5. Arlandria
  6. These Days
  7. Back & Forth
  8. A Matter of Time
  9. Miss The Misery
  10. I Should Have Known
  11. Walk

To ακούτε όλο εδώ

Εγω προσωπικα εχω παθει την πλακα μου, αλλα τετοιος ειμαι, και τo man crush στον Grohl ειναι τεραστιο, αλλα μιλαμε ο δισκος ειναι σε αλλαο επιπεδο.

Ο δισκος ηχογραφηθηκε ολακερος στο γκαραζ του Grohl, μονάχα με αναλογικα μεσα, με παραγωγη Butch Vig (ναι, αυτος που εκανε παραγωγη στο Nevermind) και τα κομματια που εχω ακουσει σε σωστη πχιοτητα ειναι πραγματικα ΜΟΝΟ rock.

Ειλικρινα μου φαινεται αδιανοητο καποιος να ειναι φαν της rock μουσικης, κουλτουρας κλπ, και να μην του κανει κλικ ο δισκος.

Μore Info για το σιντι: http://en.wikipedia.org/wiki/Wasting_Light

Αποψαρα ολοκληρωμενη ενοψη.

Kαι δω μια μαλακιαρα ρεμιξ στο Rope, ετσι για το γαμωτο

[SPOILER]

[CENTER][SIZE=“6”]ANTE ΓΕΙΑ ΡΕ[/SIZE]

[/CENTER][/SPOILER]

Δν περιμενω καν να τελιωσω την πρωτη ακροαση για να αποθεωσω το Arlandria το οποιο μου κολλησε με τη μια.

Στην αρχη νομιζα πως το τραγουδι μιλαγε για καμμια γκομενα και τελικα >>

[SPOILER]Μιλαει για την Αμερικη :? [/SPOILER]

Τα υπολοιπα μολις φαει λιωσιμο.Αν και με την πρωτη μολις ακροαση,ηδη χαμογελαω !

Mε ενα ακουσμα μεσω του site τους, πιστευω πως ειναι μεσα στους 3 καλυτερους δισκους τους, ισως εχει 1-2 fillerακια, αλλα ειναι πολυ δυνατο συνολο, θα μας απασχολησει ολη τη χρονια σιγουρα

Το Arlandria μου θυμιζει και λιγο foos των 90s που εκτιμαω πιο πολυ

Πωπω, έτσι, φτιάξτε με! Θα περιμένω να βγει και θα περιμένω με αγωνία τη 15η Ιουνίου!

Εχω ακουσει μεχρι τωρα μονο 3 κομματια και ειμαι εντυπωσιαμενος…
σκαλωσα με την μια με το White Limo και το Arlandria, και λιγοτερο με το Rope…
θα κανω λιγη υπομονη για τα υπολοιπα κομματια!
Παντως αυτη η γαμημενη η εξεταστικη (ειναι και η τελευταια το κερατο μου) θα μου στερησει την συναυλια στην Ιταλια… για αυτο ελπιζω για ημερομηνιες τον ιουλιο…
αι να δουμε…

Ζούμε λίγο στον αστερισμό τους, εδώ και λιγο καιρό στο site, αλλά όχι μόνο εμείς. Σχεδόν το σύνολο του rock κόσμου.

Για το άλμπουμ θα τα πούμε αναλυτικότερα στην κεντρική, αλλά ναι, στέκεται όσο ψηλά θέλαμε και περιμέναμε.

Για όσους τέλος πάντων ασχολούνται με την μπάντα, ετοιμάστηκε και ένα αφιέρωμα που το χωρίσαμε σε 2 μέρη. Το [U]πρώτο[/U] είναι ήδη στην κεντρική και το δεύτερο έρχεται λιαν συντόμως.

Τα εισιτήρια είναι τσεκαρισμένα εδώ και καιρό για το καλοκαίρι. Γειά σου Κόζαρε. 8)

Yiiihaaaa!!!

(δεν έχω ακούσει ακόμα, αλλά έχω ψηθεί άσχημα 8) Κάνω επανάληψη στα παλιά για να είμαι πλήρως προετοιμασμένος για το νέο!)

ααα τελεια βγηκε; τις επομενες μερες θα ακουστει παρα πολυ :roll:

[CENTER]

[/CENTER]

nuff said γαμωτοπαντα.

νιωθω αρκετα περιεργα αυτες τις μερες

θα ειναι επειδη βγηκε καλυτερος δισκος απο το color and shape.

το arlandria ειναι τοσο, μα τοσο ομορφο.

θελω να παω να μεινω στο γκαραζ του γκρολ.

θα πουλησω τον αδερφο μου και τις πορτοκαλιες στο αργος να τους δω φετος, δεν γινεται αυτο το πραμα.

Ο δίσκος σπέρνει. Είχα ακούσει μόνο το white limo το οποίο έχει γαμάτο κολλητικό ριφάκι και τα σπάει. Μια δυο ακροάσεις και έχω ενθουσιαστεί τρελά με Dear Rosemary, Arlandria και Ι should have known :D:D Δίσκος του μήνα χαλαρά 8)

Φγφαλαςφςπαφκρςοαπλφδ γαμάτος δίσκος

πρώτη ακρόαση… \m/ :smiley:

μικρέ εμείς κάναμε και τσεκ τα αεροπορικά κι εσύ δεν πας που παίζουν δίπλα σου. απαράδεκτος. πούλα, πούλα. κι αν βρεις στη μαύρη έλα μαζί μας.

ελλαδα θαμαι ρε αγραμπελη τοτε, τι διπλα μου

ο δισκος δεν μ αρεσε και του χω δωσει ουκ ολιγες προσπαθειες αυτες τις μερες! δεν ξερω μου φερνει πολυ στο ικοους πεισιενσε εντ γκρεις που δεν μου χε αρεσει και αν εξαιρεσεις δυο τρια κομματια θεωρω πως δεν μ αρεσει η στροφη που παιρνουν με τα τελευταια αλμπουμ… πολυ γλυκια μουσικη για φου δηλαδη τον γκρολ τον αγαπησα και με τις στριγκλιες αλλα και με τα απιθανα καθαρα του στα πρωτα 2… (το δευτερο ειναι αριστουργημα)… βεβαια δεν περιμενω να φτασουν σε τετοια επιπεδα αλλα θα γουσταρα πολυ ενα αλμπουμ σε φαση αλλ μπαι ουαν η ιν γιουρ χονορ που ειχε δυναμικα κομματια αλλα και φοβερα χαλαρα κομματια (ισως οι καλυτερες “μπαλαντες” τους ειναι σε αυτα τα 2)… τεσπα εχω φαει ξενερα θα του δωσω ακομα πολλες ακροασεις αλλα δεν παιζει να αλλαξουν και πολλα. :frowning:

δεν ξέρω γιατί περνάει απαρατήρητο εδώ, αλλά δε θα έπρεπε.

[U]δίσκος της χρονιάς ως τώρα λοιπόν[/U], μπας και πάρει λίγο μπρος (terror τακτκές 8))

Θα περιμένουμε να το αγοράσουμε και τότε θα το ακούσουμε, χαίρομαι που ακούω καλά λόγια :)!

δεν τρελαινομαι για foo fighters, δεν εχω ακουσει και πολλα βεβαια, το arlandria ομως ειναι κομματαρα, εχω ψιλοκολλησει…θα ακουσω και τα υπολοιπα μπας και

άκου Dear Rosemary, White Limo και Bridge Burning. Αν σου αρέσουν και τα πιο μπαλαντοειδή άκου και το Ι should have known :wink:

Φοβερός δίσκος. Τα περισσότερα τραγούδια μου χουν κολλήσει εδώ και μέρες και δε λένε να φύγουν απ το κεφάλι. Το White Limo για πολύ χτύπημα πάντως.:metal: