Gamma Ray - To The Metal

στο youtube υπάρχει σίγουρα (μιλάω για το ομώνυμο τραγούδι)

τι είναι τούτο καλέ; 8O#-o

Το προηγουμενο αλμπουμ τους δεν με απογοητευσε εν αντιθεσει με αρκετους αλλα μου αρεσε κ ελπιζω να βελτιωθουν περαιτερω.Πιστευω οτι αυτο θα ειναι διαφορετικο.Οσο ωριμαζεις ηλικιακα τοσο σαπιζεις μουσικα.

Ο Michael Kiske θα τραγουδήσει σε ένα κομμάτι (στο ρεφρέν μόνο) στο καινούργιο album των GAMMA RAY. To album To The Metal θα κυκλοφορήσει στις 29 Ιανουαρίου, 2010 απο την earMUSIC/Edel.
Για την ιστορία το 1995 είχε ξανατραγουδήσει για το Land Of The Free το κομμάτι “Time To Break Free” (lead vocals) και τα ψηλά στο ρεφρέν του “Land Of The Free” όπως και μια αξέχαστη φωνή στο τέλος του κομματιού.

:drunk:

Το κακό βέβαια είναι ότι το Time To Breakfree είναι μάλλον το λιγότερο καλό τραγούδι σε ένα δίσκο αριστούργημα. Περιμένουμε να τον ακούσουμε να τραγουδάει μεταλ ξανά όμως!

Δεν συμφωνώ με αυτά… Διαφορετικό μπορεί

Τι εννοείς? Γιατί στα δικά μου αυτιά metal είναι οι Avantasia, όπως και οι Revolution Renaissance, Edguy, Tribuzy κα.

Λυπάμαι δεν παρακολουθώ καθόλου την σημερινή power metal σκηνή οπότε δεν έχω ακούσει τις συμμετοχές του Kiske σε αυτά που αναφέρεις :wink: Σε πιο Edguy συμμετέχει?

Εdit: Βρήκα το κομμάτι Judas At The Opera που τραγουδάει και ο Kiske. ΟΚ μέτριο.

:smiley: Ok απλά το είπες για να έχουμε κάτι να λέμε. Είμαστε λίγο offtopic αλλά ελπίζω να μην το δει κανεις :roll:

Τσέκαρε αυτά μιας και είναι κομματάρες:

Edguy - Judas In The Opera (απο το EP Superheroes) 2005
http://www.youtube.com/watch?v=hWR1yzUnaGE

Revolution Renaissance - Revolution Renaissance ( 2008 )

Tribuzy - Absolution (2005)

OK ακούω και τα άλλα, είναι φωνάρα δεν το συζητάμε! Απλά το power metal δεν μου λέει πολλά πια, τότε που άρχισα να ακόυω μεταλ ήταν αλλιώς. Τέσπα, ας μην παππουδιάζω πάλι.

Και για να μην είμαστε οφ τοπικ σίγουρα θα ακούσω το νέο δίσκο των Rays! :stuck_out_tongue:

Καταρχην, ειστε απαραδεκτοι που βγαζετε εναν δισκο μαπα χωρις καν να εχει κυκλοφορησει, χωρις καν να τον εχετε ακουσει !

Οταν ενα συγκροτημα κυκλοφορει τον ΔΕΚΑΤΟ δισκο του, δεν μπορεις να εχεις τις τρελες απαιτησεις.
Το ταλεντο τους και την εμπνευση τους ηδη μας τα παρουσιασαν με τα αριστουργηματα Land Of The Free, Somewhere Out In Space, Powerplant, No World Order ΚΑΙ Majestic.

Tωρα απλα περιμενουμε να γραψουν παλι 2-3 κομματαρες οπως στο land II και τα 3 πρωτα αλμπουμς με Scheepers, για να εχουμε να γουσταρουμε και να πορωνομαστε. Μην ειμαστε ομως και προκατηλειμενοι οτι μονο τοσα καλα τραγουδια θα υπαρχουν στον νεο δισκο. Καθιστε να βγει πρωτα, να το ακουσουμε με την ησυχια μας, και βλεπουμε.

Αυτα. 8)

Συμφωνω, ας βγει πρωτα ο δισκος να τον ακουσουμε κανονικα, να ακουσουμε ολα τα κομματια, να τον δουμε σαν συνολο και μετα κρινουμε.

Εγώ ένα τραγούδι άκουσα και δεν μου έκανε καθόλου. Οκ, τουλάχιστον ελπίζουμε σε αξιοπρεπή κυκλοφορία

Για να πω τη μαύρη μου αλήθεια, όσο και αν σέβομαι απεριόριστα την προσφορά του Kai στο ευρωπαικό μέταλ, έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να περιμένω κάτι καλό από τους GR. Δεν έχω απαιτήσεις.

Οι περισσοτεροι δε προεξοφλουν,απλα ειναι αρκετα απαισιοδοξοι.Και καλα κανουν και ειναι αφου εχει δωσει δικαιωματα ο αλλος με τα 2 τελευταια albums που ειναι στη καλυτερη μετρια(για μενα).Και επισης κατα τη γνωμη μου ειναι lotf>sois>powerplant>nwo οποτε ειναι γενικη η καθοδικη πορεια,το βλεπεις ρε παιδι μου…(απλα μεχρι το nwo κρατουσε τη μπαντα σε ενα καλο επιπεδο οποτε δε σε ενοιαζε γιατι η μπαντα γαμαγε).Νταξει κανεις δε ξερει πως μπορει να ναι τα υπολοιπα κομματια αλλα πες μου εσυ απο μπορει να κρατηθει ενας οπαδος για να ελπιζει σε κατι πολυ καλο…Σε 2-3 καλα κομματια ελπιζουμε ολοι δε περιμενουμε νεο somewhere ξερω γω,απλα ανησυχει ακομα περισσοτερο οτι το ομωνυμο ειναι χαλαρα μεσα στα 5 χειροτερα κομματια τους(?) ever.

Δεκατος δισκος…και?Να σου κανω λιστα με μπαντες που βγαλαν γαματους 9ους-10ους και βαλε δισκους?:stuck_out_tongue: (προχειρα Painkiller,Dark Ride)

(Το πρωτο αλμπουμ με Scheepers δεν εχει απλα 2-3 κομματαρες ε)

σωστα τα λεει ο pumpkin…ασε που αν το δει κανεις πιο αυστηρα θα ελεγε οτι οι gamma ray ειναι μπαντα του ενος δισκου…στους υπολοιπους υπαρχουν απλως καποια καλα κομματακια κ τπτ παραπανω…στο συνολο τους δλδ ειναι μετριοτατοι…βσκ απορω πως μερικοι μερικοι πινουν ακομα κρασι στο ονομα του hansen…τεσπα…απλα πιστευω πως ο τυπος με τους τελευταιους δισκους-κοπιες αλλων δισκων,μας κοροιδευει,υποτιμαει την νοημοσυνη μας κυριοι…κ μεις του λεμε κ ευχαριστω…τεσπα…ας περιμενουμε λιγο μπας και…

κ μετα κραζουμε με την ησυχια μας… :stuck_out_tongue:

Πλάκα έχεις :lol:

Πάντως μόνο και μόνο για το cover παίζει να με αναγκάσει να το αγοράσω χωρίς να του ρίξω μια προακρόαση…

:drunk:

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ, γαματο εξωφυλλο λεμε, πολυ γαματο ομως…:metal:

Αφίσα τεράστια στο δωμάτιο… Τέλειο απλά