God Dethroned Live in Greece - 1-2/07/09

Το εχουν ανακοινωσει το myspace τους,μονο οι χωροι απομενουν…αντε γεια λεμε,μπυρα και ξυλο καλοκαιριατικα :stuck_out_tongue:

THE execution protocol!!!:metal:

Συναυλιακό μαρτύριο το φετινό καλοκαίρι.

Πολυ καλη live μπαντα!! Τους ειχα δει με Marduk στο Woodstock 1/12/2001.Ειχαν αφησει τρομερες εντυπωσεις και σε ατομα που δεν γνωριζαν τα κομματια τους.

Επιτέλους θα έρθει και μια μπάντα Θεσσαλονίκη.

Θα τους τιμήσουμε :slight_smile:

edit: τα έβαλα και στο last.fm

Όντως, είχαν παίξει πάρα πολύ καλά! Είμαι πραγματικά περίεργος να δω πόσο κόσμο θα μαζέψουν τώρα…

Πραγματι, εν ετη 2009 δεν ειναι και το πιο …“hot” ονομα… θα εξαρτηθει απο την ανταποκριση θα εχει το album που κυκλοφορει τον Απριλη…

Για μενα η καλυτερη μπαντα του ειδους μαζι με Belphegor…πρεπει να μαζεψουν κοσμο

Μπα, δεν πιστεύω ότι η προσέλευση σχετίζεταιι με την ανταπόκριση του album. Από ότι έχω διαπιστώσει, οι Έλληνες οπαδοί δεν ενδιαφέρονται πλέον για συναυλίες στου συγκεκριμένου ιδιώματος. Στους Illdisposed ζήτημα είναι αν κόπηκαν 20-30 εισιτήρια, στους Hail of Bullets κάπου κοντά στα 40, ενώ στους Dew-Scented, 80… και η λίστα συνεχίζεται. Όταν είχαν πρωτοέρθει οι Marduk, αν δεν με απατάει η μνήμη μου ήταν άνοιξη του 99, είχαν μαζέψει 500 άτομα, την επόμενη φορά, παρέα με God Dethroned, κάτι λιγότερους, και στην πιο πρόσφατη εμφάνισή τους κάπου διάβασα για 80-100. Αναρωτιέμαι, που στο καλό έχουν χαθεί όλοι οι φίλοι του σκληρού ήχου:-k Εϊτε σταμάτησαν να ασχολούνται με τον χώρο, ή δεν γουστάρουν πλέον τις συναυλίες. Τι να πω; Επίσης η ημερομηνία διεξαγωγής του live δεν είναι και η καλύτερη δυνατή. Καπάκι στο Rockwave και λίγες εβδομάδες πριν το Athens Rocking Festival, δύο διοργανώσεις οι οποίες φαντάζομαι ότι βρίσκονται στις πιο άμεσες προτεραιότητες του μέσου οπαδου…

Δεν ξερω κατα ποσο ομως ενδιαφερουν τα φεστιβαλ αυτα τους φιλους του ακραιου ηχου…

Για να δουμε… Θα παιξουν ή θα ακυρωθει οπως την προηγουμενη φορα;

Btw, κομματαρα: http://www.youtube.com/watch?v=yjDbbvtX0S8 και γενικα δισκαρα.

Επισης (οσον αφορα τα ακραια λαιβς) τα πραγματα ηταν ΠΟΛΥ χειροτερα πριν απο 5-6 χρονια, οποτε μαλλον προς το καλυτερο παει το πραμα!

Μπανταρα λεμε…ελπιζω οντως να παιξουν,να δουμε και τι λεει και η τυπισα που πηραν στις κιθαρες 8)

Ε, όλο και κάποιος από τον λαό που θα κατέβει τουλάχιστον γιαι Slipknot / Mastodon θα ενδιαφέρεται…

Μπορει να κανω και λαθος,απλα νομιζω πως το μεγαλυτερο μερος δεν το πολυενδιαφερει…

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, αλλά ας στο εξηγήσω με αριθμούς για να το πιάσεις. Οι Slpiknot αναμένεται να μαζέψουν μερικές χιλιάδες κόσμο, έτσι δεν είναι; Έστω λοιπόν ότι ένα ποσοστό της τάξης 7-10% να ενδιαφέρεται και για God Dethroned, μπορείς περίπου να αναλογιστείς για τι αριθμό οπαδών μιλάμε; Underground συναυλίες σαν και αυτές, δύσκολα πλέον θα μαζέψουν πάνω από 200-250 άτομα, κόσμος που περίπου αναλογεί -ίσως και στην τελική να είναι μικρότερος- από το ποσοστό που ανέφερα παραπάνω…

Ναι εχεις ενα δικιο…στις μερες μας ομως νομιζω οτι αν μαζεψει οσα ατομα λες θα ειναι μια χαρα

εγω προσωπικα και Mastodon θα τιμησω και God Dethroned και λογικα και το Athens Rocking…
αυτα για μεσους οπαδους κλπ μου ακουγονται απλα αστεια #-o

Ναι αλλα ειναι πολλοι που δεν μπορουν ομως να το κανουν αυτο…

Κοίτα, μπορεί να σου ακούγονται αστεία, αλλά σύντομα θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι…

προσωπικά δεν θα πάω σε κάνενα festival…(επειδή είναι πολύ μεγάλα τα ονόματα που θα έρθουν και δεν αντέχω τόση συγκίνηση…) οι god με ψήνουν όμως! 8)

Ετσι μπραβο,ελα να βλεπω να μαζευομαστε :slight_smile: