Google Chrome

Αν εισαι ασχετος αστο.

Αν σε τρωει ο κωλος σου να σκαλιζεις :stuck_out_tongue: , δοκιμασε το εξης.

Ανοιγεις το κουτι του υπολογιστη.

Θα δεις 2 πλακετιτσες σε παραλληλη θεση, προς την πανω μερια του κουτιου λογικα βρισκονται, διπλα απο ενα μεγαλο ανεμιστηρακι.Προσπαθησε να δεις ποια γραφει πανω 256.Αν γενικα ξεχωρισεις ποια ειναι η ‘μικρη’ μνημη, εχει 2 κουμποματακια στις ακρες.Τα ανοιγεις και την βγαζεις.

Θα εχεις ελαχιστα λιγοτερη μνημη μετα, αλλα μεγαλυτερη ταχυτητα στις εφαρμογες σου.

Ολα αυτα οτι κανεις με δικη σου ευθυνη.Μπορει να δεις βελτιωση, μπορει οχι.

Κι όλα αυτά για έναν browser? :stuck_out_tongue:

σπίρτο!

στοίχημα έπρεπε να βάλω. μετά απο 2μηνο, μπες πάλι για trolling.

θα το σκεφτώ αν το κάνω είμαι λίγο ατσούμπαλος σε αυτά. :stuck_out_tongue:

thanks anyway.

Επειδη το ξαναδοκιμαζω μια τωρα.
Αυτο το πραγμα με τα αυτοματα downloads κατι .php και κατι αλλα πως το σταματαμε ?

fixed :roll:

πλάκα πλάκα… είναι αρκετά γρήγορο…
Εγώ γενικά χρησιμοποιώ firefox… αλλά σ’αυτό μ’αρέσει που έχει ΠΟΛΥ χώρο για να απλωθεί η σελίδα… γιατί όταν έχεις λάπτοπ είναι λίγο σπαστικό τη μισή σελίδα να την πιάνουν τα toolbars… ωραίο είναι… θα το δοκιμάσω και σε κάτι παιχνίδια βέβαια… να δω τι πιάνει εκει…

το google chrome με έσωσε.Χρησιμοποιούσα explorer και τον τελευταίο καιρό αργούσε παρα πολύ να φορτώσει τις σελίδες.Ο google chrome πάντως είναι ταχύτατος browser

Το χρησιμοποιώ περίπου ένα χρόνο τώρα. Είναι ταχύτατος, δεν κρασάρει ποτέ και έχει το ποιό φιλικό και άμεσο interface. \m/
its teh rockz

Και εγω με τον chrome ειμαι επειδη εχω ένα προβληματακι με το firefox τελευταία. Οποιος θα μπορουσε να μου πει κατι για αυτό το προβληματακι ειναι ευπροσδεκτος. Εχω ποστάρει στο θεμα firefox explorer.

Με κλειστο τον firefox, ανοιξε start->run γραψε firefox -profilemanager και φτιαξε νεο προφιλ για τον ff.

Δοκιμασε και πες.

οκ μολις το έκανα. Θα το έχω για ένα διαστημα συνηθως μετα από μερικες ωρες χρησης μου το βγαζει εκεινο. Αν δεν το κανει μεσα σε 2-3 μερες μάλλον θα ειναι οκ.

thanks :slight_smile:

εκανα φορματ το γαμωλαπτοπ γιατι εφαγε κοκομπλοκο

εβαλα ουμπουντου, γαμαγανε, αλλα επρεπε να τα βγαλω, γιατι χρειαζομαι πολλα windows προγραμματα σαυτο το πισι, και δε πμορω να τρεχω το wine συνεχεια… θα τα βαλω ομως στο νετμπουκ που σκοπευω να παρω…

τεσπα, αλλο ειναι το προβλημα…

δε θυμαμαι πως ειχα βγαλει το γαμω ad bar απο το μσν, δε βρισκω κανα πατσακι που να δουλευει…

τεσπα, σιγα το προμπ, αλλα μου χαλαει την αισθητικη, αν καποιος γνωριιιζει, μου λεει.

ντενκς

και ντενκς και στον μακιντος για τη λυση για τον σκληρο, σωθηκα

http://apatch.org/

πρωτον, ειμαι σε λαθος θρεντ, δε ξερω γιατι…

δευτερον, τοχα βαλει, δε δουλευε… αλλα ειχα λεει το μεσεντζερ πλας, και γιαυτο… οποτε ανινστωλ το ενα, ινστωλ το αλλο, και ξαναμανα ινστωλ…

ντανκεσεν και σε σενα.

οντοπικ. το γκροουμ γαμαει :expressionless:

Όντως.

Εγώ χρησιμοποιώ την canary build, το ui είναι απίστευτα όμορφο.

edit: επίσης έχω βάλει και το extension του imo.im στον chrome, είναι απίστευτα βολικό.

μονο σε μενα τρωει φρικες ο Chrome τωρα και πολλα σαητς δε μου τα βγαζει, παρα μονο στο 3-4 ρηφρεςς;

φταιει μηπως το νετ και οχι ο κρομ; μμμ;

Ε δοκίμασε και με άλλον browser να δεις άμα έχεις και εκεί το ίδιο πρόβλημα.

το ιδιο και εμένα με το firefox…:?
και κάνει και άλλα χαζά…εδώ και καμιά βδομαδα