Franz Ferdinand , Terra Vibe 3 Ιουνίου

http://www.rocking.gr/article5580.php

Woop!

Εξιλεωση.

Δουλευει για μενα το καρμα που δεν ειχα λεφτα να τους δω στη Γλασκωβη (εισητηριο ειχα, λεφτα να παω στη γλασκωβη δεν ειχα :p)

Oμορφη ιντι χρονια φετος, αν και θα ηταν ΓΑΜΑΤΟ να’ταν κατω απο Killers. Aλλα νταξει

:D:D

Σωστος ο παικτης:wink:

Ωραιο liveακι, αλλα ρε γμτ 3 ιουνιου (ημερα τεταρτη) θα ειμαι full χωμενος σε εξεταστικη 8ου εξαμηνου… τελευταια στιγμη θα το αποφασισω απ’οτι φαινεται

Τους είδα το 2006 και απογοητεύτηκα… Έτσι και αλλιώς δεν με τραβάνε πλέον καθόλου…

Εμένα με βολευει η ημερομηνία και μάλλον θα πάω αλλα όντως θα προτιμούσα να τους δω μαζί με Killers. Το 2006 ήταν πολύ καλοι θα έλεγα. Όμως εαν τότε μάζεψαν 5-6 χιλίαδες το πολύ μαζί με άλλες 4-5 μπάντες καί μάλιστα Σάββατο, πόσο κόσμο ελπίζουν ότι θα μαζέψουν τώρα μόνοι τους καθημερινή?

Anyway αυτό θα είναι ένα ωραίο πάρτυ. Αν κατάλαβα καλά θα παίξουν στη μικρή σκηνή? Αυτό τι σημαίνει απο άποψη προσελευσης κόσμου? Το λέω γιατι στους Manics πχ με κανα τριχίλιαρο ήταν σαν σκόρπια διαδήλωση. Απογοητευτικό…

Μα γιατι Τεταρτη???Χαθηκαν τα σαββατοκυριακα???Εχουμε κ εξετασεις:cry:

Γιατι τους εβαλαν τερα βαιμπ???Δεν γινοταν να τους βαλουν καπου μεσα στην αθηνα?Τοτε θα πηγαινα εγω τουλαχιστον και νομιζω αρκετος αλλος κοσμος.Κριμα.Δεν πειραζει ομως, νεα μπαντα ειναι θα μας ξαναρθουν…

Αν επεφτε αλλη μερα θα το σκεφτομουν…Τωρα με τιποτα…

Τι λέτε, μήπως υπάρχει περίπτωση να ανέβουν Θεσσαλονίκη;

μπααααα…

Υπάρχει άραγε κάποιος λόγος που το λαιβ δεν έχει ανακοινωθεί στο επίσημο σαιτ της μπάντας?

Ηθελα να τους δω το 2004 στο Ροδον αλλα με προλαβε το ατιμο το sold out.Αφου τους εχασα εκει δε με ψηνει και τοσο τωρα πια.

Δεν ειναι λιγο εως πολυ υποπτο που δεν εμφανιζεται ακομα η Αθηνα στην επισημη ιστοσελιδα των Franz?? Tην παρακολουθω απο το Μαρτιο και προστιθενται αλλες πολεις κανονικα αλλα η Αθηνα οχι. :-s

Έλα ντε.
Εισητήρια έχουν αρχίσει να πωλούνται άραγε?

Οταν μου πηραν τα εισιτηρια του Ροκγουειβ μου ειπαν πως πωλουνταν κ FF.Μαζι με τα εισιτηρια των LP αρχισε η προπωληση νομιζω.:-k

Υπαρχουν και μεγαλες αφισες σε διαφορα σημεια στην Αθηνα, δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Eιναι κ διαφημιση τωρα στο MTV!

Πάντως απο το σετλιστ που παίζουν, που απο ότι βλέπω διαφέρει αρκετά κάθε φορά, τελευταία λείπουν τα καλύτερα κατα τη γνώμη μου κομμάτια τους, Come on home, Auf Achse, This Fire, Darts of pleasure ενώ αρκετά σπάνια θα παίξουν Jaqueline, 40, ή το The Fallen και σίγουρα δεν παίζει να τα πουν όλα αυτά μαζί στην ίδια συναυλία. Κρίμα γιατί έχουν καλό υλικό και ειδικά κάτι κομμάτια σαν το This Fire είναι πολύ καλή φάση στις συναυλίες…

λωλ, και μολις σφραγισες το γεγονος πως δεν θα παω.

Μετα την απογοητευση του τελευταιου δισκου δεν σκαω 40ρα. Ασε, Σκωτια το φθινοπωρο με 18 λιρες και διπλα στο σπιτι.

Εμπορική αποτυχία θα είναι αυτό το live, το κόβω…

Πολύ το φοβάμαι και εγώ…