Gamma Ray - Land Of The Free Part II

Ανακοινωθηκε το tracklist του νεο δισκου των Gamma Ray που θα ειναι συνεχεια του ΕΠΟΥΣ Land Of The Free…8)

“Land of the Free Part II” track listing:

  1. Rising Again (0:28 )
  2. To Mother Earth (5:09)
  3. Empress 6:22, Rain (5:20)
  4. Into The Storm (3:45)
  5. When The World (5:43)
  6. From The Ashes (5:30)
  7. Leaving Hell (4:20)
  8. Real World (5:44)
  9. Hear Me Calling (6:45)
  10. Opportunity (7:15)
  11. Insurrection (11:30)

Αναμενουμε…

Λετε στο επερχομενο live να παιχτει κανα καινουργιο κομματι?:-k

Ευγε…

Αφού έπιασε πάτο ο Kai (εμπορικά) επιστρέφει στις σίγουρες λύσεις…Δεν έχει καταντήσει μαλάκια με τα sequel γενικώς?Τεσπα,μακάρι να θυμήθηκε τουλάχιστον τον παλιό καλό του εαυτό…Είδωμεν…

μπα αμφιβαλλω…για αυτον οι σιγουρες λυσεις ειναι τα ‘δανεισματα’ κομματιων απ’τις μεγαλες του αγαπες…πχ judas priest…

to germaniko metal hammer exei analutiko studio report

Όταν περιμένεις το sequel ενός από τους πιο λατρεμένους σου δίσκους ever, είσαι τουλάχιστον πολύ επιφυλακτικός…

Το κακό είναι ότι ξέρεις εξ’ αρχής ότι δεν πρόκειται να το φτάσει. Το χειρότερο είναι ότι μπορεί και να μη σου αρέσει καθόλου.

Οπως συνεβει και με το Mindcrime II κατα τη γνωμη μου… Ελπιζω να εχει καποιες καλες ιδεες εκει μεσα τουλαχιστον…

δεδομενου πως στα αλμπουμ που εχω ακουσει απο ακτινα γαμμα η προσωπικη μου βαθμολογια παει ως εξης:

Land of the free 9.5/10
Somewhere out in space 8/10
Powerplant 8/10
No world order 8.5/10
Majestic 6/10

περιμενω τουλαχιστον εναν αξιοπρεπη δισκο,σαφως οχι ισο ποιοτικα με το πρωτο λαντ.Αλλα,λεω αλλα,αν ειναι ιδιο ή χειροτερο απο την υπερμουφα των αιωνων majestic,τοτε το κεφαλαιο ακτινα γαμμα εκλεισε για μενα.

Ps.Ta:

alive 95
Skeletons in the closet
και το διπλο best of

δεν τα βαθμολογω για ευνοητους λογους.

Ps2. To τελευταιο αλμπουμ των heavenly (Virus) ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οτι επρεπε να ειναι το majestic.

κανα link παιζει?που μπορω να το βρω μεταφρασμενο αυτο το studio report?παντως περιμενω πολλα γιατι majestic δεν ελεγε και πολυ…

κ γω περιμενω τα μεγιστα γιατι το majestic ηταν επιεικως για τον π@%$*ο…
καλα εδω που τα λεμε οι gamma ray εχουν να βγαλουν καλο δισκο απ’το part 1…:roll:

den kserw an exoun balei kati sto site tous. egw exw to kanoniko periodiko sta xeria mou kai to eida ekei. den to diabasa akomh omws, giati den prolaba.
an katalabaineis germanika - estw kai ligo - kane ena kopo kai agorase to periodiko, afou exei DVD dwro(video clips kai interviews, studio reports kai alla polla). 150 lepta 8a eisai mprosta apo thn thleorash + menei sto arxeio sou. etsi apla.

εγω πιστευω πως το powerplant ειναι πολυ αξιολογο!κ μπορει να μην εχουν βγαλει δικσαρα αλλα κομματαρες εχουν βγαλει…ακομα κ το majestic ειχε μεσα ενα blood religion κ ενα fight…8) ετσι κ αλλιως δεν περιμενω απο τους gamma ray κατι προοδευτικο που θα ταραξει τα νερα,αλλα καλο παλιο παραδοσιακο heavy!!και εστω με 3-4 κομματακια σε καθε δισκο μου το προσφερουν!!αυτα…

οκ ρε φιλε θα το κοιταξω!αν και δεν εχω ιδεα απο γερμανικα!:stuck_out_tongue: ευχαριστω παντως…

Land of the Free II?? Μάλιστα. Μετά τους Queensryche και τους Helloween και οι Gamma Ray. Εντάξει, θα μου πείτε τι να έκανε ο Kai σήμερα? Και πάνω που έγραφα στο τοπικ για τον Andre Matos για το power metal στα '90ς και τώρα…

Θα το ακούσω πάντως, είμαι πολύ περίεγος. Στους Gamma Ray έχω μείνει πίσω στο Somewhere Out In Space, και εδώ που τα λέμε ποτέ δεν έφτασαν το Land Of The Free… Η προσθήκη ενός ΙΙ δίπλα απο τον τίτλο που σε έκανε μεγάλο δεν αρκεί για να φέρει πίσω τις παλιές εποχές.

πολυ σωστο σε βρισκω! κ διαβασμενο!8)

Δεν είμαι τόσο διαβασμένος φίλε μου, όπως είπα έχω μείνει πίσω στα ‘90ς με τους Gamma Ray… αν και όχι τυχαία εδώ που τα λέμε. Πάντως το Land of The Free ο ίδιος ο χρόνος έδειξε πως είναι πολύ σπουδαίος δίσκος, ορόσημο του ευρωπαικού power, και το οτι οι Gamma Ray αποφάσισαν να κάνουν δεύτερο μέρος σε αυτόν, απ’ όλους τους δίσκους τους, τα λέει όλα…

Ιδου και το εξωφυλλο για οσους δε το εχουν ηδη δει. :wink:

Καλό το εξώφυλλο, το περιεχόμενο δεν βλέπω να είναι καλό

Ρε κολλητε Βασιλη,
το εξωφυλλο ειναι τρομερο και ασε τις βλακειες οτι το 1ο ειναι καλυτερο…
αμα ειναι ανταξιο παντως…ε νταξ’ θα το κανω παραγγελια!!!χαχαχαχα:D

Εχω βαρεθει αυτου του ειδους τα εξωφυλλα…