GEOFF TATE live in Athens 14/2/2019

Ελατε, ασχημα δε θα περασετε :wink:

1 Like

η αληθεια ειναι οτι κατι τετοιες κινησεις παραπέμπουν όντως σε αρπαχτή αλλα ας όψεται το κόλλημά μας με την μουσικη και το γεγοντος οτι προκειται για σπουδαιο τραγουδιστη με ιδιαίτερη φωνη ο οποιος ακουγεται live (σχεδον) οπως οταν ηχογραφησε το Operation.
Aντιστοιχες περιπτωσεις οι οποιες ομως ειναι για τ’αναθεμα ειναι αυτη του paul di’anno. Σπουδαιος τοτε, σκια του παλιου εαυτου του εδω και δεκαετιες. Ναρκωτικα, αλκοολ, προβληματα υγειας τον εκαναν να τον λυπασαι στα live του, οπου ακουγοντας και βλεποντας τον νιωθεις τουλαχιστον άβολα αν οχι ντροπιασμενος για παρτι του.

Εν τελη, το τσιμπησαμε το early bird τικετο σημερα και ανυπομονουμε για Φλεβαρη!

https://youtu.be/zl22Gv0hLAI rockwave 2004
https://youtu.be/70TeVzbqLQY Λυκαβηττός 2003. Μια τελευταία φορά πρέπει να τιμήσουμε του χρόνου πιστεύω.

2 Likes

ναι καμμία σχέση με dianno η φάση. Σίγουρα είναι ψιλοαρπαχτη αλλά ο Tate είναι σε αξιοπρεπές επίπεδο.

Στα αρ…α μας αν είναι αρπαχτή ποιος νοιάζεται?
Θέλουμε να ακούσουμε την φωνάρα να τραγουδά έναν από τους καλύτερους δίσκους του metal. Τελεία και παύλα.

2 Likes

Λοιπον, για οσους εχουν αμφιβολιες αν θα πανε να παρακολουθησουν τον καλυτερο δισκο ολων των εποχων παιγμενο ολοκληρο μπροστα τους, να σας ενημερωσω οτι τον περασμενο Απριλιο που τον ειδα, η φωνη του ηταν αψογη απο την αρχη μεχρι το τελος της συναυλιας !!! Επισης ειναι σοβαρος πανω στη σκηνη και απολυτα αφοσιωμενος στην ερμηνεια, που η ολη εμπειρια γινεται καθηλωτικη.

9 Likes

Το ωραίο είναι ότι έρχονται και οι Uriah Heep τον Φεβρουάριο στην χώρα μας με την δική τους…“Κυρία στα μαύρα”!

Καλό. Αλλά είχαν ήδη ανακοινωθεί οι Uriah.


Αυτά είναι. Αύριο πάω να πάρω τικετο.
Οσοι δεν έχουν δει κουινσραιχ δε χάνεται αυτό.
2 Likes

Δεν καταλαβαίνω γιατί ο ενθουσιασμός.Μια αξιοπρεπή cover μπάντα βλέπω απλά.

1 Like

και οι queensryche cover band είναι χωρίς Tate και degarmo.

Εδώ είναι ευκαιρία να δούμε τουλάχιστον Tate και ολόκληρο το Mindcrime.

2 Likes

Δεν αντιλέγω ότι και οι Ryche είναι πλέον cover…o Tate έχει πέσει φωνητικά εδώ και αρκετά χρόνια.Τώρα το Mindcrime εγώ το έχω δει δύο φορές ήδη,σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον για κάποιον που δεν, αλλά και πάλι δεν θα είναι το ίδιο και βγάζει αίσθηση αρπαχτής.

Μια χαρά είναι η φωνή του σε σχέση με κάτι άλλους…

1 Like

Πιστευω οτι ο συνδιασμος tate-mindcrime ειναι απτις τελευταιες ευκαιριες μου να ‘‘τσεκαρω’’ το queensryche απωθημενο μου γιατι δεν βλεπω να ξαναπαιζουν ολοι μαζι

3 Likes

Ναι, θα ελεγα αν δεν τους εχεις δει να πας. Δεν εχω ιδεα πως ακουγεται ο τειτ, αλλα σε οποιον βγαινει οικονομικα ας τιμήσει, μονο και μονο για το ιστορικο της υποθεσης.

2 Likes

Το θέμα για μένα είναι ότι θα δω τα τρομερά αυτά κομμάτια με τον τραγουδιστή που τα ερμήνευσε

Υπάρχει αυτή η λεπτή γραμμή, είναι αλλιώς να βλέπεις ryche χωρις Tate απ το να βλέπεις Tate χωρίς ryche

Υπάρχουν φυσικά και μουσικοί που δεν μπορείς να τους αντικαταστήσεις. Όπου αλλάζει όλη η μπάντα χωρίς αυτόν

3 Likes

Σωστό. Κάποια πράγματα δε γίνεται να αλλάξουν. Άκου λέει cover band χαχα.

tora pou den exoun oute ton rockenfield poio cover band apo pote

san poious? gia pes

ozzy,halford,eric adams, axl…

1 Like