From the 70's to the 80's

[/B]

E όχι κι έτσι… Όχι επειδή με το Dio ήταν άπιαστοι να βγάλουμε άμπαλους τους Rainbow των '80s. Παρέμειναν κορυφαίοι στο ύφος τους, απλά άλλαξαν ύφος, αυτό είναι όλο. Kαι είχαν και τη ΦΩΝΑΡΑ για τραγουδιστή…

[SPOILER](ή τραγουδίστρια, όπως το πάρει κανείς :p)[/SPOILER]

[B]Ναι ρε…ανισο το “Defenders…” δισκος που ειναι ευαγγελιο για δεν ξερω κι εγω ποσους μεταλλαδες…[/B]

Κι εγώ ευαγγέλιο τον έχω. Αλλά δε συμφωνείς κι εσύ ότι η επιρροή του εντοπίζεται κυρίως στα 4 πρώτα θε’ι’κά κομμάτια? 'Οπως και να το κάνουμε άλλο το Sentinel και το Jawbreaker και άλλο το Εat Me Alive π.χ. Όχι? Όπως και να’χει νοστάλγησα Defenders :slight_smile:

[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X

Σεβαστή η άποψή του καθενός. Δεν φταίω εγώ για την αμπλαλοσύνη σου :stuck_out_tongue:

To For those να θυμίσω βγήκε το 1981. Aν διαλυόταν σε αυτή τη φάση πάλι θα έπρεπε να ήταν οι νικητές του δημοψηφίσματος. Έλα όμως που έβγαλαν και Flick, Fly και Βlow. Δηλαδή: Rising Power, Nervous Shakedown, Landslide, Guns for hire, Badlands, This house is on fire, flick of the switch, fly on the wall, shake your foundations, danger, sink the pink, stand up, back in business, send for the man, heatseeker, thats the way, mean streak , kissin dynamite , nick of time, twos up , this means war. + Το τεράστιο Who Made Who. Άντε γεια.

Ρε ακαρδε ανθρωπε ρε γιδοβοσκε απο ολο το ποστ μονο αυτο βρηκες να σχολιασεις? :p:D

  1. Ειμαι φανμποης αρα ακρη δεν βγαζεις
  2. Μια χαρα σας χωνουν τα AOR καψουροτραγουδα των Rainbow του '80…και ΝΑΙ φωναρα ο Turner γαμαει συμπαντα…(μια χαρα ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ το Stone Cold για καψουροφαση ε.)

…και δυο τρομάρες…

Για πες μου δηλαδη ποια αλλα AOR γκρουπς των early 80s ειχαν τοσο ποιοτικα τραγουδια οσο οι Rainbow…ακομα κι αν ειχα ενα χερι, μια χαρα θα μου εφταναν τα δαχτυλα για να τα μετρησω…

Παρεξήγησις - δεν ακούω AOR!

Αααααααααααααααααααα…‘νταξει παω πασο…αφου δεν ακους AOR λογικο ειναι να μην σ’ αρεσουν οι δισκοι των Rainbow με Turner-Bonnett…για 'μενα ειναι μια χαρα δισκοι AOR, αλλα εγω και ΑOR ακουω (σε φασεις), και δεν μπορω να πω κακη κουβεντα για Rainbow…

Παντως κι εγω ειμαι φαν της εποχης με Dio…μαλλον γιατι αυτοι οι τρεις δισκοι, κυριως το Rising & το LLRn’R ηταν τα πρωτα δειγματα του αγαπημενου μου ειδους μουσικης…το λεει και το nickname μου!!!

Δε χρειάζεται να λες συνέχεια “μια χαρά” όμως, είναι βαρετό.

E μεσα στη βιασυνη μου δεν κοιταζω να γραψω ποστ με πλουσιο λεξιλογιο…οταν ποσταρω σεντονια δεν γραφω συνεχεια τα ιδια…