Gehenna : Σαλονικα 28/10/2011, Αθηνα 29/10/2011

Δεν ξέρω τι να πω. Ασδασφασδ

Εγώ θα πω να αλλάξουμε τον τίτλο.

http://alterground.blogspot.com/2011/08/gehenna-1.html

'Εστω, εγώ μόνο την αφίσα για Θεσ/νίκη έτυχε να δω.
Έχετε και γαμώ τα support εσείς εκεί κάτω πάντως.

Εχω ανεβασει καρδιακους παλμους επικινδυνα!Οκτωβρη Gehenna,Δεκεμβρη Gorgoroth,ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα!!!8O

Ναι ρε, κι εγώ χτες είδα το blog της Alterground, ξέχασα να κάνω θρεντ και το θυμήθηκα τώρα που πόσταρες.
Τα support καλά, είναι δεν τρελαινόμαστε κιόλας.

ABSU, AURA NOIR, GEHENNA, GORGOROTH, δεν πρέπει να έχουμε παράπονο ε.

Ναι, η αλήθεια είναι πως από Σεπτέμβρη και μετά το πρόγραμμα σκοτώνει.
Και αν επαληθευτούν και κάτι φήμες που είδα για Nifelheim ακόμα καλύτερα…

Απλά αδυνατώ να πιστέψω αυτό που διαβάζουν τα μάτια μου… Μακάρι να ήμασταν στο '96 , με το set list να απαρτίζεται από κομμάτια των τριών πρώτων κυκλοφοριών τους… Αν και είναι μπάντα που έχω λατρέψει στο παρελθόν, δεν ξέρω κατά πόσο θα ήθελα να τους δω live δεδομένης της κατεύθυνσης που έχουν πάρει.

Αυτο σιγουρα δεν χανεται!!!
Ευτυχως που παιζουν 29 Αθηνα γιατι θα πεφταν πανω στους Symphony X.
To μονο που δεν περιμενα να δω ποτε ν ανακοινωνεται ever στην Ελλαδα.
ΤΕΛΕΙΟ !!!

Ελπιζω σ ενα σετ που θα περιλαμβανει κομματαρες οπως τα A Witch Is Born Ad Arma Ad Arma κι αρκετα απο τα Adimiron Black και Μurder

8O 8O :yahoo:

alterground … σιγουρα δεν ειναι καποιο project ? ψαξτε καπου στην αφισα θα γραφει με μικροσκοπικα γραμματα ποια μπαντα παιζει κανονικα …

ερχονται!!! μονο ενα εχω να πω:

Hate hate hate hate
Dance to the rhythm
Of necks when they brake

ας παίξουν και μονο τα Lord οf Flies,A witch is born και Shairak Kinnummh και θα είμαι ικανοποιημένος…πραγματικα σαυτο το live θα γινει της ΠΟΥΤΑΝΑΣ!!!:vibrate:

Θα τιμησουμε!ωραια κ τα support!!!

Δε με χάλαγε αλλά λόγω σίγουρα άκυρο αφραγκίας. Νταξ εκείνη την μέρα παίζουνε και στόκοι στην Άρτα.

Ας υποθεσω πως ειμαι ο μοναδικος που παω περισσοτερο απόλους για [B]Sad[/B] :stuck_out_tongue:

Εεε… Μην ορκίζεσαι!

Βρεθηκε 2ος?

Ναι μωρέ!

Ετσι μωρη τρελα!! :stuck_out_tongue:

Λοιπόν οι Sad έκαναν κάποτε το A Curse in Disguise που αγόρασα, παράλληλα έχω παρακολουθήσει όσο μπορώ τις δουλειές τους και βρίσκω σε διάφορα ενδιαφέρον. Αλλά όταν είδα στο περσινό Abandoned and Forgotten διασκευή στο Street Spirit των Radiohead ενοχλήθηκα σε σημείο να μην ακούσω το album.

Μπορεί αυτή η στάση μου να στερείται σοβαρότητας ή να μην έχω πραγματικά επιχειρήματα. Μπορεί ακόμα το “Pessimistic Dark Aspects of Life and Beyond” που λέει και το archives για την θεματολογία των Sad να πηγαίνει με τους στίχους των Radiohead.

Αλλά εμένα προσωπικά με χαλάει όσο δεν πάει να βλέπω ακόμα και την λέξη Radiohead.

Μια μπάντα και μια αισθητική που δεν θ’ ακολουθούσα ΠΟΤΕ στην ζωή μου.