Καλυτερες ατακες που εχουν ειπωθει μεσα στο forum

Εσυ μην κανεις καν τον κοπο να προσπαθησεις.Δεν το εχεις,ουτως η αλλως…(ειτε εισαι αντρας,ειτε γυναικα)

όταν διαβάζω αυτό το θρεντ και το οι φάτσες μας νιώθω ότι διαβάζω το feast of crows.

Καλά είπε συμφορουμίτης ότι τελευταία ξεκατινιάζεται πολύ το φόρουμ.Αυτό βέβαια δεν το λες και κακό, για μας. ;p

Γυναίκα είναι…ψήστε το για μαλλιοτράβηγμα με μαγιό μέσα σε λάσπες να γίνει λίγο τζέρτζελος…

FOR* , titlenazi

ε το χω στο μυαλό μου σαν βορά ορνίων, δεν το έχω διαβάσει στα αγγλικά.

EXCUUUUUSE ME:!:

Εγώ πάλι βλέπω ωρες-ωρες να είναι " Jim vs. forum " η κατάσταση και βρίσκομαι ξαφνικά να ξεκατινιάζομαι με διάφορους που παίζει να μην έχω ξαναμιλήσει καν. Είναι γιατί πρόλαβε κιόλας να δημιουργηθεί νέα κλίκα; Είναι γιατί κάποιοι θέλουν να κάνουν εντύπωση σε γκόμενες εξίσου εξυπνακικής νοοτροπίας ; Πολλά μπορώ να πω αλλά γάμισέ το αδελφέ :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω αν πρόκειται για ατάκα αλλά σα λογική θα συμφωνήσω. Γίνεται και χωρίς μαγιό Πάνε, μην κολλάς

δείξε τον δρόμο

γενικα ειναι πολυ ομορφο το μισο φορουμ να επικεντρωνεται στο ποσα αστοχα ειναι τα ποστ απο ενα μελος.

Αμα ειστε τοσο απαιτητικοι στην αισθητικη του φορουμ ψηφιστε να κανετε μπαν,αλλιως μην κουραζετε με τον παραπανω τροπο.

Μην άγχεσαι φίλε Don δεν είναι απόφαση των φορουμιτών το ποιός θα μπαναριστεί και ποιά θα ναι η αισθητική του φόρουμ. Ούτε την καθορίζουν αυτοί που στη λένε. Κάνε δουλειά σου… :stuck_out_tongue:

Ακολουθεί tl;dr ποστ.

[SPOILER]Ως ένα βαθμό μπορεί να επηρεάσει και η άποψη των φορουμιτών, όσον αφορά το ποιος θα μπαναριστεί και ποιος όχι. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με εμάς, το 2010, που είχαμε μπαναριστεί λόγω spamming. Λίγο πιο πριν οι διαχειριστές του φόρουμ είχαν δεχτεί κάμποσα report από “αγανακτισμένους” συμφορουμίτες που είχαν ενοχληθεί, υποτίθεται, από το πλήθος των ανούσιων ποστ που είχαμε κάνει στο “βαριέμαι, πείτε ό,τι σας κατέβει” μέσα σε δυο μέρες. Προσωπικά, δεν ενοχλήθηκα πολύ τότε, δεν υπήρχε και λόγος, και μάλιστα άτομα που τότε είχαν αφήσει να εννοηθεί ότι είχαν ενοχληθεί, να το’πω, από αυτόν τον τζέρτζελο στην πορεία παρακολουθώντας τις απόψεις και τις προτιμήσεις τους μου έγιναν ιδιαίτερα συμπαθή.

Με λίγα λόγια, θέλω να σταθώ στο ότι δεν υπάρχει λόγος να φτάνουμε ως τα άκρα όταν κάτι δε μας αρέσει. Μία περίοδο που αρπαζόμουν με το παραμικρό είχα μπει και ‘γω στο “τριπάκι” να ασχοληθώ και μάλιστα να αναφέρω σχόλια που θεώρησα προσβλητικά προς το άτομό μου, ε και τι; Και δεν άλλαξε κάτι και αμέσως το μετάνιωσα. Γι’ αυτό δεν είναι λύση να κάθεσαι και να ασχολείσαι. Δε σου αρέσει ένα σχόλιο, χαλάει την αισθητική σου, ή σε θίγει σε προσωπικό επίπεδο, αποτείνεσαι ο ίδιος στο άτομο που το έκανε, κι αν δεν καταλάβει ή συνεχίσει να το κάνει, τον κόβεις μαχαίρι και δεν ξανασχολείσαι με την πάρτη του.

Τα report και οι διαπληκτισμοί δεν έχουν νόημα σ’ ένα φόρουμ, ίσως μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις. Ούτε το σπάμινγκ ούτε ένα σχόλιο ενός άκυρου δεν έχουν τόση αξία ώστε να κάθεσαι και να ασχολείσαι και να τρώγεσαι μ’ αυτό. Και στην τελική, δεν είναι δα και κανας διαγωνισμός χιούμορ ή εξυπνάδας δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι την έχουν δει έτσι, απ’ τον πρώτο καιρό κιόλας που γράφτηκα. Αν θέλετε χιούμορ, κάντε το. Το να ειρωνεύεσαι το χιούμορ του άλλου δεν είναι χιούμορ, είναι μία προσπάθεια να κάνεις χιούμορ πουλώντας φθηνή ειρωνεία και “εξυπνάδα” στον άλλον, στην ουσία όμως εσύ εκτίθεσαι. Αν δεν γουστάρεις την πλάκα του Χ, Ψ, Ω, προχωράς παρακάτω χωρίς να δίνεις βάση στα σχόλιά του, το να απαντάς δία μέσου της ειρωνείας και των προσβολών δε σε κάνει ούτε εξυπνότερο ούτε πιο μάγκα. (αυτό προς απάντηση όλων αυτών που πιάστηκαν από ένα σχόλιο του Δημήτρη που μόνο διάθεση να θίξει δεν είχε παρά μάλλον να καλαμπουρίσει.)

Με συγχωρείτε για την εκθεση. :\ :p[/SPOILER]

Όχι ότι βάλατε μυαλό σχετικά με το σπαμ βέβαια, αλλά τέλος πάντων.

Ο πολύς εξυπνακισμός πάντως έχει σκοτώσει το παρεϊστικο κλίμα και τη διαπροσωπική επαφή εδώ μέσα. Άν κάποιοι είστε μικροπρεπείς σαν άνθρωποι και δε χωνεύετε τ’άντερά σας συμβουλευτείτε ψυχολόγο. Το φόρουμ δεν είναι για να βγάζετε όλα τα κόμπλεξ σας. Και εγώ που το λέω έχω αρκετά χρόνια εδώ μέσα και ξέρω και παρασκήνιο αρκετό. Έχω επίσης μιλήσει τελευταία με κάμποσα νέα μέλη (ή σχετικά νέα) και κανείς δε νιώθει άνετα εδώ μέσα.

Τέλος. Ποιός είπε λοιπόν μεγαλύτερη εξυπνάδα στο συμφορουμίτη του και γέλασε μαζί με άλλους 2 αντίστοιχου επιπέδου; Ρίχτε ατάκες… :wink:

Δεν είναι θέμα εξυπνάδας. Είναι θέμα ότι όποιος μπαίνει εδώ ειδικά στις αρχές σπαμμάρει σε όλα τα άκυρα θρεντ. Προσπαθώ να θυμηθώ έναν νέο user που μόλις γράφτηκε άρχισε να συμμετέχει ενεργά στα μουσικά δρώμενα και δε μπορώ. Ε μάλλον την πλειοψηφία μας ενοχλεί που μπαίνει ο καθένας για το off topic κυρίως, πόσο μάλλον όταν ποστάρει και βλακείες. Δεν είναι εμπάθεια με κάποιον, απλά είναι τα πράγματα.

Τους νέους users που δεν ασχολούνται με το off topic δεν τους θυμόμαστε γιατί δεν τραβούν την προσοχή πάνω τους. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν. Και ναι, είναι καθαρά θέμα εξυπνάδας.

Μα δεν είναι ανάγκη να σε θυμάται κάποιος όταν κάνεις το αυτονόητο για το οποίο γράφεσαι σε ένα μουσικό φόρουμ. Εν μέρει έχεις δίκιο, γιατί όταν βλέπεις συνέχεια τα ίδια στο οφφ-τόπικ σου καρφώνονται στο μυαλό τα ονόματα. Απλά έτσι θεωρώ ότι υποβαθμίζεται ακόμα παραπάνω το φόρουμ, γιατί για μουσικές λέμε ελάχιστα πράγματα εδώ και πολύυυυ καιρό. Και δε νομίζω πως όταν μιλάμε για μουσική εννοούμε τα εξώφυλλα που ποστάρουν όλοι (μαζί κι εγώ) στο τι ακούτε… :wink:

Ούτε όμως είναι προτιμότερο για το νέο μέλος να πάει να πει κάτι στα μουσικά και να το απαξιώνουν 100 “ελιτιστές” με αποψάρες που δεν επιδέχονται ποτέ αντίλογο. Εδώ ενοχλεί εμένα ώρες-ώρες που είμαι κ παλιός

Σαπουνόπερα το κάνατε πάλι, τουλάχιστον γράφτε τα στο κουτί παραπόνων.
Έχουμε πει να τηρούμε κάποιες παραδόσεις και μια από αυτές είναι η περιοδική αναζοπύρωση του ΚΟΥΤΙΟΥ:!:

Και ποιοί ακριβώς το’χετε πει; Έχεις κάνα όνομα πρόχειρο;

κρίσπι είναι πιο παλιός…δείξε σεβασμό.