Gazpacho - Tick Tock

Το καινούριο είναι φαντατικό…αυτός ο μυστικός μου φίλος από το βορρά φροντίζει για μένα…και πέφτει πάντα μέσα…the album feels great…

επρεπε ηδη να ειχε φτασει τα 100 ποστ, αλλα οκ το κρακ δι σκαυιε κανει τη στροφη στη ποιοτητα και πρεπει να το στηριξουμε.

Ψιλο-οφφ τόπικ, αλλά σήμερα έλιωνα αυτήν την κομματάρα

Προσκυνάμε.

ρε no misteraki

πες οτι εφτανε τα 100 ποστς τι θα αλλαζε??

θα ενιωθες καλυτερα μεσα σου??

η συγκριση με mastodon ειναι εντελως μα εντελως ακυρη

κοιτα να στηριξεις το θρεντ των μεντορων τους
που παει απατο

και ασε τα “εξυπνα” σχολια!!

καλα ξεκινα το φλεημ! σε 2 μερουλες θα το’ χουμε το κατοσταρι και θα νιωθω και καλυτερα μεσα μου.

Αν υπήρχε τόπικ με τα “καλύτερα άλμπουμ να κλείνουμε τη μέρα μας” με το Τικ Τοκ θα το κλειδώναμε αμέσως. Μαγεία…

Αρχιζω και το ακουω επιτελους.Αυτο το The Walk,Pt 1 !
Τι υμνος !

~bump~
Ο δίσκος εννοείται είναι τέλειος και ιδιαίτερα το The Walk σαν σύνολο είναι ασύλληπτο ΕΠΟΣ.
Α, και το artwork πανέμορφο, αν και λιτό κάπως αλλά δένει υπέροχα με τις μουσικάρες τους.

Πολύ ωραίος δίσκος, απ’ τους καλύτερους του 09 ως τώρα…

Πρώτο και τελευταίο κομμάτι σχεδόν ραδιοφωνικά, αρκετά κοινά με Crippled Black Phoenix και Anthony & the Johnsons (σε κάποια γυρίσματα της φωνής) τα υπόλοιπα IMO.

εψήθην, μιας και είμαι σε μουντ τώρα. Κατεβαίνει. :slight_smile:

ΦΛΩΡΕΨΕ ο οπλαρχηγός? :!:

Μη μιλάς καθόλου, γιατί άνοιξα ολάκερο θρεντ για Qemists, πιπινάκια και ΤΙΜΙΕΣ dance μγιούζικς και δεν μπήκες καν στον κόπο να ακούσεις. Αλήτη! [-X

Σημερα το πρωτοακουσα (thanks to stelios) και εχω να πω οτι ειναι πολυ ομορφος δισκος. Το ακουσα και σε στιγμη που το σηκωνα το ακουσμα οποτε ολα κομπλε.

Mε μιάμιση ολοκληρωμένη ακρόαση:
Ρε σεις, είν’πολύ ωραίο αυτό ρε!
Συνήθως κάτι τέτοια πράματα τα απορρίπτω εκ προοιμίου ως υπερβολικά γκέυ για την ατσαλοσύνη/αμπαλοσύνη μου, αλλά τούτο δω μ’έχει κολλήσει. Προσγειώθηκε στο αειποδ και μάλλον θα εκτοπίσει (τουλάχιστο για κάποιο διάστημα) το γιομπ. Προβλέπεται να κάνει παρέα στο κέμιστς ως καλοκαιρινό σάουντρακ.

Οκ, μετά από ένα 24ωρο (σχεδόν) συνεχούς λιωσίματος, καταπίνω τη γλώσσα μου, τις αρκουδο-ορμόνες/μορμόνες μου, και δηλώνω απρόσκοπτα πως το The Walk στην ολότητά του είναι μια σύνθεση φτιαγμένη απ’το θεό! Πραγματικά δεν το χορταίνω. Όχι ότι τα υπόλοιπα υστερούν σε καμία περίπτωση, αλλά λέμε τώρα. Κόλλησα και τραγουδάω σαν το βλάκα ναουμ.

ΥΠΕΡΟΧΟΣ δίσκος. Σάουντρακ φευγάτων καλοκαιρινών απογευμάτων για φέτο.
Άντε και καλά μπάνια!8)

Ειδικά στο Prt1 το σημείο με το βιολί είναι πολύ όμορφο.

Ω ναι! :-({|=

http://www.youtube.com/watch?v=fuzGhcYKo7E

Άντε και στα δικά μας…

νταξει, εμείς θα μαζεύαμε περισσότερο κόσμο.
(μέτρησα 4 κεφάλια στο βίδεο. κι ένας ο καμεραμάνος 5. Ε του πούστη! :D)

είναι μια ακόμη τρανταχτή απόδειξη ότι στη μουσική ακόμη συμβαίνουν παλαβά πράγματα…

δεν ξέρω, μακάρι να τους γνωρίσει περισσότερος κόσμος, αλλα να μην χασουν αυτή τη μαγεία που έχουν τώρα…νομίζω για μένα ο πιο ομορφος δίσκος του 09 και απο τους ομορφότερους που ακουσα στη ζωή μου…

Bleedin χαίρομαι που σ’αρέσουν και δεν το περιμενα με βασει τα ακούσματα σου…είσαι ευαισθητούλης κι εσύ κατά βάθος:p