Gojira

περιμένουμε και γαμώ τις δισκάρες ε.
καύλωσα πολύ άσχημα με το single. κλασικές gojira μελωδίες.
για να δούμε. ένας μήνας και κάτι απομένει

Πολύ γαμάτο το κομματι! Κλασσικός ήχος Gojira χωρις να τυποποιούνται :slight_smile: Πολύ πιασάρικο και πωρωτικό το βασικό riffάκι! :metal: :metal:

μολις γυρισα απο το λαιβ τους στο κοκο του λονδινου

τρισευτυχισμενος που τους ειδα επιτελους
και τρισευτυχισμενος που οτι ακουω στους δισκους του
μου το προσφεραν απλοχερα στο λαιβ τους

αν και με ενα περιορισμενο σετλιστ (κατω απο 15 τραγουδια)
το οποιο αποτελουνταν απο κομματια δυναμιτες
φοβερος ηχος - τα ρυθμικα σημεια να ισοπεδωνουν τα παντα
ο μαριο στα ντραμς να παραδινει μαθηματα κανονικα
αφθονο headbanging
ενα πανεμορφο backdrop
και οι μελωδιες του gift of guilt με το οποιο κλεισανε
να ηχουν ακομα στα αυτια μου!

ΜΕΓΑΛΗ μπαντα
που το αποδεικνυει περιτρανα και στα λαιβ!!!
ΕΥΓΕ!!!

Εμείς πότε θα τους δούμε λάιβ σε κλαμπ; :frowning:

…έλα ντε, μόνο σε φεστιβάλς έχουν έρθει τα τελευταία χρόνια:):!:

και τωρα που κανουν σαππορτ στους σλέιερ πολυ δυσκολο…

Νομιζω οτι πρεπει να ασχοληθω με δαυτους, εχω ακουσει λιγο απο ολους τους δισκους αλλα πολυ αποσπασματικα, πρεπει να ακουσω πιο σοβαρα μου φαινεται, εχουν κομματαρες και ειναι πολυ εντυπωσιακοι live…

ε απλά άκου το from mars to sirius…

απλα ακου τα ολα…!!
From mars to sirius για αρχη…!!

…:thumbup::thumbup: :):!:

αυτό εννοούσα. ότι θα ακούσει το from mars και θα ρθει μόνο του :stuck_out_tongue:

Ολα θελω να τα ακουσω, αν και εχω αλλα στα αμεσα σχεδια (ξερει ο stef:wink:) θα γινει συντομα και αυτο. Απο οσα εχω ακουσει μου εχουν μεινει και μου αρεσουν τα Wisdom Comes, Where Dragons Dwell, The Heaviest Matter Of The Universe, Backbone, Flying Whales, Oroborus, Toxic Garbage Island, The Way of All Flesh, L’Enfant Sauvage. Παντως καλη μπαντα με progressive νοοτροπια και πολυ ωραιους και ιδιαιτερους στιχους επισης.

Δεν ξερω για σας, για μενα παντως αγαπημενο Gojira κομματι ειναι ψιλοευκολα το World To Come. Η “μπαλαντα” του From Mars To Sirius κατα καποιο τροπο.

αυτό το Bump με σκοτωσε. εβαλα να ακουσω gojira που ειχα καιρο και ξυπνησαν πολλα συναισθηματα μεσα μου.

απο from mars to sirius πρωτο το global warming, δευτερο flying whales kai trito world to come.

the way of all flesh ειναι επισης δισκαρα, αλλα δεν φτανει στο υψος του from mars. το ομονυμο και το art of dying βγαζουν πολυ συναισθημα οσες αγριοριφφαρες κι αν εχουν.

LES ENFANTS SAUVAGES

This 5? x 7? 60 page hardcover photo book chronicles Gojira?s journey around the world over the last two years. The images were taken around the globe - spanning over 150 shows and 3 continents - and hand selected by Joe and Mario Duplantier. The hardcover book also includes a live CD and DVD capturing last year?s performance at the legendary Brixton Academy in London. The set spans the band?s career including tracks from the critically acclaimed 2012 release L?Enfant Sauvage.

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=IsF30a7eX_M

flying whales: http://www.youtube.com/watch?v=Qqg8bsDayak

Πλάκα πλάκα το L’ Enfant Sauvage το χω αγοράσει ένα 6μηνο τώρα και δεν έχει κάτσει η φάση να το ακούσω. Μέσα στη βδομάδα ίσως να γίνει

Ρε φίλε το Flying whales όσες φορές και να του ακούσω δεν το βαριέμαι ποτέ. Αν και για να πω την αλήθεια με “χαλάει” λίγο (πολύ λίγο) που δεν παίζουν την εισαγωγή στα λάιβ. Έτσι όπως σκάει η riff-αρα μετά την εισαγωγή είναι όλα τα λεφτά.

Μπαντάρα και super εκτέλεση

4 Likes

Ολοκαίνουριο clip από το Magma

1 Like