Gay

είναι.
αρχίζω να πιστεύω οτι κάνετε οτι δε καταλαβαίνετε…
εγώ σχολιάζω το οτί με βάση το αναπαραγωγικό κριτήριο η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το “μη φυσιολογικό”.
εδω και κάμποσα πόστ ρωτάτε αρλούμπες του στύλ αν το πρωκτικό ή το στοματικό έιναι φυσιολογικα ή οχι.είναι αλλά ρε γμτ όταν θές να κάνεις παιδί και είσαι gay με την απλή σεξουαλική επαφή δέ μπορείς!!!οπότε μα βάση αυτό το κριτήριο η ομοφυλοφιλία είναι μη φυσιολογική.

Ε ΟΧΙ!!! :lol2: :lol2:

Ε ΝΑΙ!!!

δηλαδη το πρωκτικο σεξ μεταξυ ανδρα-γυναικας ειναι φυσιολογικο. η το στοματικο.
Μεταξυ ανδρα -ανδρα??? Γιατι δεν ειναι?? Μεταξυ γυναικας-ανδρα με την πρωτη να φοραει strap-on, ειναι φυσιολογικο η οχι??

Ρε ξεκολα το μυαλο σου απο το θεμα της αναπαραγωγης… Ειναι απλο, το σεξ ειναι κατι παραπανω απο αναπαραγωγη… Δεν καυλωνεις με μια γκομενα γιατι στη βαρεσαι να τεκνοποιησεις… Το σεξ πρωτα απ’ολα ειναι απολαυση, ειναι επιθυμια…

Ωραία, μιας και καίγεστε τόσο πολύ ας δεχτούμε οτι ΔΕΝ είναι φυσιολογικό.

Βέβαια σε αυτό το ερώτημα διαφωνούν εδώ και πόσα χρόνια βιολόγοι, κοινωνιολόγοι, ψυχολόγοι κτλ αλλά it’s ok, είναι προφανές ότι εδώ στο ρόκιν είμαστε πολύ μπροστά απ’ αυτούς.

Δεν είναι φυσιολογικό λοιπόν. Παρακάτω?

Ρε αγορινα μου καλη, εσυ ζεις κανοντας τις 5 βιολογικες “φυσιολογικες” λειτουργιες; με την ιδια λογικη εσυ οταν καπνιζεις ενα τσιγαρο εισαι μη φυσιολογικος γιατι για να τραφεις ωστε να ζησεις χρειαζεσαι τροφη και οχι τσιγαρο. Η οταν πινεις μια μπυρα δεν εισαι φυσιολογικος γιατι ο οργανισμος χρειαζεται ΕΚ ΦΥΣΕΩΣ νερο για να ζησει. Το πιανεις καθολου τωρα; το οτι αυτη η πραξη δεν συντελει στην αναπαραγωγη και τη συνεχιση του ειδους δε σημαινει οτι δεν ειναι φυσιολογικη…

@κρισπ
μπα επιτέλους κατάλαβες οτι απλά σχολίαζα το θέμα με βάση ένα κριτήριο??

@ισις
εντάξει δε θα ξαναγράψω ότι είπα.είσαι νοήμων άνθρωπος μπορείς να καταλάβεις τί εννοώ.

@lady starlight
μιλάμε για ένα συγκεκριμένο θέμα και επιμένεις να το γενικεύεις…

Ρε 'συ Ορίτζιναλ στο έχουν εξηγήσει τα παιδιά.
Ή κανεις πως δεν καταλαβαινεις ή δεν ξέρω εγώ τι…

“Καλυνήχτα Κεμάλ…Αυτός ο κόσμος δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ”

το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ για εσάς

pardon;

Δεν επιλέγουν να κάνουν παιδιά με την ιδιότητα του ομοφλοφύλου, αλλά με την ιδιότητα του ανθρώπου …

Κατά συνέπεια δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν ένα παιδί που θα είναι βιολογικά και των δύο.
Από εκεί και πέρα δεν αμφιβάλω πως δύο ομοφυλόφιλοι(ες) μπορούν να αγαπούν ένα
παιδί υιοθετημένο/ με εξωσωματική το ίδιο όπως να ήταν αποτέλεσμα έρωτα… σεξ… παραδοσιακό τελοσπάντων, πως να το πω…
Το ΑΝ το παιδί αυτό θα έχει τα γονικά πρότυπα που χρειάζεται μια ψυχούλα για να μεγαλώσει ΔΕΝ βλέπω να το αναλύει κανένας σας, ούτε και εγώ φυσικά, αφού δεν είμαι επιστήμονας του είδους, αλλά σας καλώ να το σκεφτείτε έστω και λίγο…

Φίλε gracchus (και κυρίως isis) δεν περιμένω να συμφωνήσεις αλλά έχουμε καταντήσει να βάζουμε την ταμπέλα του ομοφοβικού πολύ εύκολα και χωρίς ενδιασμούς.
Επίσης εννοείτε πως το λεσβιακό είναι απίστευτα σεξυ, αλλά αυτό είναι πραγματικά ότι ποιό άκυρο μπορεί να επικαλεστεί κάποιος σαν επιχείρημα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

να γίνουμε και κτηνοβάτες τότε επειδή όλα είναι USB.

Επίσης ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ όλοι να αλληλο-κατηγορήστε για το ποιός δεν καταλαβαίνει ποιόν. Είναι τραγικό. Αν δεν καταλαβαίνεστε μεταξύ σας τότε σίγουρα δεν πρόκειτε ποτέ να φτάσετε στο σημείο να κατανοήσετε την ελευθερία του συνανθρώπου σας είτε αυτός είναι staight είτε gay.

α?

επισης το θεμα μας ειναι το κατο ποσο ενας ομοφυλοφιλος λειτουργει “φυσιολογικα”. δεν μιλησε κανεις για υιοθεσια η κατι.

Τι κολάς στην λέξη ‘υιοθεσία’ βρε άνθρωπε;

Ανέφερες “original σου χουν απαντησει ομως. οι ομοφυλοφιλοι μπορουν να κανουν παιδια
και περιμένεις να το αφήσω ασχολίαστο;
Η μήπως να μην αναφέρω το βαθύτερο ζήτημα που είναι το κατά πόσον τα παιδιά θα έχουν μια ομαλή εξέλιξη σαν άνθρωποι; (άιντε είπαμε κάτι και το προσπερνάμε;:wink:

Το αν ο ομοφυλόφιλος λειτουργεί φυσιολογικά δεν δέχομαι να το αναλύσω καν… Σκέψου πόσα πράγματα που κάνεις εσύ( ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε) κάποιος άλλος τα θεωρεί παράλογα. Δεν έχω το δικαίωμα. Έχω όμως το δικαίωμα να αναφερθώ στις ελευθερίες του κάθε ανθρώπου και στον αλληλοσεβασμό. Το έχετε πάρει λίγο στραβά το θέμα κάτω από μια ψυχρό οπτική… Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

L Eye κάτι δεν κατάλαβες καλά. Εγώ απάντησα στον Isis σχολιάζοντας ότι μου τη σπάνε οι όροι “ομοφοβία” και “σεξισμός”, επειδή τους θεωρώ απ’ αυτά τα νέα φρούτα της gay-friendly κουλτούρας. Όχι ότι συμφωνώ με το να χαρακτηρίζεται κάποιος “ομοφοβικός” ή “σεξιστής”.

Επίσης προφανώς το γεγονός ότι μια λεσβιακή τσόντα, όταν είναι καλή, είναι ΚΑΥΛΑ, δε σημαίνει ότι θα κάτσουμε ποτέ να δούμε βιντεάκι με δύο ή περισσότερους άντρες να πηδιούνται μεταξύ τους.

Κατά τ’ άλλα διακρίνω υπερβολικό άγχος για το αν συνεχίζει να υπάρχει “καταπίεση των γκέη” κτλ. Μην αγχώνεστε, μια χαρά είναι κι ας ντρέπονται/φοβούνται (ακόμα) να σκάσουν γλωσσόφιλα δημοσίως. Τώρα αυτό συμβαίνει επειδή η Ελλάδα (κλασσικά) καθυστερεί σε κάποια πράγματα σε σχέση με τον υπόλοιπο δυτικό κόσμο. Θα έχει κάποιο ενδιαφέρον να ξανακάνουμε αυτή την κουβέντα μετά από κάποια χρόνια, όταν (λογικά) τα πράγματα σ’ αυτόν τον τομέα θα έχουν αλλάξει και στους περισσότερους δε θα κάνει καμιά εντύπωση να βλέπουν γκέη να εκδηλώνουν ανοιχτά την ομοφυλοφιλία τους στο δρόμο. Εγώ απλώς εύχομαι να μη γίνουμε π.χ. Αγγλία, δηλαδή η κοινωνία να έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη συντηρητισμού, αλλοτρίωσης και σαπίλας, αλλά να νομίζουμε ότι ζούμε σ’ έναν σύγχρονο και προοδευτικό τόπο επειδή οι γκέη θα μπορούν να παντρεύονται και να φιλιούνται μεταξύ τους δημοσίως. Just a thought κι ας σταμπαριστώ κι εγώ ως “ομοφοβικός”.

ναι μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω και πανω σε ποιο θεμα εγινε το σχολιο.

στην αρχαια ελλαδα , ειχαν κομμουνισμο η καπιταλισμο ? αυτο εννοω ,οτι η ομοφυλοφιλια ειναι κατι που υπαρχει εντος(η εκτος) της κοινωνιας εδω κ πολλους αιωνες. αμα αρχιζετε να το βαζετε σε κοιθνωνικο-οικονομικα κριτηρια που εμφανιστηκαν τα τελευτια 100-200 χρονια αυτο-περιοριζεστε.

καλα το υπολοιπο μερος του ποστ σου δεν το σχολιαζω, δες τι γραφεις , ζητα μια συγνωμη πρωτα κ τα λεμε ξανα.

πω… η κούραση η ίδια είναι οι τελευταίες σελίδες.

Αφού λοιπόν λύσαμε το θέμα του ορίτζιναλ ότι οι γκέυ δεν κάνουν σεξ για να τεκνοποιήσουν (ο κάπταιν όμπβιους είχε ρεπό φαίνεται), πάμε στον L.Eye.

Ναι λοιπόν φίλε μου, είτε το πιστεύεις είτε όχι, οι ομοφυλόφιλοι (οι υγιείς τουλάχιστον) είναι γόνιμοι άνθρωποι. ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ! ΝΑΙ!!`1!~!!!
Άμα βάλεις σε ένα δωμάτιο έναν γκέυ και μια λεσβία και τους πεις “γαμηθείτε!” μπορεί να ζοριστούνε, μπορεί να ξενερώσουνε, μπορεί του τύπου να του πέσει 7 φορές στην πορεία, μπορεί στο ενδιάμεσο να παραγγείλουν πεϊνιρλί, αλλά αν τα καταφέρουνε και ο τύπος τελειώσει μέσα, στο τέλος ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΙΔΑΚΙ! ΝΑΙ! ΔΥΟ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!~!!!
Και μάλιστα -κρατήσου!- μπορεί το παιδί να βγει στρέητ ε!!!~!!~!! Κάτσε καλά!!!~!!!11~

Και κάποιος τώρα να φωνάξει τον Κάπταιν Όμπβιους γιατί νύσταξα και πάω για ύπνο. Για οποιαδήποτε άλλη απορία (π.χ. αν οι ομοφυλόφιλοι έχουν διαφορετικά μάτια από τους άλλους, αν η ομοφυλοφιλία κολλάει με τη χειραψία κλπ) απευθυνθείτε σ’αυτόν.

Εντάξει, αυτό είναι ποστ ανθολογίας…
:bow2:

Νομίζω το θρεντ ανέβηκε μόλις σκάλες ποιότητος.

Η δουλειά μου εδώ έχει τελειώσει.

edit: ποιότητος -> βλακείας .

Καλά εσύ αφιέρωσες 12 λεπτά από τη ζωή σου να γράψεις αυτό το πολυσχιδές reply για πιό λόγο ακριβώς;

ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΔΕΡΦΕΣ!

Διπλοποστάρισμα ftl.

Έχετε το ελεύθερο να κάνετε σχόλια του τύπου, “τι λέει αυτός ο παπάρας τώρα”, ή “άντε σε κανένα μοναστήρι ρε φίλε” ή “παρε τον πούλο ρε οπιστροδρομικέ” Θα τα προτιμούσα σε ποιό humain επίπεδο βεβαίως βεβαίως αλλά bring it!

Καταρχάς το ζήτημα δεν έχει την ίδια βαρύτητα για όλους σας. Πολλοί το αντιμετωπίζουν με την δέουσα προσοχή, άλλοι με ελαφρότητα και άλλοι σχεδόν προσβάλονται θα έλεγα.
Η συνιστώσα σας είναι οτι όλοι, για κάποιον λόγο, βιάζεστε να γίνεται υπέρμαχοι μιας κατάστασης που δεν υπάρχει… Σαν δον Κιχώτες προσπαθήτε να διώξετε του κακούς που προσπαθούν να βλάψουν τους Ομοφυλόφιλους. τσουκ τσουκ.

Καταρχάς είναι Ομοφυλόφιλοι όχι gay. Gay ξέρετε πολύ καλά τι σημένει και είναι σχεδόν υποτιμητικό… (με την ίδια λογική μπορούν τους straight να τους λένε sad / emos κτλ)

2ον. Μάθημα βιολογίας. 2 γνωστοί τρόποι αναπαραγωγής. Φυσιολογικά / με εξωσωματική(με τα αντίστοιχα παρακλάδια)…

Δεν αμφιβάλω πως υπάρχουν οικογένειες gay ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ φύλου(δεν βλάπτει να είμαστε σαφείς καμιά φορά guys…) που μεγαλώνουν τα παιδιά τους. όλα καλά μέχρι εδώ. Όμως you know what, υπάρχουν άπειρες τέτοιες οικογένειες και πάντα υπήρχαν,
και επι χρονια, ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ καταπιέζονται για χάρη των παιδιών τους κρύβοντας την ομοφυλοφυλία τους, προσπαθώντας να τους δημιουργήσουν το κατάλληλο περιβάλλον για να διαμορφώσουν ΜΟΝΑ τους τα παιδιά την ερωτική τους ταυτότητα.

Ποιό είναι το πρόβλημα εδώ;
Δεν το βλέπετε ε;; Ε τότε κάντε κάτι άλλο από το να γράφετε το μακρύ σας και το κοντό σας εδώ.
Χιλιάδες από αυτούς τους ομοφυλόφυλους αντρες / γυναίκες (που κατα την αποψη μου είναι 100% φυσιολογικοί) ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΝΤΑΙ. Αυτό θέλετε εσείς όλοι από τους συνανθρώπους σας; Μπράβο ελαφρότητα στην αντιμετώπιση του θέματος… Επικροτώ…

Μιλάω και ξαναμιλάω για ελευθερίες και δικαιώματα. Και δεν το έχω αναλύσει ακόμα. Αυτό στηρίζετε σε μια και μόνο αρχή που πασχίζει ο άνθρωπος να κρατήσει ζωντανή από πολύ παλιά. Άσκησε το δικαιωμα σου χωρίς να καταπατάς το δικαίωμα του άλλου. Και δεν μιλάω για νομικά δικαιώματα μόνο, αλλά και για κοινωνικά.

Δυστυχώς η κοινωνία εχει αρχίσει να καταλύεται και Χιλτερικές φιλοσοφίες του τύπου “μια πλεοψηφία δεν μπορεί να επιβληθεί ποτέ στην μειοψηφία” βρίσκουν τροφή καθημερινά.
Οι υπέρμαχοι του συστήματος λοιπόν(όχι οι Ομοφυλόφιλοι ) δεν θέλουν να καταλάβουν πως με τον ίδιο τρόπο που οι Ομοφυλόφιλοι θέλουν να εκδηλώνουν το έρωτα τους, οι υπόλοιποι(κάποιοι από τους υπολοίπους) μπορεί αυτό να το θεωρούν
αντιαισθητικό η προσβλητικό(προσωπικα δεν με ενδιαφέρει καν) όταν γίνεται δημοσίως.
Όταν δεν υπάρχει κατανόηση σε ένα τόσο απλό θέμα τότε γάματα…
Να ζητήσω εδώ συγνώμη από gracchus και να συμφωνήσω στο ότι οι Ομοφυλόφιλοι είναι όντως σε πολύ καλή μοίρα στην Ελλάδα δίνοντας μου το outro στο σεντονάκι μου το οποίο αφορά άμεσα εσάς και την κοινωνία γύρω σας.

Το να ποστάρουμε εδώ είναι πολύ εύκολο, η μαγκιά μας είναι να βγούμε εκεί έξω και να συζητήσουμε με τους ίδιους τους ανθρώπους αυτούς για τους οποίους ΕΣΕΙΣ αποφασίσατε πως μπορείτε(μπορούμε να γράφουμε) εν απουσία τους…
Προσωπικά έχω φίλους ομοφυλόφιλους(όκ έχω έναν κοντινό φίλο και όσους έχω γνωρίσει μέσω εκείνου) Και έχουν γίνει συζητήσεις επι συζητήσεων επί του θέματος στο παρελθόν… Ποτέ δεν διαφωνήσαμε, και μάλιστα βρήκα έναν πολύ οριμότερο από εμένα συζητητή απέναντι μου. Όταν τον ρώτησα αν σκέφτεται την οικογένεια η απάντηση ήταν πως δεν θέλει παιδί γιατί δεν θέλει την ευθήνη του ομοφυλόφιλου πατέρα στα χέρια του. Γεγονός ήταν πως περίμενα πολύ διαφορετική απάντηση και με αποστόμωσε.
Πιστέψτε το αν θέλετε δεν με ενδιαφέρει εγώ τις εμπειρίες μου και τις απόψεις μου μοιράζομαι και θα συνεχίσω όσο είμαι μπροστά στο πισι γιατί το απόγευμα ταξιδεύω.

Κρατήστε στο μυαλό σας όμως πως αν θέλετε να κάνετε ουσιώδη συζήτηση και να βγει κάτι από αυτό χρειάζεται τα κότσια να μπορείς να δεις πιο βαθιά.