Gods of metal festival [21-24/06/2012]

Thursday, June 21st, 2012

Manowar
Children of Bodom
Amon Amarth
Unisonic
Cannibal Corpse
Holyhell
Adrenaline Mob
Arthemis
Clairvoyants

Friday, June 22nd, 2012

Guns N’ Roses
Within Temptation
Sebastian Bach
Killswitch Engage
Black Stone Cherry
Rival Sons
Soulfly
Ugly Kid Joe
Cancer Bats

Saturday, June 23rd, 2012

Motley Crue
Slash featuring Myles Kennedy and the Conspirators
The Darkness
Gotthard
Hardcore Superstar
Black Veil Brides
Lizzy Borden
Planethard

Sunday, June 24th, 2012

Ozzy & Friends
Opeth
Lamb of God
Trivium
DevilDriver
August Burns Red
Kobra and the Lotus
I Killed the Prom Queen

Με 65 ευρω εισητηριο γενικής εισόδου και 85 ευρω το “Piti Ticket”!

Steven εσύ μόνο στη μέρα των Manowar θα πας ή και στις άλλες;

Μόνο για Manowar! Δεν με βγαινουν τα οικονομικα για το υπολοιπο 4ημερο! Θα δω και εδω περα Ozzy!

105 τα αεροπορικά και 120 το εισιτήριο για το live γμτ :thumbdown:

95 τα αεροπορικα και 147:!: το εισητηριο γμτ :thumbdown:

Ακόμα δεν ξερω τι θα κανω και εαν θα παω, αλλα για δωστε καμια info για τα hotel που εχετε βρει…

Και με 50ε/μέρα βρίσκεις! Πιο πολυ με απασχολει πως πάμε και γυριζουμε απο τον χώρο την συναυλιας!

Elric, έχεις καμια πληροφορία;

Το πως παμε ειναι ευκολο, ειναι στο τελος μιας γραμμης μετρο…Ο γυρισμος ομως, αυτο ειναι το θεμα…Ξερω οτι το μετρο τελειωνει κατα τις 12… Εαν παω για τους GNR δεν νομιζω να εχουν καν αρχισει τοτε:p

Βέβαια, βαζουν λεωφορεία οπως λεει το σάιτ, αλλα μέχρι να ανακοινωθουν τα δρομολογια μένω ξεκρέμαστος και με εχει ενοχλησει λιγο το θεματακι! :-s

Btw 30ε/μερα το ξενοδοχειο, οχι 50! 8)


Για ξενοδοχείο τσεκάρετε και αυτό ,ακριβώς δίπλα σε σταθμό μετρό και προαστιακού που πάνε απευθείας στο χώρο της συναυλίας σε ένα τέταρτο.Εκέι θα μείνουμε Ιούνιο για Soundgarden.

Ο χόρος της συναυλιας εδεν ειναι 20 km Βορειοανατολικα απο το Κεντρο του Μιλάνου ή κανω λάθος;

Σωστά.Ρίχνωντας μια ματία στα site του μετρό και του προαστιακού ,η διαδρομή είναι 15-20 λεπτά απο κεντρικούς σταθμούς της πόλης και το τελευταίο τρένο περνάει στις 00:12.Δεν πιστεύω οτι θα κρατήσουν ως τότε τα live.Λογικά όπου να ναι θα βγάλουν και πρόγραμμα με ακριβείς ώρες οπότε θα μπορείς να κάνεις και τα κουμάντα σου.

εκτός της δεύτερης μέρας φυσικά :stuck_out_tongue:

κι εγώ hotel έχω βρει με 30 ευρώ τη μέρα, δε το έχω κλείσει ακόμα πάντωε γιατί περιμένω να δώ αν θα ερθει ένα φιλαράκι ακόμα. γιατί σου πήγε τόσο το εισιτήριο steven?? έβαλες rest of the world στην επιλογή που έχει με τις κατηγορίες για την απόστολή μέσω courier??

για τα εισιτήρια, αν δίνει την επιλογή να τα πάρετε από το χώρο της συναυλίας, κάν’τε το, το σταντ της Livenation είναι ακριβώς στην έξοδο του μετρό και δε χρεώνει τίποτα επιπλέον. Πας με το email που στέλνουν εκτυπωμένο και με το διαβατήριο και παίρνεις τα εισιτήρια κατευθείαν.

Μετρό έχει μετά τη συναυλία (και μετά τις 12), απλά δεν θα κάνει όλο το δρομολόγιο και μόλις μπεί Μιλάνο σταματάει. Μετά συνεχίζεις με άλλο μέσο (λεωφορεία υπάρχουν και μετά τις 12).

@Elric αν κλείσεις από το booking, μπορείς να ακυρώσεις το δωμάτιο, κλείσε και για τις 2 περιπτώσεις κ ανάλογα ακυρώνεις :wink:

Έχει καλά ξενοδοχεία με 30 ευρώ στο άτομο, δεν είναι ανάγκη να ψαχτείτε για hostel, δείτε απλά να είναι κοντά σε μετρό!

το σκέφτομαι ρε γμτ για παραλαβή από εκεί γιατί το κούριερ σου πιάνει το κώλο. χειρότεροι κι από εμάς είναι οι ιταλοί σαυτό το θέμα:p άσε που είναι εντελώς αντιεπαγγελματίες. έχω στείλει 2-3 mail και στην διοργάνωση και στην livenation για να ρωτήσω κάτι και με έχουν γράψει στα παπάρια τους.

με κούριερ το έχεις σε 2 μέρες, αλλά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος εφόσον σου δίνει την επιλογή να το παραλάβεις από εκεί!

Εγώ το είχα πάρει έξω από το συναυλιακό χώρο και ούτε αναμονή υπήρχε, το σταντ το βλέπεις με τη μία ανεβαίνοντας τα σκαλιά του μετρό και ούτε ψάξιμο, ούτε τίποτα. Με την εκτυπωμένη απόδειξη και το διαβατήριο μου τα έδωσαν κατευθείαν.

Ναι! Δεν παιζει να πάω να το παραλάβω απο εκει! Προτιμω να το έχω στο χέρι απο πρίν! Πολυ ακριβα ρε συ!

βάλε wester&central europe. με το rest of the world εννούν αφρικές/ασία κτλ κτλ.
πάντως εγώ τα ticket για σκωτία και αγγλία που είχα πάρει τα είχα παραλάβει από εκεί,οπότε δε νομίζω να υπάρχει θέμα. μαλακία είναι να δώσεις τόσα λεφτά παραπάνω.

σωστός! Ρε συ, μετα την συναυλία πως γυρίζουμε στην πόλη; Μας βλέπω να ξεμένουμε στον σταθμό!