Προτάσεις για το forum

Μα όπως θα διάβασες, διευκρίνισα μικρή.
Είναι πολύ ωραίο να έχεις φωτό για υπογραφή, δείχνει περισσότερο έτσι.
Όπως η τωρινή υπογραφή του kourou αλλά με περισσότερα πίξελ.

Τέσπα μια ιδέα είπα που σε όλα τα φόρουμ είναι δεδομένη.

  • 1
    Κι αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα Cozy, μπορείς να θέσεις έναν περιορισμό όσο αφορά το μέγεθος του sig, όπως συμβαίνει και με το avatar δλδ…

Μα και περιορισμός να τεθεί πάλι θα υπάρχουν κάποιοι που θα θέλουν να βάλουν μεγαλύτερη εικόνα.
Πιστεύω ότι δυστυχώς η έννοια της υπογραφής δεν έχει κατανοηθεί. Εδώ μία φωτογραφία πάνε να βάλουν σε ένα ποστ και κάνει να τη φορτώσει 5 λεπτά, φαντάσου τι θα γίνεται με τις υπογραφές ή ακόμα χειρότερα τι θα γίνεται όταν ένα τοπικ καταλήγει σε τσατ μεταξύ δύο και τριών ατόμων. Θα γεμίσουμε φωτογραφίες. Έχουμε και τα avatar όπως είπε ο Κωστής.:slight_smile:

Το καταλαβαίνω για μεγάλες φωτό αλλά όχι και για τις μικρές.

Ας πούμε αυτή εδώ π.χ. είναι αρκετά μικρή και δεν πρόκειται να δημιουργήσει πρόβλημα (διαπιστωμένο):

Θα δημιουργεί. Εμένα δεν μαρέσουν τα φόρα που έχει ο καθένας μια φώτο του από κάτω. Καταντάνε κουραστικά. Σημασία έχουν τα κείμενα κ όχι οι φώτος…

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι εσεις οι μοντς δεν δεχεστε αλλη αποψη…

[SPOILER]:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Καλη η ιδεα, αλλα πραγματι θα γινει μπαχαλο…[/SPOILER]

Σημασία έχουν και τα 2.
Όταν διαβάζεις μια εφημερίδα ή ένα περιοδικό, πόσο χώρο πιάνει το καθένα; :wink:

Θα μου πεις δεν κολλάει με το θέμα αλλά κολλάει με τη φράση.

Τόσο μικρή υπογραφή ΔΕ δημιουργεί πρόβλημα και το ξέρω και από ξένα φόρουμ που έχω γράψει κατά καιρούς που έχουν και τριπλάσια επισκεψιμότητα από το παρόν (δλδ πάρα πολύ).

Anyway, do as you wish!

Με το να απορρίπτονται όμως οι προτάσεις των χρηστων, χάνεται και το νόημα αυτής της ενότητας…

Εδώ θα διαφωνήσω.
Παραπάνω από τις μισές προτάσεις που γίνονται (για να μην πω οι περισσότερες) πραγματοποιούνται.
Πολλές φορές έχουμε (τουλάχιστον εγώ) φάει ώρες προσπαθώντας να κάνουμε ή να αλλάξουμε κάτι που ζήτησε ένας και μόνο χρήστης. Μην το παραβλέπετε και μη μας αδικείτε.

Ένα - ένα ρε παιδιά… Το νόημα της ενότητας είναι να προτείνετε κάτι, να το σκεφτόμαστε κ αν είναι εφαρμόσιμο να το προσθέτουμε στο φόρουμ. Δεν είπαμε ότι ότιδηποτε λέμε εδώ, θα γίνεται κι όλας. Προτάσεις προς συζήτηση κατατίθενται και αυτό κάνουμε, τις συζητάμε…

Επιμένω στο όχι φώτος. Σε όσα φόρα τις αφήνουν, γίνεται το φόρουμ μπάχαλο, καθώς οι φώτος γεμίζουν την οθόνη κ χάνονται τα κείμενα. Άσε που πολλοί βάζουν κ φώτος προκλητικού/προσβλητικού περιεχομένου. Κατά την γνώμη μου δεν είναι απαραίτητες…

το επιχείρημα της αναγνωσιμότητας γίγατρον δεν στέκει. Ο καθένας φτιάχνει το σάιτ του όπως νομίζει. Το ρόκιν φόρουμ είναι το πρώτο σε χρήστες ελληνόφωνο ροκ φόρουμ στον χώρο κ χωρίς φώτος…

Αχάριστοι δεν είμαστε αποδεδειγμένα.

Πόσες φορές πρέπει να διευκρινίσω μικρές;;;
Έπειτα αν βάζει κανείς άσεμνες φωτό τότε βγάλτε τις, απλό νομίζω.

Το ανέφερα μόνο και μόνο γιατί είπες ότι θα δημιουργεί πρόβλημα στο φόρουμ ενώ δεν είναι κθλ έτσι, ειδικά στο καινούριο.

Όπως και ο Gigatron έτσι κι εγώ εχω δεί σε άλλα forums αλλά κι έχω χρησιμοποιήσει είτε κάποιο logo είτε εικόνα και δεν παρατήρησα ποτέ καποια αργοπορία για να “κατεβεί” η σελίδα Τέλος πάντων, δικό σας είναι το site άρα δική σας και η απόφαση για το τι πρέπει και όχι να γίνει.

Παιδιά δεν είναι θέμα ξεχειλώματος μόνο. Σκεφτείτε ότι οι fotos είναι και extra Κbyte που σημαίνει πιο αργό άνοιγμα των σελίδων.

Άντε πάλι, ρε παιδιά είπαμε μικρές, έλεος δλδ…

Εγώ δεν καταλαβαίνω και το νόημα. Αφού έχεις το avatar, έχεις και την υπογραφή, τι άλλο πια να βάλεις;

Εντάξει αφού δε θέλετε τέλος.
Ε, μα.

+1000 :thumbup:

Δεν ξέρω παιδιά (Gigatron και Eagleheart) για ποια ξένα forums λέτε, αλλά σε κάποια που μπαίνω εγώ, είναι πραγματικό καρναβάλι! :?

Επειδή δεν έλαβα καμία απάντηση, κάνω quote το μήνυμα που έστειλα κάποιες σελίδες πρίν:

Όντως!! Υπερβολικά πολύ σπαστικό, αλλά λογικά κάποιος λόγος θα υπάρχει

Άλλαξε το χρονικό διάστημα σε 10 δευτερόλεπτα, διάστημα πιστεύω αρκετά μικρό για να προλάβει κάποιος να κάνει κλικ σε ένα thread, να το διαβάσει (έστω κι αν έχει 1-2 νέα μηνύματα) και να ξαναπατήσει “New posts”. Ο περιορισμός αυτός των 10s γίνεται για εξοικονόμηση πόρων του server, μιας και γενικά η διαδικασία της αναζήτησης σε forum (και δη σχετικά μεγάλο) είναι αρκετά βαριά.