Gojira

Ακουσα το From Mars to Sirius υστερα απο προταση που εγινε στο φορουμ και εχω κατα πορωθει! 8O

Φοβερες μελωδειες και ανεβασματα…Απ’τους καλυτερους δισκους που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο! :smiley:

Πειτε την αποψη σας 8)

προσωπικα την εχω καταθεσει κατα καιρους σε προηγουμενα ποστς και θρεντς.
τους θεωρω μια απο τις καλυτερες μπαντες που βγηκαν στα 00’ς!και το from mars to sirius μια απο τις καλυτερες δισκαρες των 00’ς!!

δισκαρα σε ολα της
μουσικη
εμπνευση
τεχνικη
κονσεπτ
ακομα και το βιντεοκλιπ που κυκλοφορησαν ειναι φοβερο

και σαν μπαντα ειναι απιστευτη,η ολη σταση τους με το περιβαλλον,τα λαιβ που δινουν.
ΕΥΓΕ!!!

περιμενουμε σχολιο απο angmar τωρα!!!

vedder αγορι μου εχεις παθει πλακα με αυτους τους τυπους.
Ερχομαι και εγω να συμφωνησω οτι ειναι θεοι.
Και οι 2 δισκοι τους που εχω ειναι φοβεροι με καλυτερο το from mars.
Οι στιχοι για το περιβαλλον ειναι φοβεροι.Και πρωτοτυποι 8)

δεν εμειναν και πολλα να πω. :slight_smile: απλα να προσθεσω οτι ειναι αναμεσα στις μπαντες που οδευουν τον ακραιο (:wink: ήχο προς τα μπροστα αντι να αναλώνονται με το να αντιγραφουν αλλους. δεν ειναι τυχαιο ότι οι αδερφοι καβαλερα επελεξαν τον Joe Duplantier για να συμμετεχει στο περιφημο προτζεκτ ‘καβαλερα κονσπιρασι’. ελπιζω να κανει και μερικα φωνητικά εκει (δεδομενου οτι θα κολλανε με το υφος). thumbs up και μακαρι να μας βοηθησει η τυχη να τους δουμε λαιβ καποια στιγμη επειδη εχω ακουσει πως ειναι τρελες ‘μηχανες’ πανω στη σκηνη.

+1 :slight_smile:

που τις βρισκετε αυτες τις μπαντες ρε#-o .Τι στυλ μουσικης παιζουν?

οντως σκιζουνε επι σκηνης…αλλα χαχαχαχαχα.καλο ανεκδοτο!!!μοναχα αμα γινει τιποτα μεσω καμιας venerate και τωρα που δεν εχουνε γινει πολυ μεγαλοι ακομα,γιατι αμα φτασουν κανα επιπεδο meshuggah ή dillinger,μοναχα εξωτερικο!ολη η ευρωπη (ακομη και η Σερβια!!!) να βλεπει τετοιες μπαντες και μεις εδω δυστυχως στη χωρα της καγκουριας!!!αλλα τι να κανει και ο αμοιρος διοργανωτης,οταν μπαινει μεσα με συναυλιες τυπου cynic,θα παει να φερει τους gojira,meshuggah κλπ???

μα δεν εννοουσα να τους δουμε λαιβ στην ελλαδα. το θεωρω δεδομενο οτι αποκλειεται να ερθουν στο προσεχες μελλον. εδω τους tea party ο κοσμος τους εμαθε μετα απο 15 χρονια αφου διαλυσανε. καλα για meshuggah και dillinger το να ερθουν μου ακουγεται ακομα πιο αστειο. παλι καλα να λεμε που ερχονται μικρα ονοματα όπως οι intronaut, knut κτλ. απ’ το ολοτελα καλη κι η παναγιωταινα…

απλα ελπιζω αν ποτε παω σε κανα φεστιβαλ εξω να ειναι στο μπιλλινγκ… και η πλακα που λες ειναι οτι οι meshuggah παιζανε (νομιζω) καπου στα βαλκανια αλλα απο δω δεν ηρθαν. ε, πως να ρθουν… λογικο…

edit: και επειδη μου τη βαρεσε λιγο για να δουν και οι υπολοιποι τι εννοω. επειδη δε μιλαμε απαραιτητα για γερμανιες κτλ:

φεστιβαλ στην τσεχια με τικετ 40 ευρω. το billing:

ABORTED
ALL THAT REMAINS
BELPHEGOR
BY NIGHT
CARNIVAL IN COAL
CATARACT
CYNIC
DAGOBA
DARK TRANQUILLITY
DEPRESY
DIE APOKALYPTISCHEN REITER
DISMEMBER
DODHEIMSGARD
DYING FETUS
E-FORCE
ENSIFERUM
ENSLAVED
GADGET
GOREROTTED
GORGOROTH
HAEMORRHAGE
IMMOLATION
INHUME
KATATONIA
KEEP OF KALESSIN
LE SCRAWL
LENG TCH’E
MADBALL
MADDER MORTEM
MALEVOLENT CREATION
MISANTHROPE
MNEMIC
ONSLAUGHT
PAIN
RED HARVEST
SATURNUS
SATYRICON
SAYYADINA
SOULFLY
SUFFOCATION
THE BLACK DAHLIA MURDER
TO-MERA
VADER
ZYKLON

οι περισσοτεροι οπαδοι εδω αν παιζανε τα μισα απο αυτα με 40 ευρω αμφιβαλλω αν θα πηγαιναν. πλεον αυτο εχω αρχισει να πιστευω.

AAAAAA!Angmar τι ειναι τουτο ?
Το εχουμε πει εδω ειναι ελλαντα δεν ακουμε τετοια!
Εγω για τις μισες και βαλε μπαντες θα εδινα 40 ευρω να τις εβλεπα μονες τους.

αστα να πανε. το πηρα χαμπαρι πολυ αργα για το συγκεκριμενο και οταν εψαχνα για παρεα ολοι ειχαν κλεισει διακοπες.

και τελικα εμαθα οτι ενας φιλος ειχε το ιδιο προβλημα. μονο που μιλησαμε αφου ειχαμε ξοδεψει και οι δυο τα λεφτα μας.#-o καταστασεις οτι να ναι… ε του χρονου που λενε.

Άσχετο,αλλά θυμάμαι μιά κριτική που είχα διαβάσει στο hammer,που τους έδινε νομίζω 6,5.

Πάντως κατέβασα κάποια κομμάτια και ακούγονται πολύ καλοί.Θα τσεκάρω κι άλλα κομμάτια.

νομιζω ηταν για το τελευταιο τους αλμπουμ, και νομιζω την εκανε ο αγορος και ελεγε κατι παπαριες περι hardcore με ολιγον death metal!!!χαχαχαχα!!!ολος ο κοσμος τους ειχε αποθεωσει και μιλαγανε για μιξη morbid angel με meshuggah με neurosis με…με…με…
και ο κλασσικος ενημερωμενος συντακτης του hammer,που ειχε ακουσει προφανως 10δευτερολεπτα,μας προσφερε τα φωτα του!!!

Στο βίντεο κλιπ αυτής της κομματάρας, φαίνονται στο moshpit εκτός του Matt Heafy και τα μέλη των Gojira!!

Στο βίντεο κλιπ αυτής της κομματάρας, φαίνονται στο moshpit εκτός του Matt Heafy και τα μέλη των Gojira!!
XAXAXA Α ρε κατρακύλαααααα :stuck_out_tongue:

ρε Manos σε ποιο λεπτο φαινονται???

προς Leviathan την κατρακυλα πως την ερμηνευεις??εστω και αστειευομενος!

Ε τώρα ντροπή να τρέχουν κοτζάμ διάσημοι μαντράχαλοι στα mosh pits… :lol:

χαχαχαχ :lol: :lol: :lol:
καλα ο heafy ειναι γυρω στα 19.οπωτε καλα κανει. :stuck_out_tongue:
για τους gojira ηλικιες δεν ξερω,αλλα ετσι πρεπει.respect and into the pit!! (που λενε και οι θεοι testament!!) :smiley:

Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω ιδέα πως είναι οι φάτσες τους, οπότε δεν ξέρω σε ποιο λεπτό. Μόνο ότι φαίνονται ξέρω :oops:

εσενα οσο περνα ο καιρος σε συμπαθω ολο και περισσοτερο…

ποιοι ειναι αυτοι ρε παιδια?
Νικος Summoning