Gov't Mule

Οργίασαν πάλι χθες βράδυ στην California…

Gov’t Mule
10/30/10
Fox Theater
Oakland, CA

Set 1
Baba O’Riley*
Bargain*
Love Ain’t For Keeping*
My Wife*
The Song Is Over*
Getting in Tune*
Going Mobile*
Behind Blue Eyes*
Won’t Get Fooled Again*

Set 2
Steppin’ Lightly
Broke Down On The Brazos
No Need To Suffer
Painted Silver Light
Trane >
Eternity’s Breath >
St. Stephen Jam >
When Doves Cry >
Beautifully Broken >
When Doves Cry >
Beautifully Broken >
Trane > with 3rd Stone From The Sun Tease
Drums >
Noisy Jam >
Any Open Window
Railroad Boy >
Thorazine Shuffle

Encore
Going Out West

  • First Time Played

Το πρώτο σετ είναι ολόκληρο το Who’s next ή έτσι μου φαίνεται; :wink:

:cry::cry::cry:Mule,μόλις το βρεις στείλε τό μου…:frowning:

Eννοείται, και εγώ το περιμένω να εμφανιστεί για την ώρα.
Λογικά από αύριο γιατί έπεται και συνέχεια απόψε και οι Tapers θα τα ανεβάσουν όλα μαζεμένα.

Πάντως είναι θεοί!Είναι καταπληκτικό αυτό που κάνουν και παίζουν άλμπουμς ή έστω κάνουν αφιερώματα σε μπάντες που μπορεί να μην ξανακούσουμε ποτέ,κομμάτια ξεχασμένα από το θεό κτλ…Πολλά μπράβο!

Αυτό!

Πέρα από το άλμπουμ Who πρόσεξε και πόσο πολυσυλλεκτικές είναι οι υπόλοιπες διασκευές της βραδιάς (που τις παίζουν τακτικότερα): Mahavishnu, Dead, Prince, Hendrix, Tom Waits! 8)

Το πρόσεξα…Απλά μάλλον είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή από άποψη δίσκων/συναυλιών στο κλασσικό rock(και όχι μόνο).Και εδώ μάλλον δεν έχουμε τέτοιο κοινό για να τους δούμε κάποτε…Ή μήπως έχουμε?

Θα μου πεις βέβαια,ακόμα δεν έχουν normal διανομή εδώ…

Koίτα, στην Ευρώπη παίζουν σε κλαμπάκια των 1500 ατόμων, άρα και εδώ ένα Gagarin ή Fuzz μάλλον το γεμίζουμε, αν κρίνω και από την προσέλευση στον Winter πριν 2 χρόνια. :wink:

Μιλώντας για διανομή: Όντως είναι προβληματική αλλά για όποιον ενδιαφέρεται αυτή τη στιγμή υπάρχει σχεδόν πλήρης δισκογραφία στο Music Corner

To link για τη συναυλία του Oakland με το σετ λιστ που πόσταρα παραπάνω είναι εδώ, για σένα Hopeto και όποιον άλλο ενδιαφέρεται: :slight_smile:

http://bt.etree.org/details.php?id=539848

Κι εμένα αυτή η ρημάδα η συναυλιάρα του Winter με έχει προβληματίσει,νιώθω πως υπάρχει κοινό,απλά δεν γίνονται οι ανάλογες κινήσεις…
Για το δεύτερο που λες με το Music Corner δεν το ήξερα!!!8O8O8OΤα θέλω όλα!

Ειδα αρκετα videos απο Oakland, αψογη αποδοση στα κομματια των Who + το Who logo με το “Gov’t Mule” γραμμενο:wink:. Aν και δεν ειμαι ιδιαιτερος θαυμαστης των διασκευων που μοιαζουν παρα πολυ με το αυθεντικο. Μ’αρεσει οι καλλιτεχνες που διασκευαζουν, να βαζουν και την δικη τους πινελια.

Στο Won’t Get Fooled Again αφησε και την θεικη κραυγη του Daltrey προς στο τελος:metal:

Το Who’s Next ηταν εκπληξη η ειχε ανακοινωθει?

Έκπληξη. Κάθε χρόνο βέβαια διασκευάζουν ένα κλασικό άλμπουμ ολόκληρο ή κανουν tribute σε μία ιστορική μπάντα στη συναυλία τους που πέφτει στο Haloween και συνήθως δίνουν από πριν κάποιες ενδείξεις για το τι θα παίξουν. Πέρυσι με τους Stones ήταν προφανές τι θα έπαιζαν αφού οι αφίσες είχαν το χαρακτηριστικό λογότυπο με τα χείλη και τη γλώσσα!

Aπό τη σελίδα του Danny Louis στο facebook:

What is the world coming to?
There’s a Mule at #1 on the charts!
Proud to say I’m playing a bunch of keyboards all over the brand new Ricky Martin album, and the 1st single is in fact #1 on the Latin Pop charts right now.
Go figure… GO RICKY!

:lol::p:lol:

Bump!!!
Tον Ιούλιο έχουμε ραντεβού!!!

Μπαίνεις στην λίστα των σπαστικών ατόμων εδώ μέσα ε!
Που αν επιτρέπεται;

London Baby!!!

Θα τους δώ και εγώ τον Ιούλιο τουλάχιστον μία φορά. Μέχρι στιγμής το Παρίσι είναι η επικρατέστερη εκδοχή, από εκεί και πέρα και η Pistoia ελκυστική φαίνεται αλλά και ένα φεστιβάλ κάπου κοντά στη Στουτγάρδη όπου την επόμενη μέρα παίζει ο Dickey Betts! 8)

Θα ήθελα πολύ να τους δω, αλλά προηγούνται άλλοι…

Έχω καλή ερώτηση.Gov’t Mule προ ή μετά 2000?

Προ 2000 θα ελεγα.
Βεβαια προσωπικα εχω ακουσει μονο τα εξης δισκια:

1)

και

2)

Ε ναι,αφού είναι και τα 2 προ 2000 τι θα έλεγες…?:stuck_out_tongue:

Λιώνοντας τη δισκογραφία τους τις τελευταίες μέρες,θα έλεγα πως ξεκίνησαν πολύ δυνατά με τα δύο πρώτα studio albums,αλλά από το Life Before Insanity και μετά θεωρώ πως απογειώθηκαν.Ο ήχος τους,και λόγω της εκτεταμένης πλέον χρήσης πλήκτρων σαν να γλύκυνε,σαν να τους έδωσε πιο πολύ βάθος,σαν να εξάλειψε τις “γωνίες” τους.Μνημειώδη άλμπουμς.Όλα.Προσκυνούμε.:bow: