Gazpacho - Tick Tock

Τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Όσοι θέλουν να ακούσουν το κορυφαίο μέχρι στιγμής άλμπουμ της χρονιάς, να τσεκάρουν την κεντρική σελίδα και να προβούν σε ακροάσεις του συγκεκριμένου ΕΠΟΥΣ. A,και να ακούσετε και το προηγούμενο [“Night”] και τα υπόλοιπα.

Νοιώστε.

www.myspace.com/gazpachomusic

τικτοκ τικτοκ! το αλμπουμ ειναι σιγουρα στις πρωτες θεσεις.
να βγει κι ο μανος απ’ το καβουκι του, να το εκθειαζουμε ολοι μαζι παρεα.

μπραβο ρε dying freedom

πολυ καλη μπαντα
που αξιζει παραπανω προσοχη

εχω γραψει κανα 2 φορες για την παρτυ τους στο ροκιν

το ονομα τους αν δεν κανω λαθος το εχουν παρει απο το ομωνυμο τραγουδι των marillion που προφανως αυτοι το χουν παρει απο την ισπανικη σουπα :stuck_out_tongue:

το νεο αλμπουμ τους ακουγεται παρα πολυ καλο
αν και δεν του εχω αφιερωσει πολυ χρονο

αν και αγαπημενο μου αλμουμ τους
ειναι το bravo
και συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους ενδιαφερωνται να το ακουσουν!

Έχω ακούσει το Night το οποίο μπορώ να πω με εξέπληξε ευχάριστα. Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα μπάντα! Ψέματα. Το Night ήταν δισκάρα, αυτή η μίξη με το βιολί ήταν το κάτι άλλο. Φοβερή ατμόσφαιρα στα τραγούδια!

Μακάρι το νέο τους άλμπουμ να βρίσκεται στα ίδια επίπεδα…

δεν είχα προλάβει να το ακούσω.
ε, το άκουσα.
ψιλογαμάει. ειδικά το The Walk.

Οι Gazpacho είναι απλά πρεσβευτές ομορφιάς…Είναι ευτύχημα να υπάρχουν τέτοια συγκροτήματα (πολύ λίγα τον αριθμό) που σου θυμίζουν ότι υπάρχει και αλλη μουσική πέρα από αυτό που ακούς στο 95% των σύγχρονων κυκλοφοριών…Επιστροφή στις βασικές αξίες, στο συναίσθημα, στην απλότητα, στις μελωδίες…Το νέο άλμπουμ νομίζω ότι είναι ακόμη καλύτερο απτο Night…Θα δείξει μετά από αρκετό λιώσιμο…

Όμορφο… σε αρκετές φάσεις μου θύμισε Muse :-k

Ωιμε, τι μπανταρα ειναι αυτη, ακουσα τα δειγματα απο myspace και μιλαμε μου φυγε η μαγκια. Ανατριχιλες. :respect: Θυμιζουν αρκετα Marillion. Γιαυτο τα σπανε. :stuck_out_tongue:

edit : Εχουν διαθεσιμα και προς streaming στο last.fm τα αλμπουμ τους.

bows to The Walk ptII

Όμορφος, ταξιδιάρικος δίσκος. Όχι για όλες τις ώρες όμως κατ’ εμέ.

ελευθερε φιλε μου, τωρα που πλησιαζει το καλοκαιρακι, το αλμπουμ αυτο θα παιζει ολες τις ωρες και κυριως με αηποντ πανω σε αλεξιπτωτο.

Πολύ όμορφος δίσκος, ακόμα και το δάνειο από το kashmir στο Walks Pt 1 είναι τόσο γαμάτα τοποθετημένο που γίνεται τέλειο Tribute. Ανάμεσα σε πιο ταξιδιάρικους Dredg και πιο γήινους Porcupine Tree θα έλεγα. Άλλο ένα για τα καλύτερα της χρονιάς.

Πολύ καλοί και πολύ… Μarilliion.
Toυς πρωτοέμαθα τον περασμένο Φεβρουάριο από ένα flyer που μου έδωσαν έξω από συναυλία των Marillion στη Γαλλία λέγοντας μου “Αν σου aρέσουν οι Marillion θα σου αρέσουν και οι Gazpacho οπωσδήποτε!”
Όταν τους άκουσα κατάλαβα το γιατί…8)

Ντάξει, τα 'παμε για το άλμπουμ. Απλά αριστουργηματικό.

ενδεικτικά —> http://www.youtube.com/watch?v=Z8r_1AHAj3o

Πολυ ωραιοι ειναι αυτοι ρε σεις,ακουσα τωρα στο youtube 3-4 κομματια απο τον δισκο και μ’αρεσαν παρα πολυ.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ αλμπουμ…μπραβο τους, ταξιδιαρικος ηχος, ο τυπος εχει φωναρα και ταιριαζει απολυτα με το υφος τους…

tick tock pt3 :bow:

Φανταστικό άλμπουμ. Ένα βήμα παραπέρα μετά απο το υπέροχο Night. Ά και πολύ ωραίο το ριβιού στο σάιτ :!:

γαμανε οι γκαζπατσοι ε! το ακουω συνεχεια το τικ τοκ, αλλα τα παλια δεν τα εχω ακουσει…

τα πρωτα παντως δεν εχουν και τοση σχεση με τα 2 τελευταια(Night, tick tock) καθως ειναι πιο “απλα”, με σαφως μικροτερα σε διαρκεια τραγουδια. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν ειναι εξαιρετικα. Αν δεν μπορεις να βρεις να τα ακουσεις, πες

:slight_smile:

να σαι καλα νορβηγε φιλε μου
με εχεις τακτοποιησει εδω και καιρο
και το ΜΠΡΑΒΟ ειναι καταπληκτικο!!!