GEOFF TATE live in Athens 14/2/2019

Είναι μεγάλο το δέλεαρ (OM) και αμφίβολης ποιότητας το δόλωμα…

Τι να πω τώρα;;

1 Like

Εγώ πάντως το αγόρασα για Θεσ/νικη.

Κυκλοφόρησαν σε κάποιο κατάστημα ή μόνο online;

Δεν ξερω για κατάστημα. Το πηρα ονλαιν και θα το παραλάβω την μερα της συναυλίας εκει.

…και τιμη μας που θα τον εχουμε και Θεσ/νικη. Εννοειται θα ειμαστε εκει. Εαν δειτε απο τα τελευταια βιντεο απο τα Live που κανει , εκτος της απογοητευτικης εικονας του, η φωνη του ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ , αυτο ειναι που μετραει αλλωστε!
Οperation Mindcrime, αναμεσα στους καλυτερους δικους metal ολων των εποχων και ειναι επιβεβλημενο κατ’εμε να ακουσεις live την ιδιαιτερη φωνη του Tate.

υ.γ. εξαιρετικοι ηταν και οι Queensryche το 2004 που τους ειχα δει Μαλακασα, αν αναλογιστεις οτι επαιζαν και καταμεσημερο με 40 βαθμους (εποχες που τα γκρουπ περισσευαν στα ελληνικα φεστιβαλ …)

Δισκαρα το Operation: Mindcrime, σιγουρα μεσα στα καλυτερα metal albums ever, μουσικαρα, ΦΩΝΑΡΑ, φοβερο concept, καλογραμμενοι στιχοι… Αλλα εδω και χρονια ο Geoff Tate ειναι καρικατουρα του εαυτου του… Θα ηθελα να παω, αλλα φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα απογοητευτω και θα βριζω μετα…

1 Like

Το ζητούμενο ποιο είναι?
Να μπορέσει να αποδώσει με αξιοπρέπεια έναν από τους κορυφαίους δίσκους του metal. Από τι είδα το έχει ακόμα.
Το πώς ντύνεται και όλα τα υπόλοιπα νομίζω ότι δεν ενδιαφέρουν κανένα.
Πάει για sold out άνετα.

3 Likes

ποιο είναι το προβλημα δεν καταλαβα; οτι δεν έχει μακρι μαλλι; γιατί στο θέμα φωνη καλά τα παει.

2 Likes

δε νομίζω ότι λένε για την εμφάνιση του . Μια χαρά είναι ο άνθρωπος . 60 χρονών κιόλας την περίοδο που θα έρθει

Στο βίντεο αποπάνω του @mike_blackie μου αρέσει αρκετά . Έχω δει άλλα που είναι θλιβερός οπότε αν προσέχει και παραμείνει σε αυτήν την κατάσταση , δε θα υπάρξει θέμα

Η μπάντα δεν με τρέλανε και πάντα τον φοβάμαι για καραγκιοζιλίκια που μάλλον δεν τα κάνει πλέον ( δεν τον παρακολουθώ και ιδιαίτερα ) .

Τέλος, όπως είπατε και οι περισσότεροι , έχουμε να κάνουμε με έναν απ τους σπουδαιότερους τραγουδιστές όλων των εποχών . Ακόμα κι αν δεν είμαι κανας ψαγμένος φαν , είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον Midnight για την αγαπημένη / καλύτερη φωνή ever ( καθαρά προσωπικό αυτό ) . Έστω από αυτά τα πολύ λίγα που έχω ακούσει , ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μακριά απ την πλειοψηφία

3 Likes

2006 που είχαν έρθει αν θυμάμαι 3η φορά στο operation 2- αφου είχαν απογοητεύσει, ΓΑΜΗΣΕ. και περυσι πρόπερυσι που έλεγε τα μέρη του Kiske με Avantasia, έβγαλε φωνή. Έχω την αίσθηση οτι απλά ΒΑΡΙΕΤΑΙ πάρα πολύ. Είναι εντωμεταξύ και βαθύπλουτος και οι άλλοι του σκάσανε 2-3 μύρια για το ποσοστό του και το όνομα, οπότε δεν νομίζω οτι το κάνει για τα λεφτά. Θα μπορούσε να έχει αποσυρθεί εδω και χρόνια.

Ok… Άμα δεν το κάνει για τα λεφτά, ας το κάνει σωστά και αξιοπρεπώς.
Αυτό.

3 Likes

Απο βιντεακια που βλεπω απτο καλοκαιρι στο αμερικα ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Οσοι δεν εχουμε δει λαιβ το operation mindcrime πρεπει να παμε. Μεγαλο απωθημενο

2 Likes

Τον δίσκο τον λατρεύω αλλά η συγκεκριμένη περιοδεία μου φαίνεται αρπαχτή.Τον έχουν παίξει και ολόκληρο(τον δίσκο ε…) με την κανονική μπάντα έτσι και αλλιώς.Σε συνάρτηση με την γενικότερη μαλάκυνση που τον έχει πιάσει τελευταία , μάλλον θα πάω πάσο.

1 Like

Για μένα όσοι δεν έχουν δει παλιά κτλ να πάνε άμα μπορούνε.σε σχέση με άλλες χρονιές βλέπω είναι σε καλή φόρμα o Τate.

απο περιεργεια ειδα καποια βιντεο φετινα και οντως φαινεται σε αρκετα καλη κατασταση…

Μήπως είναι playback, το ελέγξατε;

3 Likes

Οσοι το εχουμε δει τι να κανουμε;

οσοι το εχουμε δει θα παμε απλα για μπυρες :stuck_out_tongue:

1 Like

στο λαηβ ή σε άλλο μέρος ;; :stuck_out_tongue:

1 Like

χαχα θα δειξει