Gods of Metal 2007 (2,3,30 Ιουνίου - Μιλάνο)

Σκέφτομαι να πάω στο παραπάνω fest, αλλά δε ξέρω τι ακριβώς θα παίζει. Από το site του GoM :

OZZY OSBOURNE
DREAM THEATER
HEAVEN & HELL
SCORPIONS
BLIND GUARDIAN
DIMMU BORGIR
BLACK LABEL SOCIETY
MEGADETH

και ότι αναζητείται headliner για τις 2 Ιουνίου.

Επίσης από το site των Dream Theater :

"Dream Theater will be kicking off their 2007/2008 World Tour on Sunday June 3rd 2007 with a headlining (!!!) spot at the 3-day GODS OF METAL Festival in Italy.

The running order and lineup for that day will be:

DREAM THEATER
HEAVEN AND HELL
BLIND GUARDIAN
DIMMU BORGIR
PORCUPINE TREE
SYMPHONY X
ANATHEMA
SADIST
DGM
"

Τα site Ozzy και Blind Guardian επιβεβαιώνουν gia 30/6 (με Black Label Society) και 3/6 αντίστοιχα… Των υπολοίπων τίποτα…

Αν ξέρει κάποιος κάτι επιπλέον να βοηθήσει.
Αν πάλι ψήνεται, το αεροπορικό με easyjet (με τις κατάλληλες ημέρες) βγαίνει μονο 80 ευρώ και το εισητήριο για 2-3 95 ευρώ. (και φυσικά να μου πει κ μένα, γιατί με βλέπω να πηγαίνω μόνος μου…)

Ποτέ δεν ξέρεις :wink:
Λες? :idea:

απο αυτα οι symphony x ειναι αυτοι που θελω αλλα δεν εχω δει ακομα. πλην heaven & hell, που δε το θεωρω απιθανο να ερθουν, δεν εχει κατι που δε το εχω δει και καιγομαι τωρα. ειναι ωραιο πακετο, αλλα το sweden rock ειναι μακραν πολυ καλυτερο…

+1000!To sweden rock φετος ειναι απλα κολαση!!!

Φυσικά και είναι κόλαση το Sweden Rock, αλλά είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!! Αν πάει κάποιος και χωράω στην βαλίτσα του, ευχαρίστως!!! (1,75 είμαι)

άιντε,να συμμετέχουν και οι scorps σε ένα καλό festival επιτέλους σε μια χώρα που έχουν καιρό να επισκεφθούν…

Eλα ρε συμμετεχουν…
Στο δικο τους, εδω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα πάω όντως μονος μου… :lol:

Το κακό είναι ότι έχουν “σπάσει” το festival σε 2 μέρη. :x
Οι Heaven & Hell παίζουν στην αρχή του μήνα και ο Ozzy στο τέλος.

Επειδή είναι πολύ πιθανό να έρθουν στην Ελλάδα οι Heaven & Hell, ο μόνος ίσως λόγος για ταξίδι είναι ο Ozzy… μιας και τα περισσότερα groups από το υπόλοιπο billing τα έχουμε δει! (π.χ. Megadeth, Blind Guardian, Scorpions, Black Label Society, Dream Theater κ.τ.λ.)

Όμως … ο Ozzy παίζει και αλλού και με groups που δεν έχουμε δει (οι περισσότεροι)! :stuck_out_tongue:

Μιας και έχω πάει Gods Of Metal (το 2004) θα προτιμήσω κάποια άλλη χώρα φέτος που να συνδυάζει και περισσότερα groups που δεν έχω δει!

Είμαι από τους τυχερούς και έχω δει πολύ περισσότερα lives από ότι φανταζόμουνα κάποτε! Δεν έχουν μείνει και πολλά στη λίστα μου. Κάποια μεγάλα μόνο που περιοδεύουν κυρίως Αμερική ή σπανίως… :frowning:

Aerosmith
Bon Jovi
Motley Crue
Ozzy Osbourne
K.I.S.S. και
AC / DC

Οι AC / DC δεν βγάζουν δίσκο ακόμη, οπότε τους διαγράφουμε!

Για τους K.I.S.S. θα δείξει, αλλά δεν ξέρω (αν τελικά το αποφασίσουν) αν θα προλάβουν να κλέισουν στα ευρωπαϊκά festivals του καλοκαιριού!

Οι Bon Jovi παίξανε πέρσι στην Αγγλία (και σε λίγες ακόμα χώρες), αλλά εκείνη τη μέρα, αν και ήμουνα στην ίδια χώρα, αλλά 150 μίλια βορειότερα, έβλεπα τον Axl και την παρέα του!!! 8)

Οπότε περιμένω τη χώρα που θα φέρει Aerosmith, Motley Crue και Ozzy!
To Graspop Festival του Βελγίου (πέρα από ότι είναι 30 χλμ. από το Eindhoven :D/ 8) ) έχει κλείσει ήδη Aerosmith, Iron Maiden και Ozzy!
http://www.graspop.be/pages/extra/bands.php?page=1&type=main

Ταυτόχρονα, οι Motley Crue σύντομα θα ανακοινώσουν και αυτοί ευρωπαϊκή περιοδεία…
http://www.roadrun.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=66800

Με βλέπω για Graspop φέτος…

Αμάν! 8O
Μόλις κλείσανε στο Gods Of Metal οι:

Velvet Revolver :twisted:
Thin Lizzy :? (ντροπή ρε!!!) και
Tramp’s White Lion :slight_smile:

http://www.roadrun.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=66936

Χαμός!!!
Άντε και προς Βέλγιο μεριά! Ειδικά οι πρώτοι! :wink:

Ε άμα θα είναι και οι Velvet Revolver δε το χάνω!!! Τώρα μάλιστα που λέει ότι θα ειναι headliners στην πρώτη μέρα σκέφτομαι σοβαρά να πάω μόνο τη δεύτερη… Ουστ!!!

Eμμ, δεν ειναι οι Velvet headliners…αλλά οι Motley Crue

για πλήρες πρόγραμμα
http://www.godsofmetal.it/index.php?page=news

Μερικές φωτογραφίες από το περσινό Gods Of Metal.
Ο χώρος είναι πολύ καλός :sunglasses:

Το Idroscalo είναι αυτό;
Όντως, πολύ καλό φαίνεται!
Motleys, Revolvers και Scorpions σας έρχομαι! :twisted:

Yeap! Είναι βέβαια αποκομμένο από το χώρο της συναυλίας, αλλά και πάλι, το όλο περιβάλλον είναι πολύ όμορφο.

δηλαδή η περιοχή του κάμπινγκ είναι μακριά από τον συναυλιακό χώρο?

Δεν ξέρω που είναι η περιοχή του camping. Λέγοντας αποκομμένο εννοούσα ότι δεν επιτρέπεται η πρόσβαση από το χώρο της συναυλίας στο υπόλοιπο “Idroscalo”. Απ’ ότι θυμάμαι είχε σεκιουριτάδες. Αν το camping είναι κατά 'κει, πιθανόν με επίδειξη κάποιου στοιχείου να σε αφήνουν να περάσεις.:roll:

iparxoun 3enodoxia ekei konta, i ine fasi malakasas?:lol:

Στον χάρτη που το είδα, υπολογίζοντας χονδρικά από την κλίμακα μου φάνηκε γύρω στα 10χλμ. Για να είσαι πιο κοντά, υπάρχουν ξενοδοχεία στην περιοχή ανατολικά του κέντρου (αλλά πριν τον κεντρικό που είναι ζωγραφισμένος με πορτοκαλί). Στο site λέει ότι προσεχώς θα δώσουν πληροφορίες για camping.

Από εδώ —> http://www.milanodabere.it/web/utility/map.asp?ID_Location=166

μπορείς να πάρεις μια γενική ιδέα (το Idroscalo είναι εκεί που δείχνει το βελάκι) . Άντε να μαζευόμαστε…

anathema, porcupine tree, dream theater, blind guardian, BLACK SABBATH ola se mia mera!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: