Goth Rock / Post-Punk Κυκλοφορίες (+Μπάντες)

To “UTOPIA” μπορώ να πω ότι είναι ένας ωραίος δίσκος και με είχαν συνεπάρει αυτές οι κιθάρες του. Και δε θα κρύψω ότι περιμένω κάτι καλύτερο με την έλευση του νέου δίσκου των SPECTRES “Nostalgia”.
Το πρώτο single που ανοίγει και τον δίσκο είναι πολύ δυνατό και χαίρομαι ιδιαίτερα τόσο με τον υπέροχο και καθαρό ήχο στην παραγωγή όσο και με τα φωνητικά.

1 Like

Ερχόμουν να το ποστάρω και είδα ότι, ευτυχώς, το έχεις αναφέρει. Πολύ δυνατό single, ισχύει.

Αναμένουμε με προσδοκίες.

1 Like

Double post αλλά ο δίσκος κυκλοφόρησε επίσημα χτες, είμαι ακόμη στις αναγνωριστικές ακροάσεις, αλλά θα συμφωνήσω με την περιγραφή πως φέρνει σε Beastmilk και New Order (μάλλον κύρια επιρροή).

Βέβαια, λίγο το ξύσιμο στις κιθάρες, λίγο κάποιες The Mob / Subhumans φωνητικές γραμμές, το anarcho-punk το αγαπάνε θαρρώ. Πάει για λιώσιμο, απλά πράγματα.

1 Like

Δείγμα από το νέο άλμπουμ των Lebanon Hanover (30 Μαΐου).

3 Likes

Νέος δίσκος Αρχή Του Τέλους. Για να δούμε. Ο προηγούμενος τους, ήταν από τα αγαπημένα μου ακούσματα της δεκαετίας.

4 Likes

Οι Rope Sect κυκλοφόρησαν νέο σινγκλ με γκεστ στα φωνητικά τον Kvost, για το νέο τους άλμπουμ με τίτλο The Great Flood (Αύγουστο).

Το ντεμπούτο τους πριν 3 χρόνια, ήταν φανταστικό αλλά και κάποια 7αρια που κυκλοφόρησαν μετά είναι επίσης ωραία.

2 Likes

κομματάρα φαίνεται το Hiraeth.σ΄αυτό είναι ο kvohst? δεν τον κατάλαβα με τ’ιποτα

1 Like

Σορι my bad! Μπέρδεψα τα σινγκλς. Εδώ θα ακούσεις τον Kvost…

1 Like

H Iron Bonehead δείχνει μια έφεση τώρα τελευταία σε αυτό το στυλ, στα άλλα ακόμη μεγαλουργεί τακτικά, αφού βγάζει και αυτό σε λίγες εβδομάδες:

Μου άρεσε πολύ και το EP των Rope Sect και περιμένω τον δίσκο, όπως και εκείνος ο δίσκος των Light Of The Morning Star στα σχετικά.

1 Like

Το Nocta παραμένει σταθερό στην playlist μου από τότε που κυκλοφόρησε, γιατί Tiamat-ίζει πολύ όμορφα :grin:

Ενδιαφέρον και το Path of Memory.

1 Like

Light of the morning star αρρώστιαααααα

2 Likes

άκουσα μία φορά το Rope Sect -the great flood το βάλανε στο revolvermag,ξεκινάει με υπερκομματάρα.Μετά 5 με 8 πολύ δυνατά κομμάτια (και το ινστρουμενταλ) .τα τελευταία δεν τα έδωσα ιδιαίτερα προσοχή γιατί ήθελα να πάω στο πρώτο ξανά.πολύ καλά γενικά.

2 Likes

Synthwave-punk band from Athens, Greece. Formed in spring 2018, for three out of four of us it is the first time being in a band. Our first album is coming soon via La Vida Es Un Mus.

Synths - Irida
Bass - Chara
Drums - Vicky
Vocals - Lydia

5 Likes
4 Likes

Γαματο είναι αυτό εδώ!

2 Likes

Πολύ ωραίο όντως.

Πρέπει να αγαπάνε πολύ τους «Αντί»

2 Likes

To finale με ταρακούνησε πάντως, μου φάνηκε υπέροχο γενικά, εθιστικό.

Είναι φανερό πιστεύω, και εγώ το σκεφτόμουν, αν και σε μια στιγμή νόμιζα πως θα ακουστεί κανά “Οδός 55!!”

1 Like

To Hekàtē‘ είναι ιδιαίτερα εθιστικό έτσι;

Αλλά επειδή φέτος προσωπικά μιλώντας, ο εθισμός σε αυτούς τους ήχους είχε συγκεκριμένο όνομα και λέγεται Rope Sect, δεν έφτανε η δισκάρα (σπαμμάρω εκ νέου λινκ για ριβιού :stuck_out_tongue: ) έχουν και συνέχεια:

Απλά να πω επίσης πως μια το “Eleutheria” μια το “Odisseia”, κάπως δένουν αυτοί οι τίτλοι (και οι αλληγορίες τους) με την ατμόσφαιρα.

4 Likes

Επιστρέφω για να αφήσω μια γνώμη για τον δίσκο:

αλλά κυρίως την δική τους γνώμη για πολλά πράγματα:

4 Likes

Τιζεράκι από νέο σινγκλ και σιγά σιγά ετοιμάζουν την νέα δισκάρα τους :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 Likes