Gods of metal festival [21-24/06/2012]

Τώρα είδα ότι υπάρχει post για Gods of metal, εδώ!
Θέλω πολύ να πάω με μία φίλη μου, 2η και 3η μέρα, για παραπάνω δε βγαίνουμε…
Έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθήσετε και μακάρι να σας βρω και εκεί ρε παιδιά!
Τσέκαρα το λινκ του hotel που βάλατε, θα το ξανατσεκάρω και αύριο, γενικά άμα εχετε λινκ και από άλλα ξενοδοχεία που θα μείνετε κτλ, αφήστε το εδώ.
Βλέπετε είμαι κοπέλα και είμαι και 18 οπότε ακόμα τα μαθαίνω αυτά τα κόλπα των φεστιβάλ και των ξενοδοχείων.
Επίσης, εσείς από το σαιτ τις Live Nation πήρατε εισιτήρια? Μη με χρεώσει κανείς μέχρι το θεό γι αυτό ρωτάω.
Ρε γαμώτο, μόλις σιγούρεψα σήμερα ότι μπορώ να πάω από άποψη ημερομηνιών και μπήκα στην easy jet και τώρα πάει το αεροπορικό γύρω στα 150…τέλος πάντων…
και όποια άλλη βοήθεια ή info έχετε όσον αφορά τη μεταφορά, τα μετρό κτλ είναι ευπρόσδεκτη!!! Αυτοί οι Ιταλοί δε το έχουν με τα αγγλικά.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Προσπαθώ να το βγάλω όσο πιο οικονομικά μπορώ το θέμα.

Τα εισητηρια πωλουνται απο το site της livenation, οποτε απο 'κει θα τα πάρουμε και εμεις! :smiley:

Για αεροπορικα εισητηρια τσεκαρε στο skyscanner.com/, εχει αρκετες καλες ευκαιρίες! 8)

Το θεμα της μεταφορας μεσα στο Μιλάνο δεν το εχω ξεκαθαρισει ακόμα αλλα απο οσο ειδα μας βολευει το μετρο για να πάμε στον συναυλιακο χωρο, ο γυρισμος ειναι ενα θέμα ομως! :-k

Για ξενοδοχεία, δες στο booking, με 60 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά έχει πολύ καλά δωμάτια. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να έχουν κοντά στάση του μετρό και ας μην είναι τόσο κοντά στο κέντρο.
Eγώ είχα μείνει σε αυτό:

5 λεπτά με τα πόδια από τη στάση του μετρό και κοντά στον κεντρικό σταθμό του Μιλάνο (βολεύει γιατί η συγκοινωνία από και προς το αεροδρόμιο έχει σαν βάση το σταθμό).

Η livenation σου δίνει επιλογή να σου στείλει τα εισιτήρια με courier (σε 2-5 μέρες έρχονται) με 30 ευρώ επιπλέον χρέωση (αν θυμάμαι σωστά) ή να τα παραλάβεις έξω από το χώρο της συναυλίας.
Εγώ πέρυσι στους Big4 επέλεξα το 2ο τρόπο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Ίδια διοργανώτρια, ίδιος χώρος.

Μετρό είχε μετά το τέλος της συναυλίας, απλά δεν είχε κάνει όλο το δρομολόγιο (είναι το τελευταίο τρένο λίγο μετά τις 12) και μόλις μπήκε Μιλάνο σταμάτησε. Μετά συνεχίζεις είτε με λεωφορείο είτε με ταξί. Έχει και πουλμαν η Livenation αν δεν κάνω λάθος.

Ο συναυλιακός χώρος είναι ένα τεράστιο παρκινγκ (τσιμέντο, ζέστη και λίγη σκιά), πέρυσι πάντως είχαν καλή οργάνωση με πολλές μεγάλες τέντες με τραπέζια κλπ και λογικές τιμές.
Είναι στο Rho, ένα προάστιο του Μιλάνο, το τέρμα της κόκκινης γραμμής του μετρό.

Όποιος θέλει καμία παραπάνω πληροφορία ας ρωτήσει, Μιλάνο έχω πάει 3 φορές για αρκετές μέρες και το ξέρω αρκετά καλά!

Ευχαριστώ !! Θα τα κανονίσω και εγώ σήμερα :smiley:

Τέλεια , σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Για το γυρισμό έχουμε ένα θεματάκι ναι, όχι τόσο την 3η μέρα όσο τη 2η, που έχουμε και το θείο Axl να βγαίνει για προθέρμανση μετά τα μεσάνυχτα χαχα.
Πρέπει να κοιτάξω αυτό που λες για λεωφορεία τις Live Nation γιατί μετρό δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να προλάβουμε την ημέρα των GnR…

Επίσης γενικά εσείς πήρατε απλά εισητήρια ή Pit Ticket? Το σκέφτομαι για μία απ τις δύο μέρες.
Και ναι, λογικά και εγώ απ έξω θα τα πάρω!!

pit. ή είμαστε κορόιδα και τα σκάμε ή όχι :stuck_out_tongue:

Σωστό κ αυτό…δεν έχω βρει πουθενά “σχεδιάγραμμα” της σκηνής/αρένας/pit.
Παίζει να έχετε βρει εσείς? :slight_smile:

να σου πω την αλήθεια δεν έχω κοιτάξει. ότι έχει το site του festival ,δε νομίζω αν δεν έχει εκεί να έχει κάπου αλλού!

Ναι, όσο έψαξα δε βρήκα κάτι, τουλάχιστον όχι όπως το ψάχνω εγώ, αυτό που βρήκα σου δείχνει ότι να ναι. Ευχαριστώ πάντως!

μην αγχώνεσαι! θα ακολουθήσεις τη μυρωδιά του ατσαλιού και του baby oil μόλις είσαι εκεί και θα τα βρεις όλα:!:

To pit ticket ειναι για τους λιγους εκλεκτους που θα ειναι κάγκελο; :stuck_out_tongue:

να σου πω την αλήθεια δεν είμαι καγκελάκιας. η συναυλιακές μου εμπειρίες μου δείχνουν ότι η καλύτερη θέση είναι να είσαι 3/4/5 σειρά,ώστε να είσαι μεν κοντά αλλά και να μπορείς να κάνεις ότι κινήσεις θες. παράδειγμα οι γραφικότητες του στυλ “κραδαίνωψ σπαθί” δε μπορούν να γίνουν όταν είσαι κάγκελο, όπως και επίσης δε μπορείς όταν είσαι κάγκελο να παίξεις λίγο “ξύλο”, να χοροπηδήσεις σαν άνθρωπος ή να κάνεις headbanging καλά καλά! άσε που στο κάγκελο πάνε πλέον φουλ πιτσιρίκια (no offence :p) και κοριτσάκια τα οποία στραβώνουν και γκρινιάζουν αν πέφτεις πάνω τους. σαυτές τις σειρές που σου είναι πιο warriors 8)

Το point μου ηταν, αν το pit ticket ειναι για την περιοχη ακριβως μπροστα απο την σκηνη! Βασικα το κάγκελο κατα την γνωμη μου είναι το καλυτερο μέρος για headbanging (και ας μην εχω μακρυ μαλλι πια :D) και για να σηκώσω την τεράστια σημαία που θα φτιάξω! 8) Τώρα αν εχει και κανενα κοριτσακι μπροστα μπροστα σε συναυλια Manowar, καλο ειναι, κακο δεν ειναι! :stuck_out_tongue:

i get your point, αλλά το πεδίο της μάχης δεν είναι χώρος για γυναίκες 8)

Μία άποψη του συναυλιακού χώρου, για όσους ενδιαφέρονται!
Πίσω ακριβώς από το σημείο λήψης της φωτογραφίας είναι οι τέντες με φαγητά, μπύρες, αναψυκτικά κλπ με πάγκους και τραπέζια όπου μπορείς να αράξεις.

Πιο μπροστά είναι merchandise κλπ.

Θα πάω GnR και για όποιον μπορεί να πετάξει από Κέρκυρα, υπάρχουν πτήσεις προς Μπέργκαμο με 60? πήγαινε/ελα!!! 8O

Έχω ήδη κλείσει εισιτήρια, οπότε ισχύει η τιμή. Μπείτε στο site της Ryanair και δείτε…

α επισης επειδη τυχαινει σε εναν φιλο μου να περισσευει ενα τικετ για τη μερα οζζυ και φρεντζ (οχι πιτ τικετ) αν κανενας ψηνεται να μαθει περισσοτερα ας στειλει κανα πμ :stuck_out_tongue:

10 ευρω επιστροφη απο Μπέργαμο σε Θεσσαλονίκη! Για να πας Χαλκιδικη με το ΚΤΕΛ πιο πολλα πληρωνεις!:stuck_out_tongue:

@alejandro_mshrm Thanks για τη φωτογραφία! Άμα χρειαστώ κάτι, θα σε ρωτήσω, εύχομαι να μην έχεις θέμα :slight_smile:

@crash_diet ωραία οπότε θα σε δούμε εκεί :wink:
Έχεις κλείσει ξενοδοχείο και όλα τα συναφή?
Να δούμε τι θα κάνουμε με το θέμα τις επιστροφής από το φεστιβάλ, τους GnR τους κόβω να τελειώνουν ξημερώματα hahahaha.

Η λέξη overexcited ειναι πολυ λιγη για να περιγραψει αυτο που αισθανομαι αυτη την στιγμη! Σε 7 ωρες κλείνω εισητηρια για την πιο επικη συναυλια στην ζωη μου!