Προτάσεις για το forum

Αν η φοβερή πρόταση είναι μόνο μία, δε της κάνεις και δικό της τόπικ; :oops:

+1 για το μάθροκορ τόπικ!

Επίσης συνένα σ’ αυτό που λέει ο νταρθ. Δε νομίζω ότι χρειάζεται ειδικό θρεντ για συμφωνικά κλπ, αυτά μπαίνουν υπό την ομπρέλα του ατμοσφαιρικού και καθαρίζουμε

απορία από άσχετο με τις ταμπέλες μουσικόφιλο.

Το mathcore τι σχέση έχει με το mathrock (πέρα από τον τίτλο). math rock π.χ. είναι οι πανέμορφοι Foals και είναι παρακλάδι του indie. Το mathcore όμως δεν είναι πολύ πιο extreme ήχος; Μπορούν αυτά τα 2 να είναι ένα τόπικ;

Εγώ πάντως τα math κτλ τα βάζω στο experimental και νομίζω ότι δεν είναι τόσο άκυρο, μ;

Το mathcore πάει στις -core κυκλοφορίες :slight_smile:

όπου μετά το χώρισμα με το death metal έχει ψιλονεκρώσει το θρεντ (ένας outlawtorn δεν φέρνει την άνοιξη) οπότε… :slight_smile:

Aκριβώς, γραψτε εκεί τις mathcore κυκλοφορίες για ν’ αναστηθεί το θρεντ. Μόνο εγώ γράφω τελευταία εκεί.

Yπαρχει αραγε δυνατοτητα να γινει crossover thread???:-k

Ελα μωρε, καλα ειμαστε στο thrashothread. Αφου ουτως ή αλλως οι ιδιοι θα γραφουμε :stuck_out_tongue:

Να κάνετε crossover thread.
Κάτι τέτοια μπασταρδέματα μας χάλασαν το ωραίο σατανικό θρας που είχαμε κάποτε. [-X

Σωστο, το απο πανω:p

Παντως καποια ταιριαζουν πιο πολυ στο thrash, καποια αλλα στο hardcore thread… Αλλα δε βλεπω πολυ κοσμο ψημενο…

Στην αρχικη σελιδα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξει το ερωτημα για τον joe bonamassa…Καλυτερα να μπει ενα νεο…

Δεν ξέρω αν το χουν γράψει κι άλλοι, αλλά όταν αγοράζετε CD/LP κτλ από μικρές αγγελίες του φόρουμ, να πηγαίνετε μετά στο αντίστοιχο θρεντ και να δίνετε ένα feedback, πχ αν τα παραλάβατε έγκαιρα, αν είναι σε καλή κατάσταση κ.ο.κ. Ειδικά για χρήστες που δεν τους πολυξέρουμε…

Εγω παντως γραφω θετικα σχολια και στο τι αγορασατε σημερα και στο αντιστοιχο θρεντ του χρηστη.Δεν μπορουμε να το επιβαλλουμε αλλα μπορουμε να
φτιαξουμε ενα sticky ισως με αξιοπιστους traders/sellers :wink:

Στο “τι αγοράσατε σήμερα” το έχω δει όντως και είναι καλό, απλά το να βρίσκεται στο αντίστοιχο θρεντ των αγγελιών θα είναι σαφώς πιο χρηστικό. Δεν το έγραψα για να επιβληθεί με κάποιον τρόπο, πιο πολύ ως γενική πρόταση για τους users.

To sticky στις αγγελιες ή στο αντιστοιχο subforum για αγορες το εχω δει σε αλλα
φορουμ και βοηθαει.Στην τελικη μπορουμε να ανοιξουμε ενα θρεντ και να δουμε
πως θα παει.Οι περισσοτεροι παντως -συμφωνωντας μαζι σου- δεν κανουν σχολια.

Ισχυει και ειναι και σημαντικο!!

Κανένα thread για southern/jam μπάντες?

Αν θυμάμαι καλά υπήρχε ένα θρεντ για southern rock (όχι jam γενικότερα :roll:) στο “συγκροτήματα” ή στο “δημοψηφίσματα”, και υπήρχε και ένα θρεντ για “southern” όπου είχαμε μπλέξει λίγο τα μπούτια μας με τα παιδιά που έγραφαν για metal μπάντες από τον νότο, lamb of god κλπ.

Προτείνω να ανοιχτεί jam κατηγορία στο rockipedia, διαφορετικά ας το ξεκινήσουμε εμείς Hopeto στα “Συγκροτήματα” και ας μας το μεταφέρουν μετά. :wink:

Το τhread είχε γίνει αχταρμάς,όντως.:slight_smile:

Σωστό το δεύτερο.Βαριέμαι όμως να το ανοίξω,τι λες?