Giant Squid

Ξερετε τι θα κανουμε σε αυτο το τοπικ.Ακομα και οσοι δεν τους ξερετε.Προσκυνατε.

Μετα απο λιωσιμο του Metridium Fields και αρκετα ακουσματα του Monster in the Creek EP,εχω να πω οτι ειναι ο,τι καλυτερο εχω ακουσει εδω και 1μιση χρονο,τετοιο κολλημα εχω να φαω απο το Gathering Wilderness.

Το Ichthyologist ακομα δεν το χω ακουσει,μονο 2-3 τραγουδια στο myspace,θα το κανω τις επομενες μερες.Αλλα νταξει το ξερω οτι θα γαμαει (αλλα λιγοτερο απο το Neonate,δεδομενο αυτο).

Μπανταρα ! Παρα πολλες και διαφορετικες επιρροες συνθετουν ενα ιδιαιτερο μειγμα μουσικης και εμεις απλως ακουμε !
Αγαπημενο μαλλον το δευτερο αλμπουμ τους.Το εχω λιωσει αρκετα παραπανω.
Εξισου καλο το πρωτο αλλα ισως πιο πρωιμο.

απεριγραπτο ιπι.

εγω παλι μονο το Ichthyologist εχω ακούσει… ωραίο αλμπουμ αλλα δεν μπορω να πω οτι με έχουν τραβήξει στο να ακούσω αλλη τους δουλεία…!!:-k

αντε να τους δώσω μια ευκαιρία…:stuck_out_tongue:

να τσεκάρω το απο πανω ή εχουν κατι καλύτερο?

Αγαπάμε.

Κυρίως Metridium fields και Icthyologists έχω ακούσει, αλλά ιδίως το τελευταίο ξεφεύγει τελείως.

Α, και πόσο θεά η Anneke στο Sevengil;

Anneke βασικα.Τιποτα λιγοτερο.Τιποτα περισσοτερο.
Η καλυτερη τραγουδιστρια στο μεταλ.
Εβερ.
Ανετα.

σας φχαριστω για την βοήθεια…
θα ακουσω το monster λοιπον…!!!

Ένα συμπέρασμα: Παρόλο που ο ιχθυολόγος είναι πιο μεγαλεπίβολος, πιο πολυσυλλεκτικός, πιο καινοτόμος, πιο προσβάσιμος, πιο κατασταλλαγμένος, πιο δουλεμένος κ.ο.κ. το συναίσθημα του Metridium Fields δεν το φτάνει.

εδιτ: ειδικά αυτό το versus the siren, λες και είσαι στο βυθό της θάλασσας ρε γαμώτο.

Εγώ μόνο το Ichthyologist έχω ακούσει. Αλλά θα τσεκάρω και αυτό που λέει ο Μάνος. Περίεργη μουσική έχουν, αλλά ωραία. Το τσέλο χώνει καλά. Το κομμάτι με την Anneke είναι το καλύτερο του δίσκου (αν και δεν είμαι αντικειμενική στο θέμα Anneke). Και το εξωφυλλάκι με τον αστερία τα σπάει.

Αυτό το εξώφυλλο στηρίζουμε όμως 8)

κυκλοφορεί και με αυτό το εξώφυλλο ή είναι το οπισθόφυλλο του booklet;

Το βινύλιο σίγουρα έχει αυτό το εξώφυλλο πάντως,τώρα για το cd δεν ξέρω:)

Κατά τα άλλα τι να πούμε για την υπερμπαντάρα?Το Ichthyologist είναι δισκάρα ολκής,δυστυχώς στο Metrium δεν το έχω ακούσει πολύ αλλά θα επανορθώσω

α ωραια υπαρχει τοπικ και σκεφτομουν να ανοιξω…
τι να πω?καταπληκτικο συγκροτημα.χθες το βραδυ πριν πεσω για υπνο εβαλα ξανα μετα απο καιρο το metridium fields.[B]ΔΙΣΚΑΡΑ[/B] απλα…ενα ατελειωτο μουσικο ταξιδι…παντως δεν ειναι και πολυ γνωστοι…πραγματικα κριμα να αγνοουν πολλοι τν μαγεια που βρισκεται διπλα τους…

__Αυτό το εξώφυλλο --> είναι το εξώφυλλο της πρώτης κυκλοφορίας του δίσκου. Το είχε κυκλοφορήσει μόνη της η μπάντα (self-released)

__To άλλο εξώφυλλο τώρα, είναι το εξώφυλλο που είχε ο δίσκος στην επανακυκλοφορία του, από την δισκογραφική πλέον… βγήκε σε 2-3 εκδόσεις, εδώ όλες μαζί:

[CENTER]

:slight_smile: 8) :)[/CENTER]

το self released δεν υπάρχει πάντως εδώ και αρκετό καιρό. κάποια στιγμή πρέπει να αποκτηθεί και το 2ο τους.

Summit vs Sevengill, εδώ σας θέλω :stuck_out_tongue:

το πρώτο το άκουγα σχεδόν 1 βδομάδα σερί πέρσι το πάσχα. το 2ο έχει anneke. τελειότητες και τα δύο, γέρνω προς το summit…

Ρε.Τωρα ειδα οτι βγαλαν EP τον Οκτωβριο,το Cenotes,με το ακολουθο tracklisting

1.Tongue Stones (Megaptera megachasmacarcharias) - 9:15
2.Mating Scars (Isurus metridium) - 8:03
3.Snakehead (Channidae erectus) - 7:47
4.Figura Serpentinata (Pycnopodia sapien) - 3:51
5.Cenotes (Troglocambarus maclanei) - 6:06

Το ακουσε κανεις?Εντυπωσεις?

να το ακουσεις.καλο ειναι.

Ε καλα φυσικα και θα το ακουσω,δεν τιθεται θεμα,για γενικες εντυπωσεις και γνωμες ρωτησα

Δε συγκρίνεται με τ’ άλλα τους, αλλά είναι ενδιαφέρον νανδελεςς.

βασικα θα ελεγα οτι ειναι συνεχεια του πρωτου ως προς τη μουσικη κατευθυνση.τουλαχιστον ετσι το καταλαβα εγω.