God Dethroned Live in Greece - 1-2/07/09

εννοειτε θα ειμαστε ρε!!!οντως το 2001 ηταν πολυ σουπερ οι τυποι μαζι με tous marduk.αλλα οπως ειπαν και οι αλλοι πριν ειδικα για σαλονικα προβλεπω να μαζευονται καμια 50αρια ατομα.εδω δεν παει κοσμος στα κανονικα θα παει καλοκαιριατικα?anyway λιγοι και καλοι…

υγ.(εχω περιεργια να δω ποσο κοσμο θα εχει την κυριακη στους arhkon…)

Άντε ρε γαμωτο… έχουν να έρθουν πολύ καιρό…

+10000

Το ίδιο πιστεύω και εγώ!
Πολύ δυσκολο να μαζέψουν κόσμο αυτή την περίοδο που είναι φούλ από φεστιβάλ και τεράστια ονόματα!
Σεβαστό όνομα που μου αρέσουν αλλά πιστεύω ότι θα απογοητευτούν!

Οι 3 μπαντες στα bold ειναι underground στην Ελλαδα.Oι Illdisposed μ’αρεσουν αρκετα αλλα τα 20 ευρω
τα κρινω απαγορευτικα για ενα τετοιο λαηβ.God Dethroned ακουγα μικροτερος.Δεν νομιζω να παω στο λαηβ
παντως.

Παιδια αν ειναι ετσι ομως θα πηζουμε στους Moonspell και τους Opeth (που πηζουμε ηδη δλδ :P)

Εγω εγραψα την αποψη μου ως μη-Αθηναιος.Οτι αυτα τα λαηβ θα αποτυγχαναν ηταν σιγουρο.
Σχετικα υψηλο εισητηριο σε μπαντες που δεν ειναι γνωστες στο ελληνικο κοινο.

Ρε συ αμα ειναι αγνωστες αυτες οι μπαντες στο ελληνικο κοινο ασ το παρατησουμε κι ας το ριξουμε στην Αννα Γουλα :stuck_out_tongue:

Οντως εκεινο το live ηταν πραγματικη εμπειρια.ειχαν ερθει στο Ravenous και πραγματικα ειχαν κλεψει την παρασταση αν και οι περισσοτεροι ειχαν ερθει για Marduk.Παντως απο τοτε εχουν πεσει σαν μπαντα, πολλες αλλαγες στο line up και γενικα μετριοι δισκοι,αλλα παρ ολα αυτα αν το ticket ειναι σε fair τιμη τοτε αξιζει.

Κανα 20-22 ευρω θα εχει.Ειμαι σχεδον σιγουρος.Και γιαυτο δεν παει κοσμος σε τετοια λαηβ πλεον.
Γιατι δεν εχει να δωσει τοσα λεφτα.

η σελίδα τους…


http://www.goddethroned.com/

άλλαξε η ημερομηνία της Θεσσαλονίκης και δεν υπάρχει η Αθήνα :-k

Δυστυχως μαλλον δεν θα δουμε God Dethroned oι Αθηναιοι :frowning:

σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μέσω myspace, μου είπαν πως δεν θα παίξουν Αθήνα!!1
κρίμα… :frowning:

συμφωνα με την σελιδα τους στο myspace θα παιξουν μονο Θεσσαλονικη την ημερα που θα παιζουν εδω οι Slipknot και θα χουν μαζι τους τους Fleshgod Apocalypse(:p).
Αν κρινω απο το πως ανταποκριθηκε το κοινο επανω στην περιπτωση των Pestilence δεν νομιζω να χει πανω απο 100 ατομα(και πολλα λεω).

οντως το κοινο στην Ελλαδα γενικα ειναι της πλακας,Νecrodeath εχθες με 12 ευρω ticket και ζητημα να ειχε 60 ατομα την ωρα που επαιζε η μπαντα.

ας φερνει καποιος τους Anathema για ενα μηνα σερι … καθε μερα τιγκα θα ναι.
εκει παιζει να δουμε και ολους αυτους τους super καφρους που εχουν εξαφανιστει απο τα shows λες και πλακωσε επιδημια.

Πολυ κριμα…οι God Dethroned ειναι ρισπεκτ κι ερχονται και με πολυ καλο αλμπουμ

αντε να ξεθαψουμε το θεμα, πλησιαζει το λαιβ.

αγαπητοι συμπολιτες, η συναυλια αυτη πρεπει να υποστηριχτει. ειναι πολυ καλη η τιμη για ενα απο τα καλυτερα σχηματα παγκοσμιως σε αυτον τον ηχο, με σουπερ νεο δισκο. και με δυο ακομα σχηματα απο το εξωτερικο.

ελπιζω να μην ειμαστε 50 ατομα στο οχταμπαλο την τριτη. γιατι μετα δεν θα εχουμε κανενα δικαιωμα να γκρινιαζουμε αν δε βλεπουμε τα ονοματα που θελουμε…

:lightsabre:

Τα λέμε εκεί.for old time’s sake!
Ειχα δει τους God Dethroned τότε με τους Marduk.Τωρα δεν τους πολυακούω αλλά θα ακούσω τον καινούργιο δίσκο και θα παω!

50 ατομα θα ειναι στο Live και παλι θα γκρινιαζουμε να δουμε κι αλλες μπαντες… Να μην τα κανουν καθημερινες, να μαζευουν κοσμο:D Εχουμε και δουλειεεεες

Εχεις δικιο φιλε μου…με τετοια τιμη κι ολας δεν υπαρχει δικαιολογια…αλιμονο σε μας :frowning:

Ας όψονται οι αφραγκίες μου :frowning:
Πάντως αν έμενα Θεσσαλονίκη θα ήμουν σίγουρα μέσα :frowning: