Gamma Ray - To The Metal

Το tracklist:

  1. Rise
  2. Deadlands
  3. Mother Angel
  4. No Need To Cry
  5. Empathy
  6. To The Metal
  7. All You Need To Know
  8. Time To Live
  9. Shine Forever
  10. Breaking Away

Αναμένουμε 29/1/2010

Αναμενουμε δεν λες τιποτα… Μακαρι να ειναι καλο, μας εχουν απογοητευσει τελευταια, μας χρωστανε εναν καλο δισκο και ενα ακομα καλυτερο live…

το ομοτιτλο κομματι παντως ειναι απαισιοοο…:?

Ο τίτλος αγγίζει τα όρια του γραφικού γαμώτο. Δεν περιμένω πολλά από αυτούς, τους έχω χάσει εδώ και πολλά χρόνια αλλά μακάρι να βγάλουν κάτι αρκετά καλό τουλάχιστον.

Όντως χάλια το ομότιτλο…

Κρίμα κι έτρεφα ελπίδες…

Έλα ντε τι θέλουν τέτοιους τίτλους? Παρομοίως εύχομαι το άλμπουμ να ναι αντάξιο του γκρουπ.Αναμένουμε…

όπως είπε και ο pumpkin όποιος περιμένει πάνω από 2-3 καλά τραγούδια είναι ο πιο αισιόδοξος άνθρωπος στον κόσμο. Και μένα το To the Metal δεν με ενθουσίασε καθόλου όμως, και πιστεύω πως θα είναι κατώτερο του LOTFII. :(:frowning:


Now playing: Arctic Monkeys - My Propeller
via FoxyTunes

Ο προηγούμενος ήταν ο καλύτερος δίσκος διασκευών-ξεπατικοσούρας:p, του 2007, αλλά τον Νοέμβριο της ίδιας χρονιάς έπαιξαν γαμάτα:!:
Κι εγώ ελπίζω σε καλό δίσκο με προτότυπες συνθέσεις, και να τα ξανά σπάσουν στο live:):!:

Καλα θα παιξουν, δεν αμφιβαλλω για αυτο, αλλα με εναν δυνατο δισκο στις αποσκευες τους θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα, μην μας απογοητευσουν παλι. Ποιος ξερει μπορει τα υπολοιπα κομματια να ειναι καλα. Ελα ρε Kai, το 'χεις…

βσκ ο hansen οταν ηταν στα χρονια της εμπνευσης εκλεβε αβερτα… ειναι δυνατον εν ετει 2010 να γινει ξαφνικα προτοτυπος??αμφιβαλλω…οι gamma ray ηταν μεχρι το powerplant…RIP

Mηδεν ελπιδες… Γραφικος οσο δεν παει τοσο ο τιτλος οσο και το tracklist. Σε καποια κομματια θα μπορεσω να μαντεψω και στιχους ειμαι σιγουρος. Ελπιζω παντως σε ενα δυνατο και καλο live!

φταιει η πολυ παρεα με τους stormwarrior… :stuck_out_tongue:

Δυστυχως συμφωνω απολυτα…τουλαχιστον να μην εχουν ψευδαισθησεις, να παιξουν παλια στο λαηβ :lol:

Μετα τη ξενερα απο το ομωνυμο δεν εχω και πολλη ορεξη να συζηταω για το πως μπορει να ειναι το καινουριο και τα λοιπα…0 προσδοκιες.Ο,τι βρεξει ας κατεβασει και μακαρι να μας μεινουν κανα 2 διαμαντακια…

Αλλα επιμενω,οι Rays ειναι μεχρι ΚΑΙ το nwo

Εντάξει και το NWO ψιλομέτριο έιναι σε σχέση με τα πιο πριν…

Eιναι αλλα ειναι και το τελευταιο αλμπουμ που κατα τη γνωμη μου “το ειχαν” ακομα.Ενα στοιχειωτικο ρεφρεν(damn the machine),μια ομορφη μπαλαντα,δυνατη αρχη κι αλλα 2 τραγουδια(The Heart of the Unicorn,Ηeaven or Hell) που θα θελα πολυ να τα ακουσω λαιβ ξερω γω…

Lake of tears,Dethrone Tyranny,Heart of the Unicorn k Heaven or hell ωραια κομματια οντως…κατι σαν να λεμε το 1/3 του αλμπουμ δλδ…το damn the machine εχει ρεφραιν rhapsody κ lord of the thunder…:? ας μη μιλησω για τα υπολοιπα κομματια…brrrr

Περα απο metal gods, θυμιζει σε κανεναν το ρεφραιν λιιιιιιγο( η μελωδια των φωνητικων) εκει που μπαινει μετα την εισαγωγη το into the coven, η μονο εμενα ? Αν και ειναι ψιλοσυνηθισμενη μελωδια.

http://www.youtube.com/watch?v=8LmxaMyE8SM στο 0:51-0:55

Άκουσα το ‘‘Το the Metal’’. Γραφικοί στίχοι, γραφικός τίτλος, ενώ μουσικά μόνον το σόλο μου άρεσε. Ελπίζω ότι τα υπόλοιπα κομμάτια του album να ακούγονται.

ρε παιδιά για δώστε ένα λινκ και σε εμάς να το ακούσουμε, δε βρίσκουμε τίποτα…στα γνωστά λιμέρια.