God Dethroned Live in Greece - 1-2/07/09

Κριμα πολυ κριμα.Αν και δυσκολη περιοδος αθηνα θα τους τιμουσα.Ε μετα πως να περιμενουμε να δουμε καινουρια ονοματα που βγαινουν στο χωρο οταν δεν στηριζουμε τα παλια???Οκ ξερω…ειναι καθημερινη υψηλη τιμη κτλ…Δεν διαφωνω και σεβομαι τις δυσκολιες που ο καθενας εχει για να μην μπορεσει να παει.Ομως ενα πραγμα ειναι αληθεια.Αν ημασταν 10 χρονια πριν και ερχοταν τετοιο ονομα θα γινοταν χαμος.Εμεις οδηγουμε τις μπαντες να μικρυνουν.Δυστυχως συμφωνω με τον Inhuman Guitar.Υπαρχουν καποιες μπαντες που αρεσουν και εχουν συνδεθει με το ελληνικο κοινο (οκ αρκετες ειναι δεν λεω) και ολο αυτες βλεπουμε.Δυστυχως ειμαστε δογματικοι και κλειστομυαλοι σαν ελληνες που ειμαστε

Δεν ειναι υψηλη η τιμη φιλε παντως,σε καμια περιπτωση…

Γενικα για διαφορες δικαιολογιες που μπορει να ακουσει κανεις σε συγκεκριμενες περιπτωσεις μιλαγα…Οχι για το συγκεκριμενο…Παντως ακομα και ετσι ,γνωστος μου στην γερμανια προσφατα μου ελεγε τιμες για συναυλιες στη εκει…Λιγοτερα χρηματα με πολλα συγκροτηματα σε κατι φοβερους χωρους…

Γενικα για διαφορες δικαιολογιες που μπορει να ακουσει κανεις σε συγκεκριμενες περιπτωσεις μιλαγα…Οχι για το συγκεκριμενο…Παντως ακομα και ετσι ,γνωστος μου στην γερμανια προσφατα μου ελεγε τιμες για συναυλιες στη εκει…Λιγοτερα χρηματα με πολλα συγκροτηματα σε κατι φοβερους χωρους…Και σε αντιθεση με το τι πιστευουμε,οτι στην ελλαδα εχουμε το πιο θερμο κοινο δηλαδη, πολυ θερμο κοινο και ατμοσφαιρα

μεχρι τι ωρα δουλευεις? :-k

Το θεμα δν ειναι μεχρι τι ωρα δουλευω(γτ τελειωνω νωρις)… Αλλα τι ωρα πιανω δουλεια! Το πρωι να μην κοιμαμαι και πανω στο γραφειο[-X:p

Οι Αθηναιοι ζηλευουμε παντως να ξερετε :stuck_out_tongue:

Οπως νοιώθει ο καθένας.Πάντως και γω στις 6μιση ξυπναω για να πάς στο γραφείο

Οσοι πηγατε να μας μειτε εντυπωσεις να ζηλεψουμε οι Αθηναιοι! :stuck_out_tongue:

γαμω τα live μαλακες.τα support συμπαθητικα αλλα οι god dethroned σπειρανε απλα.σουπερ ηχος και πολλα κομματια απο τα παλια (bloody blasphemy,the grand grimoire)απο κοσμο τα αναμενομενα,λιγα πραματα κανα 50αρια ατομα και λιγο ξυλο μπροστα.prive live ευκολα.

πηγα κι εγω χθες στο eightball,το πρωτο σαπορτ δεν το προλαβα,δευτεροι οι ιταλοι fleshgoat apocalypse ,ψιλοβαρεθηκα morbid angel στο πιο γρηγορο με αρκετα ηχογραφημενα intro.God dethroned παρα πολυ καλοι,με καλο ηχο,τσιμπησα τσιρτ,σετλιστ οτι θυμαμαι:serpent king,the execution protocol,boiling blood,villa vampiria,soul sweeper,hating life,under a darkening sky,poison fog,passiondale,behind enemy lines,the grand grimoire,μαλλον εχω ξεχασει κανα δυο,αντε ραντεβου στους cannibal:wink:

για την προσελευση του κοσμου τι να πει κανεις πια,σε λιγο δεν θα γινονται συναυλιες και θα μυξοκλαιμε…

Κριμα για το κοσμο παιδια αλλα γαμω αφου τα εσπασαν και γουσταρατε!Μακαρι να περασουν κι απο αθηνα κανα χειμωνα :-/

+1000000000000000000000

Όλοι Ροκγουειβ να ταλαιπωρηθούν και μετά κλάαααααααμα που δεν έρχονται συγκροτηματα στον βορρά.Οι Sacramental blood ήταν πολύ καλοί, ειδικά οι κιθάρες έσπερναν. Γκρίνια για την έλλειψη πάθους αλλά ρε παιδιά αφού στην Ελλάδα είναι αμαρτία για τους περισσότερους να κάνεις πανικο με σαπόρτ συγκρότημα…:lol:

Οι Fleshgod δεν έλεγαν και πολλά αλλά ήταν σχετικά πορωμένοι, λιγότερα σαμπλς και θα ήταν πιο υποφερτοί.

Οι God Dethroned ήταν εξαιρετικοί. Behind enemy lines και τα λοιπά! Άγριο μοσπιτ έστω και με λίγα άτομα, έριξα και μια άγρια κεφαλιά καταλάθος σε ένα παιδί αλλά μάλλον ζει ακόμα αρα δεν πειράζει. Πολύ καλή διάθεση είχαν για πλάκα και αστεία, τα έδωσαν όλα και τα καλώδια της κιθάρας του τραγουδιστή έκαναν ένα ωραίο μπάνιο με μπύρα δύο φορές. Μάθε να πίνεις μπύρα αγόρι μου-Απέλαση!:lol:

Αυτό που μου την χάλασε λίγο ήταν οι αφισούλες του κλάμπ με τις επόμενες συναυλίες τους. Τα Σκόπια δεν είναι “Μακεδονία”, η μπάντα καλά δεν ξέρει τι παίζεται με τους τρελούς εδω πάνω, οι Έλληνες που την τυπώσανε δεν ήξεραν ή μήπως βαριούνταν να κάνουν κάτι.:-k

Ειπα να μην αναφερω τπτ για Rockwave αλλα τελικα εχουν κι αλλοι την ιδια αποψη :wink:
Το θεμα ειναι οτι γουσταρατε…αμην κι εμεις ;-/

εμενα μου αρεσε το πρωτο Support οι Sacramental Blood περισσοτερο…το θυριο ο drummer τους ξυλωσε τις μεμβρανες ααχαχαχα και γενικα σχετικα ΄βαρια’ και πορωτικα riffakia και ισως οχι τοσο μελωδικοι οσο οι αλλοι ετσι οπως ακριβως προτιμω το death metal…ΠΡΙΟΝΙΔΙΑ:lol:

Χαίρομαι που περάσατε καλά όποιοι πήγατε…
μακάρι την επόμενη φορά να έρθουν και Αθήνα!!

πολύ καλή τιμή πάντως είχε…

δυστυχώς το πρόγραμμά τους ήταν έτσι για υτό έπαιξαν Τρίτη!!