Gay

Το θέμα είναι λίγο επικίνδυνο και ίσως κακώς δεν κλειδώθηκε ήδη με μερικά που έχουν ποσταριστεί. Οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός είναι κάτι τελείως προσωπικό, για το οποίο κανένας δε χρειάζεται να απολογείται ούτε να διαβάζει του κόσμου τις ανακρίβειες από άτομα που κάνουν χαβαλέ και που δε γνωρίζουν για τι πράγμα μιλάνε, αλλά αυτά που λένε τους προσβάλλουν.

Τα πιο προσβλητικά σχόλια εξάλλου έχουν γίνει σε στιγμές που κάποιοι ήθελαν να κάνουν χαβαλέ και δεν καταλάβαιναν πώς πέρναγαν τα όρια. Συμφωνώ με montecristo. Αν συνεχίσει το τόπικ να προσβάλλει τυφλά μία μερίδα των συμπολιτών μας, θα προτείνω να κλειδωθεί…

Μα δεν παίζει να υπάρχει κανένας εδώ πέρα που να μην λατρεύει τουλάχιστον έναν εκ των Mercury-Halford… Οπότε, υπάρχει ήδη μια γερή βάση ότι δεν είμαστε ρατσιστές:wink:

+10.002.654.654.984.525.544.448.545.214

i couldn’t agree more…

Δεν μιλησε κανεις για ρατσισμο, απλα ειναι ευαισθητο thread…

Όπως και όλοι μας άλλωστε :hippy:

Οκ,διάβασα τις περρισσότερες απαντήσεις,οπότε θα προσπαθήσω να 'μαι όσο το δυνατόν πιο ήρεμος 'σε αυτά που θα πώ.

Πρώτον,σκεφτήκατε ότι αυτά που γράφετε κάποοι εδώ μέσα τα διαβάζουν και άνθρωποι,και των 2 φύλων που πιθανός να έχουν αυτές τις προτιμίσεις και νιώθουν όχι προσβεβλημένοι αλλά τσαντισμένοι που τους βάλατε όλους σε ένα παλούκι?

Δεύτερον,κάποιοι εδώ ανέφεραν ότι δεν είναι φυσιολογικό.όπως το έχω στο μυαλό μου φυσιολογικό είναι αυτό που ανήκει στη πλειοψειφία.Ότι δεν ανήκει στους πολλούς είναι δλδ κατακρητέο.Εδώ μέσα υποτίθετε ότι ανήκουμε σε 1 άλλη ομάδα,μουσική.Έξω υπάρχουν άνθρωποι που μας θεωρούν σατάνια,ανώμαλους,δολοφόνους,πρεζάκια,και σωρό άλλα πράγματα,και πιστεύω όλοι έχετε ζήσει τέτοιες καταστάσεις.Δεν σας έβαλαν αυτά κάποιους παραπάνω προβληματισμούς,ίσως να σας κάνουν να κρίνετε λιγότερο πράγματα που δεν καταλαβένετε όχι επειδή είστε χαζοί ή κάτι τέτοιο(δεν υπενίζομε τπτ τέτοιο) αλλά επειδή δεν τα 'χετε νιώσει.

Τρίτον:Είπαν όλοι ότι τους την δίνουν οι κραγμένες.Πιστεύετε δλδ ότι για ένα γκέι που ζεί μια αξιοπρεπή ζωή και κάτι ότι μπορεί για να κρατήσει αυτή την αξιοπρέπια και τον αυτοσεβασμό του ψηλά,δεν τον εκνευρίζουν κάτι τέτοιοι?Και δεν μιλάω για όσους γκέι είναι έτσι κι άλλιως από γεννησιμιού κάπως πιο θυλικοί,αλλά για όσους έχουν κόμλεξ με τη σεξουαλικοτητά τους.

Γιατί όμως δεν κριτικάρετε αναλόγως και κάτι τυπάδες που πηγένουν και την πέφτουν σε κάθε κοπέλα,ή που πιστεύουν ότι ο π*&$%#ς τους τους κάνει αρχηγούς(αυτ΄το άκουσα από παπά :thumbdown: προσφατα),γ^%&#@*ς,κτλ, όπως και όσες κοπέλες συμπεριφέροντε σαν…άσε καλήτερα να μην το πώ αυτό.

Κάποιοι όμως είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν πρόβλημα με την υπερεπίδιξη του να 'σαι γκέι αλλά και να το παραδέχεσε ακόμα.Δλδ για αυτούς όλα θα 'ταν ωραία και καλά μόνο αν όλοι οι γκέι και λεσβίες μπούν σε 1 διαστημόπλοιο που ταξιδεύει σε άλλες διαστάσεις 1.000.000.000 χρόνια μετά και εξαφανιζόντουσαν από προσώπου γής.

Στο κάτω κάτω δεν υπάρχει και έλλειψη βίας,είχα φίλη η οποία είχε σχέση με μια άλλη κοπέλα(περριττό να πώ ότι όλοι οι φίλοι μου μου λέγαν όταν βγέναμε να τις καλέσω:lol: ) και την πλακώσαν κάτι βλαμμένα από το σχολείο της,άλλο που δεν έφτασε στις ειδήσεις,είναι κάτι σαν το ‘γνωστό μυστικό’ της περιοχής.

Υ.γ.Δεν έχω πρόβλημα να ακούσω αντίθετες απόψεις,απλώς να υπάρχουν επιχηρήματα,όπως έχω επιχηρήματα.Και καλό θα ‘ταν να μην κλειδωθεί το thread,για να ακουστούν όλες οι απόψεις,είτε από την 1 είτε απ’ την άλλη.

red pyramid είσαι πολύ σωστός

Αν έχετε κανένα επιχείρημα επί του θέματος, shoot, αλλιώς σουτ ν λοκ.

Και όμως παίζει. :wink:

Δεν αντέχω, θα το πω…

Αν βλέπατε πως κοίταζε ο νίχιλιστ τους λυγερόκορμους, μπρατσωμένους κ ημίγυμνους satyricon στο mother north video στο texas, θα καταλαβένατε τι κουμάσι είναι κ αυτός…

Βγαινουν τα απλυτα στη φορα…:lol: :lol:

Σωστότατος!! Συμφωνώ απόλυτα!!:wink:

O καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ΌΤΙ ΜΑ ΟΤΙ του γουστάρει εφόσον δεν ενοχλεί κανέναν. Εγώ προσωπικά θεωρώ πλήρως ρατσιστική την αντιμετώπιση των ομοφυλόφιλων από κοινωνία-κράτος γιατί πολύ απλά δεν μπορεί κανένας να επιβάλλει στον άλλον πως να σκέφτεται, να αισθάνεται και να ερωτεύεται και πιστεύω ότι πρέπει να τους απονεμηθούν τα ίδια δικαιώματα με τους ετεροφυλόφιλους. Μου την δίνουν οι επιδειξιομανείς gay όπως μου την δίνουν και οι επιδειξίες, άντρες ή γυναίκες, καθώς έτσι ξεφτυλλίζεις τον ίδιο σου τον εαυτό ανεξαιρέτως προτιμήσεων. Όμως όποιος παραδέχεται την ομοφυλοφιλία του κερδίζει απεριόριστη εκτίμηση και σεβασμό εκ μέρους μου γιατί δεν κρύβεται και δείχνει αυτό που είναι, χίλιες φορές καλύτερος από κάτι κρυφούς που το παίζουν άντρακλες για ξεκάρφωμα. Όπως δεν έχω πρόβλημα και με τον καθένα που κάνει “ξεχωριστά” πράγματα στο κρεβάτι του, καθώς αυτά είναι προσωπικές του επιλογές, αρκεί βέβαια να μην τα επιδυκνείει δεξιά και αριστερά με μία αίσθηση ελιτισμού και ανωτερότητας απέναντι σε κάτι “πρόβατα της μάζας” σαν και `μενα.

μια χαρα ειναι οι gay, οι πουστηδες ειναι που ενοχλουν.

Ρε συ, δεν παίζει να τα εννοείς αυτά που γράφεις… Απλά δεν παίζει:p

:lol: :lol: :lol: :lol:
Try me! :wink:

edit: φυσικά δεν εννοώ ότι δεν τους γουστάρω επειδή είναι πούστηδες. Απλά στα μουσικά θέματα μου τα χαλάνε.

Αν κρίνεις από αυτούς στη τηλεόραση,τότε πάω πάσο,γιατί συμφωνώ αν έχω πιάσει πως το ενοείς.

Δεν κατάλαβα καν τι θες να πεις. Και νομίζω ότι και εσύ δεν έχεις καταλάβει για τι μιλάω με τον Μάνο.

Μάλλον έτσι είναι…τεσπα.

http://www.lifo.gr/content/i72/x8/135.html

rixte mia matia

Δεν θέλω να φανώ ρατσιστής, αλλά εμένα το κείμενο μου φάνηκε εμετικό. Και είναι πραγματικά λυπηρό αν πραγματικά ισχύουν τα όσα γράφει για την πόλη μας.
Όσο οι άνθρωποι περιορίζουν την διαφορετικότητα τους στους προσωπικούς τους χώρους δεν με ενοχλούν καθόλου. Αλλά η περιγραφή στην πρώτη παράγραφο του κειμένου μόνο αηδία μπορεί να μου προκαλέσει.