Gazpacho - Tick Tock

Ωχ πως και μου διέφυγε να γράψω γνώμη για το άλμπουμ? Λοιπόν, δίσκος ισάξιος, αν όχι καλύτερος απο το προηγούμενο τους (που μου άρεσε πολύ), The Walk Part I, Tick Tock Part II και Tick Tock Part III κομματάρες.

Φοβερός δίσκος εν ολίγοις. Τέλος, οι Gazpacho έχουν γίνει πλέον όνομα-σημείο αναφοράς.

Ωραία εξέλιξη έχει το τόπικ. Εκτός του ότι ο δίσκος είναι σίγουρα μεταξύ των κορυφαίων, αυτό ήταν εξαρχής σίγουρο, δεν ξεφουσκώνει. Επίσης, θετικό το ότι όσοι το έχουν ακούσει, λένε μόνο ωραία πράγματα.

κομμάταρος ν.1
http://www.youtube.com/watch?v=6Km0H_8zg0I

κομμάταρος ν.2
http://www.youtube.com/watch?v=jTQsZ11XLW0

Ήδη σ εκτιμάω, αλλά τώρα κοντεύω να σ αγαπήσω.

άλλη μια που δεν άντεξε! 8)

2 φορές το άκουσα, είναι ωραίος δίσκος αλλά…

[SIZE=“1”](θα φάω ξύλο που σας το χαλάω)[/SIZE]

  1. Δεν είμαι καθόλου συνηθισμένος σε τέτοια ακούσματα, [SIZE=“1”]και ενίοτε μου φαίνονται βαρετά[/SIZE].
  2. Τέτοιους δίσκους τους βρίσκω πολύ ασφαλείς.

Είμαι άσχετος στην τελική οπότε δεν μετράει η γνώμη μου.
Αλλά με 2 ακροάσεις όλα αυτά.

[SIZE=“1”]Παίζει και ρόλο που κάθε μέρα ακούω 2-3 δίσκους των Porcupine Tree και δεν μπορώ άλλο soft σε μια μέρα :Ρ[/SIZE]

2 ακροάσεις ε;

σε τοπικ των γκαθπατσων για ξυλο χλωμο το βλεπω:p

αλλα ναι εισαι αμπαλος :lol:

Σκούρτζε είσαι ο μόνος σε 46 ποστς. Πώς νιώθεις γι αυτό? :stuck_out_tongue:

Τον καταλαβαίνω πάντως το σκούρτζο. Τέτοιες μουσικές θεωρώ περισσότερο πως είναι για μουσικά “χαλάκια”.

Τι να πει και το ποστροκ, το ντρόουν, το αμπιεντ και αυταπουακούειομπαν τότε :lol:

Αυτά δεν ακούγονται καν:p

Άσε ρεεε.

Παρακαλούνται τα άτομα που δε συγκαταλέγουν το Ok Computer στους καλύτερους δίσκους που έχουν ακούσει ποτέ να περιοριστούν στους δίσκους με power chords.

Περιμένω μόνο γραφικές απαντήσεις παρακαλώ

?
Τι εννοείτε μουσικά χαλάκια;

Μη κουοτάρεις εμένα. Δεν το εννοώ εγώ.

Δε θα με κράξεις για ρέηντιοχεντ; :frowning:

Κάνοντας εκείνη την ώρα παράλληλα διάφορα πράγματα, αυτό που λέμε “κάτι να ακούγεται απο πίσω”. Αυτό δε μειώνει το δίσκο ή τις μουσικές αυτές σε καμία περίπτωση έτσι, ίσα ίσα που το Tick Tock μ’ αρέσει πολύ.

όχι :slight_smile:

edit: freedomofrock αυτό είναι ψιλοανόητο πάντως σαν πρόταση. Καταλαβαίνω τι λες, απλά υπάρχει μουσική εκεί έξω που νομίζεις πως είναι χαλάκι αλλά έχει να σου δώσει πολύ περισσότερα.

Kαι τι πρόβλημα έχεις με τα power chords και τις ηλεκτρικές κιθάρες (τις πργματικά ηλεκτρικές όμως)? Παρωχημένος ο σκληρός ήχος πια, ε?

Αλλα βέβαια, τώρα είμαστε κουλτούρα και ακούμε τον κάθε κλαψομούνη neo-progster και τον κάθε ατάλαντο post-rocker να παίζει 3-4 νότες έτσι για ξεάκρφωμα και αυτό να παρουσιάζεται (Ω, Τι Θαύμα!) ως ΤΕΧΝΗ.

Κάνω εμετό

Εννοεί μουσικά χάλια άλλα όχι και πολύ χάλια.

Ον τόπικ:

Ρίχνω μια αυτιά, όμορφες μουσικές, αλλα τα φωνητικά δεν με ξετρέλαναν. Οι φανς των πρόσφατων Anathema να σπεύσουν!

Αχ τι γλυκουλι.

Εσύ σκάσε.

ChrisP αυτό είναι θέμα κριτικής ικανότητας και στη συνέχεια γούστου, κατά τ’ άλλα είναι φρόνιμο να είμαστε μαζεμένοι με τις απόψεις μας περί τι είναι σκατά κλπ :slight_smile: (όχι εσύ, γενικά)

ΩΩΩ ΣΕ ΕΙΠΕ ΜΑΥΡΟ