Fringe

οντως ο Peter δινει recital!και γαμω ητανε! 8)

το άρχισα μέσα στα Χριστούγεννα κ έχω δει μονο 7 επεισόδια. μπορεί κάποιος να απαντήσει στα παρακάτω, χωρίς spoiler αν γίνεται ;

[SPOILER]- όλες οι υποθέσεις θα έχουν να κάνουν με πειράματα πάνω σε ανθρώπους ;

  • κανένα τέρας κανονικό a la x files, θα δούμε ;

  • σε κρατάει γενικά η σειρά ;[/SPOILER]

ευχαριστώ πολύ :roll:

[SPOILER]Όχι. Πιάνει διάφορα γενικά θα έλεγα. Το σενάριο καλό το θεωρώ. Ξέρεις, ναι μεν έχουμε αυτοτελή επεισόδια (και κάποια είναι πολύ καλά), αλλά έχει και βασικό storyline η σειρά.[/SPOILER]

[SPOILER]Έχει πολλά “τέρατα” γενικά η σειρά. Εξαρτάται τι εννοείς κανονικό.[/SPOILER]

[SPOILER]Εμένα προσωπικά με κράτησαν οι 4 πρώτες. Στην 5η με έχασε η σειρά, σε φάση που βαριέμαι να τα δω κιετς. Η εξέλιξη της 5ης είναι love it or hate it νομίζω.[/SPOILER]

[SPOILER]Έχει πολλά “τέρατα” γενικά η σειρά. Εξαρτάται τι εννοείς κανονικό.[/SPOILER]

[SPOILER]εννοώ πως στα xfιles είχαμε κ λυκανθρώπους, βαμπίρ, ανθρώπους/χλαπάτσες κτλ κτλ. σε όσα έχω δει μέχρι σήμερα, ΟΛΑ είχαν να κάνουν με κάποια πειράματα κάπου κάποτε. ελπίζω να μην το πάει έτσι όλη η σειρά
[/SPOILER]

η τύπισα που παίζει μεγάλη αποκάλυψη κ ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΟ :lol:

μόνο και μόνο για σκηνές σαν κι [U]αυτή[/U] (απ’το 5x09) ή για επεισοδιάρες σαν το White tulip (2x18 ), η σειρά παραμένει τεράστια. και προφανώς και αγαπάμε Ολίβια Ντάναμ αδιαλείπτως

οντως παραμενει ψηλα κυριως λογω της ανοδου της 5ης σεζον… πολυ αργουν ομως καθε φορα για καινουριο , παμε για τρεις βδομαδες μετα το 10

Στις διακοπές Χριστουγέννων συνήθως δε βγαίνουν καινούργια επεισόδια σε καμία σειρά. Να θυμίσω ότι της παρασκευής είναι το προτελευταίο και την επόμενη ακολουθεί διπλό (finale).

Αξιοπρεπέστατο το φινάλε. Τίμησε όλα τα στοιχεία της σειράς. Δε νομίζω να μείνει κανείς παραπονεμένος.

ναι μια χαρα ητανε το φιναλε!αξιοπρεπεστατη σειρα γενικα!

αντίο λοιπόν Ολίβια Ντάναμ και κυρίως αντίο μπαμπά Γουόλτερ (άψογος John Noble) :cry:

ωραια το κλεισανε τελικα!!! και δεν εχω καμια διαθεση να διαβασω αναλυσεις για το φιναλε και να κανω τρελες υποθεσεις, με καλυψε…

:bye: fringe…

Εξαιρετικη σειρα,την τελειωσα πριν μερικες μερες,και φυσικα τεραστια αγαπη ο γιγαντας ο Γουολτερ-Ντενεθορ.

Αδυνατω να καταλαβω πως γινεται η υπερτατη φουσκα το γαμωλοστ να ειχε τοσους τρελαμενους οπαδους (στους οποιους οφειλω να ομολογησω οτι ανηκα κι εγω μεχρι και την 3η σεζον) και αυτη η σειρα,που ειναι ΠΟΛΛΑ ΛΕΒΕΛ πανω,να μην ειχε τοση απηχηση.

Μονο αρνητικο για μενα,ο ενοχλητικα ΚΑΚΟΣ απο πλευρας ερμηνειας Σποκ σε οποιο επεισοδιο επαιξε.Ακομα και η φωνη του ηταν ενοχλητικη.

Μόλις την τελείωσα και εγώ τη σειρά. Οι τρεις πρώτες σεζόν νομίζω ήταν κορυφαίες. Η τέταρτη ήταν λίγο “κάπως” στην αρχή αλλά τελικά το έχτισε ωραία το σενάριο και ήταν και αυτή πολύ καλή. Η πέμπτη και αυτή πιστεύω ήταν κορυφαία και γενικά ήταν πολύ έξυπνη κίνηση να εστιάσουν στον πόλεμο με τους ομπζερβερς και γενικά όλο αυτό το οργουελικό σκηνικό ήταν φοβερό. Το φινάλε ήταν αξιοπρεπέστατο χωρίς να σου αφήνει ερωτήματα και ασάφειες.

Από τους χαρακτήρες, νταξ’ εννοείται αγαπάμε Ντάναμ αλλά ο Γουόλτερ ήταν ένα επίπεδο πάνω από όλους. Όταν τρίπαρε και έλεγε/έκανε τις μαλακίες του ήταν όλα τα λεφτά αλλά πιστεύω ότι εκεί που πραγματικά άξιζε ήταν στις πιο “σοβαρές” σκηνές (φοβερός ο Noble) όπου και μερικές φορές σου σπάραζε την καρδιά. Επίσης μου άρεσε και η Αστρο-Αστεριξ-Αστριντ και οι εκφράσεις που έπαιρνε όταν έκανε τις μαλακίες του ο Γουόλτερ και ο θεούλης Σαμ Γουάις (αυτός με το μπόουλινγκ)

Δυστυχώς θα πρέπει να συμφωνήσω με τον Θέριον σ’αυτό που λέει για τον Leonard Nemoy. Ενοχλητικά κακές ερμηνείες και το μόνο αρνητικό σε μια πολύ καλή σειρά

Το τέλειωσα κι εγώ τις προάλλες.

Ωραίο το σενάριο σε γενικές γραμμές, απλά κάπου νομίζω με κούρασε, δηλαδή 1-2 σεζόν έπρεπε να λείπουν.