Gov't Mule

Τους άκουσα πρόσφατα και μπορώ να πώ πως μου κάναν πολύ καλή εντύπωση, είτε στα πιο σκληρά τους είτε στα πιο ρομαντικά (το Soulshine είναι κομματάρα) είτε στα πιο βρωμο-blues. Μπορεί κάποιος να προτείνει δίσκο? (σημείωση: όσα περισσότερα έχει κομμάτια που να μοιάζουν σε αυτό σε feeling και στυλ, τόσο πιο πολύ θα με ενδιέφερε).

Αν σου αρέσουν τραγούδια τύπου Soulshine θα σου πρότεινα να ψάξεις την Allman Brothers band (Το Soulshine είναι έτσι και αλλιώς ABB κομμάτι)

Θα σου αρέσουν τα Melissa, Dreams, Jessica, Desdemona κλπ

Από Mule θα σου αρέσει σίγουρα το High & Mighty του 2006 (τραγούδια όπως τα Nothing Again, Child of the Earth & So Weak, So Strong) αλλά σε όλα τα άλμπουμ τους υπάρχουν τέτοιυ στυλ επιλογές

Καλά,το νέο άλμπουμ είναι φοβερό.Θα παλέψει για την πρώτη θέση στα καλύτερα της χρονιάς για μένα.

Gov’t Mule = :bow2:

Aκουω το ‘καινουργιο’ των mule!

MULENNIUM…στα γνωστα υψηλα στανταρ!
Κ με woody ετσι!

Δισκάρα, από τα καλύτερα live που κυκλοφορούν! Στέκεται ακόμα και δίπλα στο δικό τους “…with a little help” (που ήταν το αντίστοιχο πρωτοχρονιάτικο live μίας χρονιά νωρίτερα). Θα ανοίξω και θρεντ για την κυκλοφορία ειδικά.
Πολύ καλή και η κριτική του Αντώνη.

Bloozed, είδες το ποστ μου για τους Mule στο θρεντ για τις συλλογές; Aυτό ήταν που μου είχες ζητήσει;

Δισκάρα αλλά που να το δει ο κόσμος;

Το Metropolis π.χ. δεν έχει ούτε ένα cd τους. Στο Public του Mall που είχα πάει πριν λίγο είχε μόνο το Mighty High

Είναι ντροπή αυτό για τα εδώ μεγάλα δισκάδικα! [-X
Πάντως το Play.com πουλάει Ευρωπαϊκή έκδοση (Provogue) σε ιδιαίτερα χαμηλή για τριπλό CD τιμή και -ως συνήθως- δεν χρεώνει μεταφορικά.

To concept του να βλεπεις μια μπανταρα στην αλλαγη του χρονου πρεπει ειναι φανταστικο πολυ θα ηθελα να το ζησω καποια στιγμη. Απ’οσο ξερω το εχουν κανει και οι My Morning Jacket το 2009, οι U2 το 1990, ο Springsteen στην μεγαλυτερη συναυλια της καριερας του (38 τραγουδια) το 1981 και πολλοι αλλοι φανταζομαι

ΥΓ Mullenium:lol::thumbup:

τα σκυλάδικα εδώ δεν έχουν εορταστικό πρόγραμμα;
αυτό που δείχνει η τηλεόραση δεν είναι ζωντανό;
δεν εκτιμάτε που ζείτε ρε…

τις γουστάρω απίστευτα τις μπάντες που δεν έχουν όρια. Θα δώσουν πάντα πολύ περισσότερα από αυτά που θα περίμενε κάποιος. ρίχτε μια ματιά σε διάφορα setlists. και όταν διασκευάζουν temple of the dog ή τζαμαρουν με τους Coheed And Cambria καταλαβαίνει για τι ακομπλεξάριστα άτομα μιλάμε.

μπαντάρα.period.

μολις το ειδα κ δεν θα αλλαζα ουτε κομα!

εννοουσα αυτο με τα διαφορα συγκροτηματα!
θα θελα ν δω καποιες συλλογες σου για τα blues κ το rock γενικα,οπως κ απο τον hopeto!
κ αυτο ειναι προκληση!!!:stuck_out_tongue:
ννα χαλαρωσω κ γω λιγο κ θα ποσταρω κι αλλες!!!

(ξέμπαρκος)

πόσο μάλλον όταν δεν το ξέρεις κιόλας!

Άσε, τη διασκευή του Hunger Strike την έχω “πετύχει” και σε live (Boστώνη 2007), medley με το Dear Mr. Fantasy! Ζημιά! 8)

ΟΚ, θα τοι βρώ και θα συμπληρώσω και εκεί! 8)

Κάποιος από δω μέσα μου τους είχε προτείνει, δε θυμάμαι ποιος:p, δε γνώριζα τον Warren, (ντροπή μου :oops:) και αποφάσισα να δω τι μέρος του λόγου είναι οι τύποι. Έριξα ένα γερό άκουσμα στο πρώτο τους μόνο, και με κατενθουσίασε. Ρησπεκτ σε αυτό το ωραιο τζαμ φήλινγκ. Κατέβασα και ένα tribute που κάνανε στους Pink Floyd, τρομερότατο και αυτό, παίξανε τα κομμάτια με έναν ιδιαίτερο τρόπο.
Θα ακούσω όλους τους δίσκους τους με τη σειρά, μου φαίνεται.

Τα live που έχουν βγάλει επισήμως είναι πάρα πολλά, κυκλοφορούν μέσω του mule.net προς αγορά.

Έχουν κάνει τέτοιο πράμα???Live φαντάζομαι ε?Όπως είχαν κάνει και για Stones?

Αμέ. Ναι, live. Αυτό με τους Stones, δεν το έχω ακούσει tbh.
10/31/08 Orpheum theatre, boston.:stuck_out_tongue:

Thanks!!!Θα το ζητήσω από κανένα Mule,θα το έχει δεν μπορεί…:stuck_out_tongue:
Να το Setlist από Stones tribute,το πήρα από ποστ του Mule!!!

Set 1 with Jackie Greene
Under My Thumb*
Monkey Man*
Doo Doo Doo Doo Doo*$
Can’t You Hear Me Knockin’$
Angie

Ventilator Blues*$
Shattered*$ with Matt on Lead Vocal, Danny on Bass & Jorgen on Drums
Wild Horses
Slave*$
Gimmie Shelter*$
Play With Fire
Paint It Black*
Bitch*$
Brown Sugar*$

Set 2
Steppin’ Lightly
Broke Down On The Brazos
Railroad Boy >
Monday Mourning Meltdown >
Forevermore
Frozen Fear >
Brighter Days >
Blind Man In The Dark$

Encore with Jackie Greene
Goin’ Out West$ > with Peter Gunn Tease
Bang A Gong$ >
Goin’ Out West$

  • 1st Time Played
    $ with Steve Elson

Kαι από το bt.etree.org (ηχογραφημένα από το κοινό) προς δωρεάν download, συνήθως με πολύ καλό ήχο.

Και εδώ είναι η βραδιά με το tribute στους Floyd:

1st Set: Brighter Days, Bad Little Doggie, Brand New Angel, Game Face > Mountain Jam > Game Face, Trane > Third Stone From The Sun > Trane > Eternity’s Breath jam > Trane > St. Stephen, Monkey Hill, Child Of The Earth, Kinder Bird jam *> Kind Of Bird
2nd Set: One Of These Days *> Fearless *> Pigs On The Wing Part 2 *> Shine On You Crazy Diamond *(1)> Have A Cigar *(4)> Speak To Me *> Breathe *(3)> On The Run *> Time *> Money *(1)> Comfortably Numb *(3)> Shine On You Crazy Diamond reprise *(1)> Wish You Were Here
Encore: Million Miles From Yesterday (1), Blind Man In The Dark (2)
Setlist Notes: * First Time Played; (1) Machan Taylor, Sophia Ramos, Durga McBroom Hudson on Vocals, Ron Holloway on sax; (2) Ron Holloway on sax; (3) Taylor, Sophia Ramos, Durga McBroom Hudson on Vocals; (4) Matt Abts on vocals, Ron Holloway on sax

Flac ή mp3; :stuck_out_tongue:

Βολεύομαι με MP3.:slight_smile: