GEOFF TATE live in Athens 14/2/2019

GEOFF TATE’S OPERATION MINDCRIME
LIVE IN ATHENS
GAGARIN205 LIVE MUSIC SPACE
14 Φεβρουαρίου 2019

Στο πλαίσιο της περιοδείας του για τα 30 χρόνια από την κυκλοφορία του αριστουργηματικού OPERATION MINDCRIME, ο Geoff Tate ερμηνεύει ζωντανά ολόκληρο το album και δεν θα μπορούσε να μην συμπεριλάβει την Αθήνα!

Περισσότερες πληροφορίες πολύ σύντομα!

Έλειψες ρε @motorpsycho, ο άλλος είναι λάδια πολλά και τηγανίτα τίποτα!

3 Likes

Χαχαχα. Μια χαρα τα λεει ο αλλος :grinning:

2 Likes

Φοράει για δε φοράει μαύρα η κυρία τον Φεβρουάριο τώρα. :joy::joy::joy:

3 Likes

εν τω μεταξύ τι 30 χρόνια γαμώ το χωροχρόνο και τη φυσική του σύμπαντος :sob:

τραγουδάω το ρεφρεν του eyes of a stranger καμιά ώρα τώρα … αλλά δεν θα πάω . Δεν με πείθουν ότι θα περάσω καλά τα βιντεο που βλέπω

Πόσο έχει το τικέτο;

H ηλεκτρονική προπώληση ξεκίνησε μέσω του www.123tickets.gr, με μία αποκλειστική Early Bird προσφορά:
Μέχρι την Κυριακή 18 Νοεμβρίου και ώρα 23:59,
ειδική τιμή προπώλησης €25 χωρίς χρέωση μεταπωλητή (handling fee)!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Geoff’s Tate Operation Mindcrime Live in Athens
Πέμπτη 14 Φεβρουαρίου 2019, Gagarin205 Live Music Space, Λ. Λιοσίων 205, Αθήνα)
Πόρτες: 20:00

Προπώληση:
Εarly Bird Online: www.123TICKETS.gr.
Μέχρι τα μεσάνυχτα της Κυριακής 18 Νοεμβρίου - €25, χωρίς χρέωση μεταπωλητή
Φυσικά σημεία: Τιμές και σημεία θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες. Όλα τα σημεία προπώλησης (ηλεκτρονικά και φυσικά) θα διαθέτουν φυσικά, συλλεκτικά εισιτήρια.

Θα τιμήσουμε όσο και να το χει μαλακισει δεν παύει να είναι στην 5αδα των καλύτερων τραγουδιστών.

2 Likes

Ακριβώς!
Εμένα προσωπικά είναι η αγαπημένη μου φωνή εβερ. Δε με νοιάζει η συνέχεια, δε με νοιάζει το που είναι και τι κάνει είκοσι χρόνια τώρα. Τα 5 πρώτα άλμπουμ των queensryche είναι μετά τους Pink Floyd και τους my Dying Bride οι κυκλοφορίες που με έχουν κάνει να κλάψω πιο πολλές φορές. Και θα έρθει στην πόλη μου και θα σκεφτώ την απόδοση του; ούτε καν. Φανμπους φυσικά, δεν αντιλέγω…

1 Like

Έφηβος όταν βγήκε (ναι ήμουν 14 πριν 30 χρόνια) μεγαλώνοντας εκτιμούσα πιο πολύ το συγκεκριμένο δίσκο. Τώρα για το λαιβ είμαι μπερδεμένος.
Θεωρώ ότι είναι 100% αρπαχτή γιατί ξέρει ότι αν πει τα δικά του ούτε 100 άτομα δεν θα πάνε. Εκμεταλλεύεται την χρονική συγκυρία όπως κάνουν δεκάδες άλλα συγκροτήματα και κάνει συναυλίες που σίγουρα θα έχουν κόσμο.
Για την φωνή δεν έχω και πολλές απορίες γιατί έτσι και αλλιώς έχει δείξει ότι είναι σε πτώση τα τελευταία 15 χρόνια.
Το θέμα μου είναι πως θα παίζουν οι υπόλοιποι. Μάλλον θα πάω αλλά όχι μικρό αλλά ούτε καν θα κρατάω καλάθι.

2 Likes

Geoff Tates 30th Anniversary Of Operation: Mindcrime 2018: Geoff Tate (Vocals), Emily Tate (Vocals)(Til Death Do Us Part), Jack Ross (Bass), Bruno Sa (Keyboards), Josh Watts (Drums), Kieran Robertson (Lead Guitar), Scott Moughton (Lead Guitar) https://www.youtube.com/watch?v=DxJoVdwSb_Q&t=2360s
live απο το καλοκαιρι. spoilers

2 Likes

Θα το σκεφτώ σοβαρά, δισκάρα το Operation… δεν υπάρχει αμφιβολία, αλλά προτιμώ το Rage For Order :stuck_out_tongue:

Βλέποντας ότι θα συμμετάσχει και η θυγατέρα του Geoff στο εγχείρημα, αναρωτιέμαι μήπως η νεαρά (εμφανίστηκε και στο American Soldier και σε κάτι άλλα σόλο του μπαμπά της) είναι “καρπός του έρωτα” του πάλαι ποτέ frontman των Queensryche με εκείνη την αεροσυνοδό που ενέπνευσε τους στίχους για το Jet City Woman.
Η οποία σύζυγος όταν χωρίσανε τον πέταξε έξω από το σπίτι και ο φουκαράς ο Geoff ζούσε σε ένα σκάφος για κάποιο διάστημα!
Το έχει η μοίρα του φαίνεται, να τον εκπαραθυρώνουνε άκομψα, ή κάνει κάτι λάθος κι αυτός!

προβλέπω να γίνονται sold out οι συναυλίες :sunglasses:

1 Like

Δεν ξερω αν θα γινει σολντ αουτ αλλα αφου θα παω σιγουρα μολις τσιμπησα ενα. :slightly_smiling_face:

1 Like

πειραζει που ακουω 3η φορα σημερα -εχω ρεπο- την αλμπουμαρα;

1 Like

Ζω για να δω τα mosh pit στο i dont believe in love

2 Likes

Σιγά μην γίνει και Wall of Death!

2 Likes

δεν ψηνομαι ιδιαιτερα…ειχα δει queensryche το 2004 αν θυμαμαι καλα που επαιζαν τα 2 mindcrime…φοβαμαι οτι θα απογοητευτω αν παω…

1 Like

Έχω δει το 2002 Λυκαβηττό και 2004 Μαλακάσα.καλα μη περιμένουμε και queen of the rych.αλλα από τι είδα κάτι βίντεο ακούγεται ο Τειτ