Gods of metal festival [21-24/06/2012]

ΑΠΟ ΤΙΣ 10:00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ; 8O 8O 8O
Θα με βγει η πίστη πάλι! Αξιοπρεπέστατο Festival

είπαμε μην είναι εντελώς κολλητά τα γκρουπ αλλά όχι κι έτσι :stuck_out_tongue:

Αν και ακομα ειναι παρα πολυ νωρις αρχισα να κανω εναν προχειρο προγραμματισμο:p

Πέμπτη
Cannibal Corpse: 13.40 - 14.25

Δεν τους εχω δει ποτε, αρα ξεκιναω απο αυτους

Παρασκευη
Ugly Kid Joe: 11.30 - 12.00

Ετσι , για τις παλιες καλες ημερες οταν ημουν 15

Σαββατο

Δυσκολο, Να δουμε τι ωρα θα εχουν τελειωσει οι GNR και βλεπουμε

Κυριακη

Μαλλον καπου εδω
Lamb of God: 16.15 - 17.25

Δευτερα

Ενα πτωμα στο αεροπλανο της επιστροφης:p:D

αν υσχίσει το πρόγραμμα και είναι 2 ώρες οι θεοί on stage θα μιλάμε για απανωτούς οργασμούς :smiley: κατά τα άλλα προβλέπεται λιώσιμο κορμιού τη πρώτη μέρα με ηρωικό 10ωρο στον χώρο (μετά πρωινό ξύπνημα και ταξίδι)!

Ωραίο το προγραμματάκι…Μου αρέσει και βολεύει… :smiley:

Σύμφωνα με τελευταία προγνωστικά, ο θείος θα βγει κατά τις 11.30, άμα υπολογίσεις ότι σε φεστιβάλ παίζουν 2μισάορο φουλ, εεε κατά τις 2 θα τελειώσουμε!! χαχα!

Αν μένεις στο κέντρο της πόλης, κλέισε θέσεις για το λεωφορείο του γυρισμού αλλίως θα ξεμείνεις εκει πέρα! :wink:

Έχω κλείσει ίδιο ξενοδοχείο με τον rasputin που αυτό είναι κοντά στο venue οπότε ποδαράτο μετά τη συναυλία! Ααα πως το πάθανε πάντως και βάλανε οργανωμένα λεωφορεία από τώρα? Νόμιζα ότι τελευταία στιγμή θα έβγαιναν αυτά.

Που το ειδατε αυτο:-k

Εγώ δε το είδα κάπου, απλά επειδή γράφτηκε το “κλείσε εισιτήρια από τώρα” κατάλαβα ότι έχουν βγει.

Δεν έχει ανακοινωθει ακόμα τιποτα!
Αναμένουμε…

Καλησπέρα παιδιά πάρα πολύ κατατοπιστικά τα posts!
Ένα πράγμα ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν είδα να έχει αναφερθεί, γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει ταξί από αεροδρόμιο μαλπένσα->συναυλιακός χώρος? πρέπει να είναι γύρω στα 35km απόσταση. μπορεί να παίζει και στάνταρ ταρίφα… αν ξέρει κανείς.

Αλλιώς από οτι διάβασα ο καλύτερος τρόπος είναι λεωφορείο μέχρι κεντρικό σταθμό κι απο εκεί μετρό?

Θα φύγω σκωτοτώς σάββατο με easyjet και βιάζομαι όσο γίνεται να έρθω τουλάχιστον να δω slash και εννοείται Crue (τρίτη απόπειρα να τους δω live εξωτερικο κι άλλη μια στην Ελλάδα τέσσερις, ελπίζω αυτή τη φορά να μου κάτσει…)


Λέτε να ζήσουμε τέτοιες στιγμές;

λογικά για το πρώτο ναι. έχουν να πάνε και πολλά χρόνια ιταλία.
το θέμα είναι να τιμήσουν το triumph.αν παίξουν οτιδήποτε πέρα από το metal warriors τον έχω βγάλει και τον παίζω. αν παίξουν δε το the power of thy sword(χλωμότατο) ίσα που θα τον παίζω μέχρι 2 χρόνια μετά 8)

Ωχχχ, να ειμαι μακρια σου τοτε:p
υπομονη μεχρι τις June 16, 2012 που θα παιξουν το πρωτο live…

Εχτες ειδα και το set list των Motley Crue… not bad not bad
http://www.setlist.fm/setlist/motley-crue/2012/crocus-city-hall-moscow-russia-5bdfd7a0.html

Οποτε απο τους headliners περιμενουμε μονο τους Manowar για να ξερουμε, στο περιπου, τι θα παιξουν οι “μεγαλοι”

Αν παιχτει Achilles, Agony And Ecstasy, δεν ξέρω πως θα αντιδράσω!

πάντως πλζ βάλτε σπόιλερ για σετλιστ κτλ! δε θέλω να έχω την παραμικρή ιδέα για το τι θα παίξουν! όπως κι επίσης τις αντιδράσεις σας για το σετλιστ βάλτε σε σπόιλερ!
θέλω να πάω εκεί tabula rasa :smiley:

Τελικα για το θεμα των Bus ειναι χειροτεροι απο εμας!!! 1 βδομαδα πριν και ακομα τιποτα…Τους εκανα και μια ερωτηση στο FB και καποιος postare αυτο
http://rockerbus.com/destinazioni/Milano/Arena-fiera-rho/2012-Arena-fiera-milano.html

Αρχισαν να σκοτωνουν και τα tickets :wink:

I sell a ticket for gods of metal festival, in italy.
You can use it for each of 4 days concert.
price 75?

Αυτά φοβόμουν, γι’ αυτό έλεγα να ψάξουν όσοι μπορούν ξενοδοχείο κοντά στο χώρο…

Και όχι μόνο σε θέματα λεωφορείων, αλλά γενικότερα και στην επικοινωνία είναι…’‘επαγγελματίες’’ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ειμαι κακος το ξερω:p

MANOWAR performed last night (Saturday, June 16) at OST Fest 2012 at the Zone Arena in Bucharest, Romania.

The band’s setlist was as follows:

[SPOILER]

  1. Manowar
  2. Gates Of Valhalla
  3. Kill With Power
  4. Sign Of The Hammer
  5. Fighting The World
  6. Kings Of Metal
  7. Metal Warriors
  8. Sun Of Death
  9. Brothers Of Metal
  10. Call To Arms
  11. The Gods Made Heavy Metal
  12. Sons Of Odin
  13. Hand Of Doom
  14. King Of Kings
  15. Sting Of The Bumblebee
  16. Joey’s Speech
  17. Warriors Of The World United
  18. Thunder In The Sky
  19. The Power

Encore:

  1. Hail And Kill
  2. Nessun Dorma
  3. Black Wind, Fire And Steel [/SPOILER]