Ghost

Ανακοίνωσαν μίνι ευρωπαικό τουρ για το Χειμώνα.Προφανώς όχι Ελλάδα μέσα.


Παλι εκτός η Ελλαδίτσα μας. Promoters της πλάκας,μη ξεχάσετε να φέρεται ICED EARTH και Paradise Lost(που αγαπάω και τις 2 μπάντες για να μην παρεξηγηθώ ε) ξανά!!!

1 Like

Η πλάκα είναι όμως ότι με τόσο extended touring θα πάθουν World Slavery Tour. Μιλάμε για ενάμιση μήνα Σεπτέμβρη - Οκτώβρη με συναυλία σχεδόν κάθε μέρα σε άλλη πόλη και τώρα και Ευρώπη ένα μήνα λαιβ σχεδόν κάθε μέρα σε άλλη πόλη.

Ελπίζω να μην καούν, αλλά όλο αυτό που επέλεξαν να κάνουν είναι τρομερή ευκαιρία να μεγαλώσουν πάρα πολύ, ειδικά στην Αμερική.

1 Like

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου,Πράγα βολεύει πολύ και για πσκ εκεί. Καλή λύση!

Πλάκα-πλάκα στο νησί όλα τα venue είναι 10.000+ και δε μιλάμε για 1-2 ημερομηνίες.
Aν και τους είδα 3 φορές τον τελευταίο χρόνο (με Metallica και στο Royal Albert) λογικά θα τους τιμήσω σε δικό τους show.

1 Like

Μ αρέσει που ξαφνιάζεστε μερικοί που είμαστε εκτός. Πάει πολύ το μαλλί και ο κάθε διοργανωτής θα έμπαινε μέσα γιατί στην καλύτερη θα είχε ένα γεμάτο academy (1500-2000 κόσμο]

1 Like

Axxxx poso xairomai pou metakomizw londino. Osoi menete ekswteriko xalate ola ta lefta sas se sunaulies?

Καλώς να ορίσεις. Όχι, τα λεφτά σου θα τα χαλάς στα ΜΜΜ για να πας στις συναυλίες :joy:

3 Likes
2 Likes

Hey Baby Kiss The Goat
:notes::notes::notes::notes::loud_sound::loud_sound::loud_sound::loud_sound:

1 Like

Το βάζω κι από κάτω για όποιον δεν το άκουσε.

Είναι με διαφορά το λιγότερο metal που έχουνε γράψει, αλλά γα-γα-γα-γα-γαμάει!

Αυτή η γέφυρα, it ain’t always what it seems κλπ είναι θρυλική! Και μετά Satan, Lucifer, άσεμνο φιλί και φιλάκι, Tobias γαμησέ με τώρα δλδ!

Μάλλον ο Tobias ακούει Abba όλη μέρα τον τελευταίο καιρό. Και δεν ξέρω γω τι άλλο, πείτε τα εσείς που τα ξέρετε καλύτερα τα παλιά. Α και τα κορίτσια φρεσκαδούρα πωπω!

6 Likes

Στον αυτόματο η μπάντα…κολλητικό γαμάτο κομμάτι…

1 Like

Πάντως ο τίτλος στα μάτια μου είναι λογοπαίγνιο του Whiskey A Go-Go και του ρεφραίν του The Oath των Fate. Ωραίο τραγούδι πάντως ταραντινικό.

Ναι, ναι! 2/2. Για το Whiskey θα το δεις και στο βίντεο κλιπ, σατιρίζουν τους εαυτούς τους ότι παίζαν εκεί και καλά στα 60s χοχο

2 Likes

Μην σταματάς Tobias! Γαμεί λέμε

1 Like

Χαχαχα το είδα, και 1969 και Hollywood και μια αλά Tate τύπισσα και Ghulleh και Rolling Stones/Doors αισθητική, παρωδούν και το Secular Haze Video τους νομίζω. Ή κάνουν alternative history τώρα που δεν έχουν Πάπες :stuck_out_tongue:

Μην πω κοροιδεύουν το Paranoid videoclip

Καλά οι τύποι βρίσκονται στη στρατόσφαιρα, αναφορικά με το πώς διαχειρίζονται το hype και την έννοια του perfect timing. Κλασσικά απολαυστικό video (όταν πρωτομίλησε ο Πάπας νόμιζα ότι ακούω τον Manson και θα μπει το “Forever Failure”).

Το κομμάτι προσωπικά δεν μου λέει και πολλά. H όλη φάση των Ghost μου φέρνει στο μυαλό τους εξής παραλληλισμούς:

  • Σάββατο βράδυ: Έχεις αποφασίσει ότι θα δεις ποιοτικό ιρανικό κινηματογράφο, γιατί πρέπει να επεκτείνεις τους ορίζοντές σου. Εντέλει βλέπεις το “Top Gun” για 1.784η φορά.

  • Παρασκευή βράδυ: Έχεις γευστικότατο σπανακόρυζο από το μεσημέρι, το οποίο συνάδει με την απόφασή σου για τέλος στο junk. Εντέλει παραγγέλνεις pizza, onion rings και αναψυκτικό.

Ενοχικά απολαυστικοί ρε φίλε.

8 Likes

Προφανώς δεν σου λέει πολλά, αφού πρόκειται για τραγούδι μέτριο στην καλύτερη.

Τώρα εντάξει οι φανμπόυδες τραβάνε τα βυζιά τους από ότι βλέπω. Σχόλια του στυλ “μην σταματάς να τους γαμάς” και τέτοια.

Ότι ξέρουν να διαχειρίζονται το hype που έχουν θα συμφωνήσω.

Προσωπικά ξέρω τι περιμένω από τους Ghost και το ότι μου δίνουν μια πάρα πολύ ωραία σύνθεση, τρομερά εύηχη γέφυρα και ρεφρέν που κολλάει στο μυαλό, παιχνιδιάρικη, ζωντανή, φρέσκια με χαβαλέ και ωραίο βίντεο με ικανοποιεί απόλυτα. Δεν περιμένω από ένα single των Ghost το έπος που θα μου αλλάξει τη ζωή!