Gogol Bordello, Kultur Shock

Τι εχετε να πειτε γι αυτες τις δυο τρελαμενες μπαντες απο σλαβους μεταναστες??

Προσωπικα θεωρω οτι το Kultura Diktatura των Kultur Shock ηταν μια θεϊκη δισκαρα αλλα η πραγματικη αποκαλυψη ηταν το Gypsy Punks των Gogol Bordello. Οτι πιο φρεσκο εχω ακουσει μετα το Toxicity. Δωστε τους μερικες ευακαιριες και δεν θα χασετε…

http://www.myspace.com/kulturshock

Καλά, οι G.B. είναι ήρωες! :bow2:
Ιδού και η γνώμη του rocking:
http://rocking.gr/review1102.php

Ποση εμπνευση μπορει να χωρεσει σε 63 λεπτα? Ακουγοντας το Gypsy Punks των GB η απαντηση “απειρη” φανταζει ανεπαρκης…

Για μενα (το τονιζω) ειναι ο δισκος της δεκαετιας. Το ακουγα σημερα στο δρομο και χαμογελαγα μονος μου σαν ηλιθιος. ΕΠΟΣ!

:vibrate:

Υπήρχε thread στο forum για τους GOGOL BORDELLO και δε το είχα προσέξει??? Και έλεγα και γω, είναι απλά το προχωρημένο της ώρας?..
Μιλάμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ! Το Gypsy Punks είναι σίγουρα ένας απο τους δίσκους της δεκαετίας, και το κορυφαίο με αυτούς είναι πως βρίσκονται σχετικά στο ξεκίνημα τους…

Τσιγγάνικο punk, με στοιχεία απο μουσικές της ανατολικής ευρώπης, ως και ρωσική πόλκα, με τραγουδιστή που “φτύνει” τους στίχους κατα ανάλογο τρόπο με τον τρόπο που το έκαναν οι Sex Pistols, και όλα αυτά σε πολλαπλές γλώσσες…

Τους ανακάλυψα πέρισυ σε κάποια φάση, ενώ ήμουν φαντάρος… Ήταν και η φάση τέτοια…

ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΟΛΟΙ. Απλά, ΔΕΝ έχετε ξανακούσει κάτι τέτοιο! Χίλια μπράβο ChrisP για το θέμα! :bow2:

Το τελευταίο των KS “We Came to Take Your Jobs Away” με το κορυφαίο εξώφυλλο, είναι άλλη μία δισκάρα με συγκλονιστικές στιγμές(βλ. “Zumbul”, “Sarajevo”) κι από ότι έμαθα, είμεθα η μόνη βαλκανική χώρα που δεν έχουν επισκεφθεί για live, παρόλο το αρκετό κοινό που έχουν, σύμφωνα με τα λεγόμενά τους. Τι λέτε, διοργανώνουμε κανάν έρανο να τους φέρουμε πακέτο με GB; Τα live τους στο youtube προμηνύουν σφαγή!

Ωπ σωστος βγηκε και το καινουριο Kultur Shock (οπως και των GB, αλλα απ οτι ειδα η κριτικη ηταν αρνητικη). Οσο για ενα πακετο KS/GB ενταξει, θα προσκυνησουμε…

Οπως ειχα πει και σε ενα θρεντ σχετικα με υποθετικες συναυλιες που θα θελαμε να δουμε, φανταζομαι τι χαμος θα γινοταν αν ας πουμε βλεπαμε ενα φεστιβαλ με Kultur Shock, Gogol Bordello και headliners SOAD…

Έρανος λοιπόν!!! Μακάρι να γίνει ένα τέτοιο φεστιβάλ. Να φορέσουμε όλοι τα τσιγγάνικα μας, να πιούμε τα κρασιά μας και να πάμε στον χορό! :slight_smile:

Μόλις άκουσα το Not a crime…ξέρω ποιο δίσκο θα πάρω την επόμενη φορά στο δισκοπωλείο…οποιοδήποτε δικό τους.:metal: :band:

Gypsy Punks φίλε μου, με τη χαρακτηριστική σφεντόνα στο εξώφυλλο, το όνομα του δίσκου που άκουσα και μου έπεσαν τα σαγόνια στο πάτωμα :slight_smile: Απ’ όπου προέρχεται και το Not a Crime…

Αντε επιτελους να εκτιμησουμε και κατι εκτος των στενων οριων του ροκ/μεταλ…

Τι να γίνει, υπάρχουν αυτοί που ακούνε μουσική με τ’ αυτιά, και αυτοί που ακούνε με τον σβέρκο…

Και υπαρχουν και αυτοι που ακουνε και με τα δυο που ειναι κι οι καλυτεροι! :wink:

20-Nov Milan, Italy ALCATRAZ
21-Nov Winterthur, Switzerland SALZHAUS
22-Nov Wien, Austria ARENA (WIEN)
23-Nov Budapest, Hungary A-38
24-Nov Prague, Czech Republic ARCHA
25-Nov Munich, Germany BACKSTAGE
27-Nov Berlin, Germany MARIA/POSTBAHNHOF
28-Nov Hamburg, Germany UBEL & GEFEARLICH
29-Nov Copenhagen, Denmark VEGA

:smiley:

Α,και εισιτηριο 16 Ευρω ε :–

Γκραδσσκδξιριεδκκλοιγηιφγβγφκοιςαθι.
Καλα να περασεις.

Θεριε αν δεν εχω εξετασεις σου ρχομαι…

Xεχε,ελατε.Σιγα το πραγμα,ενα αεροπλανο δρομος ειναι.

Τσιμπησα το εισιτηριακι σημερα 8)
14,30 α.Και γαμω.
Την Τριτη τα σπαμε λοιπον.

Θέλω να δω πόσα ποστ θα κάνεις γι’ αυτό!!!

Τοσα ωστε να μου σπασει τελειως τα νευρα.:frowning:

Therion, τράβα καμιά φωτογραφία ρε φίλε… και πόσταρε τη εδώ, να δούμε και να μελαγχολήσουμε. Που θα πάει, θα ρθει και αυτή η ώρα… (λιγότερο άπιαστο μου φαίνεται αυτό απο τους Floyd πάντως…)