Golden R. Festival 10-12/9 (Rott. Christ ,Innerwish ,Πλιάτσικας ,Αντίδραση ,+) ΒΟΛΟΣ

To Golden Rules φεστιβαλ για άλλη μια χρονιά στην πόλη του βόλου , με πλήθος καλλιτεχνών που καλύπτουν όλα τα γούστα … 8)

Nαι ρε πούστη, επιτέλους SOFIA ARVANITI! είμαι ήδη εκεί

Καλή φάση οι δύο πρώτες μέρες:):!:

και τα τοπικά συγκροτήματα είναι πολλά κα αξιόλογα , αν δν είχα εξεταστική πιθανότατα να πήγαινα σίγυρα στις πρώτες 2 μέρες. αλλά θα αρκεστώ στην 2η …8)

[SIZE=“5”]INNERWISH ρεεεεεεε ![/SIZE]

Ειλικρινά τώρα, μόλις είδα τα δύο πρώτα ποστ νόμιζα ότι ήταν φάρσα. Παίζει όντως τέτοιο λαϊβ; χαχαχ

ε , είναι διαφορετικές μέρες μωρέ … είναι αρκετά ετερόκλητο το κοινό π θα μαζευτεί , δν λέω . :stuck_out_tongue:

καλα η σοφια αρβανιτη μπηκε μονο και μονο επειδη γραφει στο site-φαρσα του κουμιωτη…

Innerwish θα πάω σίγουρα, αλλά μπορεί να πάω και την 1η μέρα.

Αντίδραση με Rotting Christ? :lol:

θα ήθελα να το έβλεπα αυτό:!:

Βλέπω τίναζεις τα μάλια σου
Και υμνείς τον σατανα
Δεν με ενοχλέι η πεντάλφα σου
Μα τα σάπια σου μυαλά
Είσαι τώρα ένας σκλαβος
Των ανύπαρκτων θεων σου
Μα καλά τόσο πολύ υπολογίζεις
Τον ευατό σου,
Μάθε τώρα κολλήμενε
Η αλήθεια δεν πουλιεται
Ματωμενα είναι τα λεφτά
Του θεού του Σατανά?

:lol::lol: και μενα αυτο ηρθε στο μυαλο.
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΡΕΕΕΕ
αντε να κανουν και αθηνα κανενα λαιβακι :frowning:

Η τιμή του εισιτηρίου είναι καλή πάντως, μακάρι να μας κάνει την χάρη και ο καιρός!

σήμερα παρασκευή η πρώτη μέρα του φεστιβαλ . :smiley:

εγώ λογικά θα είμαι παρών στη δεύτερη μέρα .

Σε καμμια ωρα θα παω κι εγω αν και οι Rotting Christ δεν μου αρεσουν.Κυριως θα παω για τη φαση,τα φιλαρακια και φυσικα τους Αντιδραση,εστι για να ξυπνησουν τα εφηβικα χρονια παλι!!!

Λοιπον μολις επεστρεψα απο το festival.Πηγα την ωρα που εβγαιναν οι Overgraven.Δεν ειναι του γουστου μου αλλα εχοντας τους δει αλλες δυο φορες νομιζω οτι αυτη ηταν η καλυτερη.Στη συνεχεια ανεβηκαν οι Sorrowful Angels που πραγματικα μου περασαν απαρατηρητοι,αλλα πρεπει να ομολογησω οτι ο ηχος ηταν κακιστος και τα παιδια αν κ εκαναν οτι μπορουσαν δυστυχως δεν καταφεραν να αναστρεψουν την κατασταση.
Και φτανουμε στο λογο για τον οποιο πηγα,να δω δηλαδη live τους ‘‘Αντιδραση’’.Δεν θα πω πολλα,απλα το group ηταν για γελια.Απαραδεκτος τραγουδιστης,βλακειες αστεια του κιθαριστα,μετριος ηχος,καθολου δεσιμο κ κοπανημα ανευ λογου κ αιτιας.Κριμα γιατι ηταν ο λογος για τον οποιο πηγα.
Και φτανουμε στους headliners της βραδιας,τους Rotting Christ.
Mε το death metal εχω την ιδια σχεση που εχω με την αεροναυπηγικη,δηλαδη καμμια,αρα δεν ειμαι κ ο πλεον αρμοδιος να κρινω.Αυτο ομως που ειδα πραγματικα ηταν φοβερο.Αψογη εμφανιση απο μια ακρως επαγγελματικη μπαντα η οποια τα εδωσε ολα και κερδισε το σεβασμο των παντων και κυριως τον δικο μου.Ειλικρινα τους παραδεχτηκα και κερδισαν απο μενα το απολυτο respect!!!
Γενικα η βραδια ηταν πολυ καλη κ συνεχιζεται(θεου θελοντος κ καιρου επιτρεποντος)κ αυριο με τους θεους Innerwish.
Υ.Γ.Δυστυχως η βραδια αμαυρωθηκε απο την ηλιθια ενεργεια ενος πιτσιρικα να κλεψει την κιθαρα των Overgraven,αν κ οπως πληροφορηθηκαμε η κιθαρα τελικως επεστραφη στον κατοχο της.

lol οταν πρωτοειδα την αφισα προς στιγμην νομισα πως το line-up ηταν:

Πλιατσικας
Αρβανιτη
Rotting Christ
Aντιδραση
Innerwish

:lol:

The οτι να ναι concert

πόση ώρα παίξανε οι RC?

Περιπου μια ωρα ,ισως κ λιγο παραπανω.

κλασικό άρα live RC εφέτος… λίγο ξεπάτα το κόβω… ποτο πουρί και Aealo!
θα τους δω μόνος στας Σέρρας!

Πραγματικα the ο,τι να ναι concert :lol: