Google Chrome

Paidia entaksei einai to Chrome alla tipote den mporei na antikatastisei ton Firefox sthn kardia mou. Oti den einai opensource exei kai ta oria tou, etsi kai to Chrome. Einai kalosxediasmeno xwris polla bugs kai poly pio praktiko apo ton internet explorer alla poly makria apo thn prwth thesh.

[freedomofrock_mode]όχι greeklish παρακαλώ[/freedomofrock_mode]

lol ok συγχωρέστε με :stuck_out_tongue:

Κλείσε μια-μια τις διεργασίες και επανεκκίνησε τον browser…λογικά έτσι θα πιάσει όσες θέσεις μνήμης χρειάζεται…

Τα addons του Chrome καταλαμβάνουν ένα process το καθένα. Για αυτό και βλέπεις 7 αντί για δύο.
Αν δεν σε πείθω, απενεργοποίησε τα addons και τσέκαρε το.

Για την ακρίβεια μπορείτε να πατήσετε shift+esc για να δείτε όλα τα processes του chrome.

8O

Κάτι έμαθα και εγώ!

Οk ολα αυτα.Δεν θυμαμαι να ειχα 6 add-οns.
Αλλα ειχα ας πουμε 3-4 add-ons τα οποια δεν θελω να τα βγαλω.
Οποτε τι κανουμε ?

Αυτός ο Γουγλόχρωμος με έχει βγάλει κυριολεκτικά ασπροπρόσωπο. Παίζει να ναι ο καλύτερος βράουζερ που χω χρησιμοποιήσει! Μέχρι που έχω αρχίσει να σκέφτομαι να τονε κάνω δεφόλτ. Θα σας φανεί γελοίο, αλλά ο μόνος λόγος που διστάζω είναι ότι νιώθω “τύψεις” απέναντι στον Φάιρφοξ… :-s

O Firefox με τα addons του ειναι οτι καλυτερο.

Σταθερή αξία/αγάπη ο Φάιρφοξ αλλά παραείναι βαρύς γαμώτο…

Άσε που τελευταία κρασάρει όλη την ώρα και μου σπάει τα νεύρα.

Ενώ ο Γουγλόχρωμος όσα ταμπς κι αν του ανοίξω, που να του γαμήσω την Παναγία ρε παιδί μου, εκεί, αντέχει. Και να μην κολλάνε ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ τα βιδεος; Άξιος θαυμασμού ρε.

Ο firefox τις τελευταιες μερες μου έχει σπασει τα αρχίδια και τον άλλαξα με τον Google Chrome. Αν δεν ήταν τοσο βαρύ και δεν κολλούσε συνεχεια τις τελευταίες μέρες το γαμημένο θα το προτιμούσα αλλα…

Με τι λειτουργικο, ποση ραμ, και ποσα addons δουλευεις τον φαηρφοχ?

έτσι έτσι να πέφτει ο firefox :D:D
πλάκα στη πλάκα google chrome ο ‘ελαφρότερος’ browser
και μένα τα ίδια με τα tabs δεν κολλάνε ποτέ όσα και αν ανοίγω

αν λες εμενα AMD Athlon™ XP 2400+
2.00 GHz, 1,25 RAM

Παιδια κατεβασα την πιο καινουργια εκδοση του chrome και δεν μπορω να τον εγκαταστησω.Μηπως ξερετε τι τρεχει?

1Gb + 256mb ram?

1,25 Gb RΑΜ.

Ναι φιλε μου, 1,25Gb ram ενιαιο κομματι δεν υπαρχει στην αγορα, αρα ειναι συνδυασμος.

Οι ραμ ερχονται σε 512,1024,2048 κλπ κλπ.

Καποτε υπηρχαν και οι 256.Εσυ λογικα εχεις 1024+256, οπου οι 256 ειναι παλιες μνημες, πιο αργες, οποτε καθυστερουν την υπολοιπη μνημη που ειναι πιο γρηγορη, και γιαυτο εχεις κακη αποκρισιμοτητα.

Λύση; (είμαι λίγο άσχετος).