Goth Rock / Post-Punk Κυκλοφορίες (+Μπάντες)

Και το ξεμωραμα καλα κρατει! :stuck_out_tongue:

Λατρευω τους Bauhaus, by the way…

HELP!! Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ψάχνω το “Phantasmagoria” των The Damned (1985) σε οποιαδήποτε μορφή του. Παραθέτω κ φωτό για να γίνω πιο συγκεκριμένη:

Αν το έχετε δει κάπου ή ακόμα καλύτερα το έχετε στη συλλογή σας, παρακαλείστε να στείλετε pm… Thankz.

τσέκαρε πμ.

Δισκαρα. Το ειχε το Μετροπολις 6,40. Μπορει να το εχει ακομα, δεν ξερω, εγω απο εκει το ειχα παρει (νομιζω)

να πω ότι το συγκεκριμένο άλμπουμ το έχω λιώσει έτσι… Δεν τίθεται θέμα, θα είναι η επόμενη αγορά μου. Απίστευτη δουλειά από τα παιδιά.

Moi dix Mois

Γιαπωνέζοι που παίζουν ένα μείγμα goth-industrial απο το 2002.Αξίζουν να τους ακούσετε,θεωρούντε πολύ καλοί.

Εδώ μερικά δείγματα…



Φρέσκο πράμα:

Spectra Paris - Dead Models Society

Πρόκειται για side project της τύπισσας από τους Kirlian Camera. Ο δίσκος κινείται σε progressive / electro pop μονοπάτια, και απλώς έχω πάθει πλάκα με το δισκάκι.

Α!! κάθε φορα που τους ακουω βαζω τα γελια! και θεωρούνται και καλοί;

Ρε σεις η συμπρωτεύουσα έχει ανέβει πολύ, όσον αφορά στα συναυλιακά δρώμενα. Πρώτα οι London After Midnight, τώρα SUICIDE COMMANDO μαζί με Assemblage 23:

Evolution TV show proudly presents after almost 5 years SUICIDE COMMANDO live in Greece and for one only show in Thessaloniki!

Assemblage 23 will perform the same day!!! You guess right… Assemblage 23 and SUICIDE COMMANDO will share the same stage the same night with special light effects and projector!!! A night that sure will be memorable to all of you!

Don’t miss it!!!

Date : Sunday 16th of December 2007
Town: Thessaloniki
Venue: Mylos
Doors open: 22:00
Pre sale spots: Athens : Dark Cell
Thessaloniki : Musicland , Lotos , Stereodisk

απίστευτο πακετάκι!

Aς μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει φέτος και δεν σταματάνε οι απίστευτες κυκλοφορίες στον χώρο:

And Also The Trees - The Rag And Bone Man

για όσους γουστάρουν όμορφες, μελωδικές και ψυχεδελικά μελωδικές καταστάσεις ας τσεκάρουν τη νέα κυκλοφορία ενός από τα πρωτοπόρα darkwave γκρουπς.

Μας τους πήρε όλους η Σαλόνικα… Μια φορά ανέβηκα για τους London, δεύτερη λίγο δύσκολο πάντως…

Πάντως λίγο πιο αργά με τις προτάσεις βρε Παναγιώτη, δε προλαβαίνω να τα ψάξω όλα μαζί! :stuck_out_tongue:

ε παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται:

Με αφορμή τα 5 χρόνια λειτουργίας του, το μουσικό portal www.ebm.gr διοργανώνει party την Παρασκευή 1η Φεβρουαρίου 2008 στο club Underworld με guest DJ τον Ronan Harris των VNV Nation!!!

Του ebm το καγκελο θα γίνει…(Εννοείται το σκεφτομαι ηδη…)

Bauhaus
Joy Division
Dead Can Dance
Christian Death
Fields of the Nephilim
The Mission
Swans
Sisters of Mercy
Siouxsie And The Banshees

Εννοειται οτι θα παμε!

Πάρα πολύ πιθανό να είμαι εκεί… Θα ναι γαμώ τις φάσεις!

+1!:stuck_out_tongue:

The new year starts with a bang with industrial legends Project Pitchfork teaming up with Sara Noxx for a collaborative maxi-single celebrating our Mother Earth! The new track Earth Song is available in six versions including the original version and radio edit, as well as with remixes from Joachim Witt, Tanzwut, Cat Rapes Dog, and Subway To Sally! Released on Prussia Records and available January 25th, 2008.

από EBM.gr

H Front of House και η Astra παρουσιάζουν με υπερηφάνεια,
τους Die Form ζωντανά στην Αθήνα.

Η συναυλία θα διεξαχθεί το ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2008 στο GAGARIN 205 Live Music Hall, στην οδό Λιοσίων 205 / Αθήνα.

Ώρα εισόδου 21:00 / Τιμή εισιτηρίου 25 ευρώ

To ηλεκτρονικό συγκρότημα των Die Form σχηματίστηκε το 1978, και από τότε δεν έπαψε ούτε στιγμή να είναι ενεργό και αφοσιωμενο σ?αυτο που γνωρίζει καλύτερα, την παραγωγή εκλεπτυσμένου, φουτουριστικού ηλεκτρονικού ήχου με τη χρήση συνθεσάιζερ και οπερετικών γυναικείων φωνητικών.

Ο Philippe Fichot, η καλλιτεχνική αυτή πολυσχιδής προσωπικότητα, ο εγκέφαλος πίσω από το συγκρότημα των ?Ντι Φορμ? συνθέτει, διοργανώνει εκθέσεις φωτογραφίας, βιντεογραφεί, ενορχηστρώνει και σκηνοθετεί τις αιθέριες αυτές γυναικείες φωνές με τρόπο που κάθε μια από τις εμφανίσεις τους στα clubs και festivalsανά τον κόσμο αποτελεί καλλιτεχνικό γεγονός.

Το συγκρότημα από τη Γαλλία κατάφερε να αποκτήσει τον τίτλο του cult πολύ σύντομα λόγω της σκηνικής τους παρουσίας και του ανατρεπτικού show που παρουσιάζουν on stage…

Οι Die Form λοιπόν, με τη βοήθεια μοναδικών performers θα εμφανιστούν για ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ φορά στην Ελλάδα με full line up προς τέρψιν των ώτων και οφθαλμών μας.

Η συναυλία θα διεξαχθεί το ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2008

στο GAGARIN 205 Live Music Hall,

στην οδό Λιοσίων 205 / Αθήνα.

Ώρα εισόδου 21:00 / Τιμή εισιτηρίου 25 ευρώ

και για το παρτάκι που λέγαμε:

ε ρε τι θα γίνει…